Sa facem sapun din uleiuri naturale!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

wow Alinadel arata super sapunurile facute de tine! Grozav!
Mi-ar placea sa incerc si eu, la vara, la maica-mea in curte. Eu imi cumpar sapun facut in casa de producatori mici din Franta, sapun tip "Marseille" cu diferite uleiuri/alge - acum folosesc unul cu ulei de argan.

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinadel spune:

anne 16: nu am primit nici un e-mail de la tine
JG: multumesc! sapunurile naturele 100% nu se pot face in cantitati foarte mari, producatorii mici sunt solutia ideala pentru aceste produse naturale, fara conservanti. Ideal ar fi sa le cumparam de la producatori locali, daca suntem eco sau ne straduim La ce pret sunt sapunurile cumparate din Franta? ( de ex. 100g?) Pana la vara mai timp sa te documentezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

cum am descoperit uleiurile esentiale in detrimentul cremelor de fata (nu se de corp, insa), alinadel m-ai convins. trebuie sa incerc sa-mi fac si eu sapun natural. va mai dura putin pana ma voi mobiliza si-mi voi face rost de ingrediente (mai ales de soda caustica), dar mi se par realizabile si usor de facut.
si, sa stii ca, zilele astea voi face si reteta ta de otet de mere. sunt tare curioasa ce o sa iasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Alinadel eu iau din targ (au saptamanal la Leucat) sapunurile au 100g, daca iei unul 2,5 euro, eu iau in general 5 si am reducere la 2 euro. In momentul asta mai am doar unul - cand ma intorc luni o sa ii fac o poza sa va arat.

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinadel spune:

maddutz: cu otetul va trebui sa ai rabdare, pana se acreste. Mult succes!
JG: Multumesc de raspuns! Asteptam poza

LA MULTI ANI! de ziua femeii

Mergi la inceput