Miresele anului 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...si nu v-am spus o chestie tare, viitoarea mea finuta...a prins buchetul meu la nunta cand l-am aruncat
asa ca vad ca nu sunt doar superstitii!!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

EDIT: vad ca ai fost mai rapida decat mine


cu 6 minute

Edit: (raspuns la buchet)
nici eu nu cred ca e ...acu'...cred ca difera de la caz la caz...prietena mea a prins 3 buchete pan' sa se marite...je, tot 3 buchete...insa, tipa care l-a prins pe al meu...era al 13-lea....si nimic nimic....probabil s-o fi speriat, de mi l-a dat inapoi ....
oricum, o chestie scrisa undeva acolo, printre niste stelute pe cer...tot este! (ce sensibilism m-a pocnit asa, deodata )


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Si io! Si io!
In primul rand sa urez si eu LA MULTI ANI capitolului aniversar.
Sa nu ma dati disparuta, pur si simplu n-apuc sa intru pe aici, Diana e tare rautza, suspectez ca-i ies dintii de jos, am vazut 2 puncte mici alte si cred c-o deranjeza, nu ma mai pot intelege cu ea.
In rest suntem bine, astept saptamana viitoare sa-si ia Alin concediu sa mai stea cu ea ca deja nu mai fac fata.
Fug ca s-a trezit! Pup.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana v-ati gandit bine si banui ca sunt si abonamente la metrou ca sa iesiti mai ieftin. Eu nu prea am umblat cu metroul, am batut Manhattan-ul pe jos sa vad cat mai mult. Cel mai fain a fost acum 4 ani cand am mers cu 2 colegi de la club, cu cateva zile inainte de a ma intoarce acasa. Am umblat toata ziua, am mers pe Broadway pana la punctul 0 de unde se imbarca spre Statuia Libertatii, am mers sa vedem unde au fost turnurile gemene, ne-am intors spre Empire pe malul Hudson-ului (e o promenada foarte fainutza acolo si era in aprilie, verde si plin de narcise si magnolii infloriti - o nebunie), apoi am urcat in Empire si am admirat NY de sus. Si chiar inainte de plecare am dat o fuga in Times Square (la propriu) de era sa pierdem ultimul tren spre casa... Ramane de departe cea mai frumoasa amintire despre NY de pana acum.
Intr-adevar biletele nu-s extrem de scumpe.
Uite, acum mi-a picat fisa: voi cand ati mers la ambasada la viza ce-ti zis? Pur si simplu ca vreti sa plecati in concediu in US? V-au cerut ceva vouchere/alte documente (scuze daca is zuza si-ai mai zis si am uitat eu).

Krelia sa te auda cine trebuie . Eu ma gandeam ca poate ajung la aniversarea mea de 40 de ani, dar cum mai sunt vreo 10 ani pana atunci, plus ca pe vremea aia as ramane si fara viza, poate reprogramez visul pe aniversarea de 5 ani de casnicie . Ramane de vazut.
Edit (ca m-am pierdut in amintiri new york-eze): Sa stapaniti sanatosi , sa va carute cat mai mult fara reparatii capitale si fara incidente in trafic.

Gio crede-ma ca si eu as mai vrea o tura, dar in vacanta si cu iubi dupa mine, in nici un caz in interes de serviciu si cu colegutza coditza.
Imi pare rau ca nu te-ai simtit bine, probabil ca nu a fost de calitate vinul de ti-a fost rau de la el.

Kitzy te cred ca-ti da de furca Diana. O sa ne vina si noua randul si Gio stie deja prin ce-a trecut (si mai trece).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Coana, coana sa stapanesti masinuta si fara evenimente. ma bucur ca ati petrecut frumos, asteptam vesti cu ochi si despre treaba cealalta.
Oana pai tu stii ca tot ce e frumos trece repede. mai ales concediul.
Aly lasa ca tu ai deja experienta cu USA, asa ca peste cativa ani veti petrece acolo un concediu minunat.
Vinul? a fost de prea buna calitate, doar ca cine stie....nu am prea mancat ieri, stresul, oboseala....si-a spus cuvantul...au inceput durerile de cap, care au sf. cu de la 2 noaptea. bine ca sunt ok azi, sa mai termin pe aici cu una alta, caci de sapt. viitoare voi fi in Alba.
Kitzy asa de repede au inceput dintisorii? trebuie sa te obisnuiesti, caci mai ai pana la 2 ani.
Pe marco il chinuie de 2 luni o jumatate de masea- ultima....nu vrea sa iasa nici cum si e marait, nervos, suparacios...n-avem ce face...asteptam sa scapam si de ea, sa vedem pe urma cum va fi.
si capul sus, nu sunt astea greutatile vietii.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio cine stie de la ce ti-a fost rau. Eu stiam ca de la vin nu ti-e rau (bine, cata experienta am eu in astea...) si la huzband i-a fost rau o singura data de la vin si a fost din cauza vinului (le-a fost rau la toti colegii cu care a fost atunci si pe urma a aflat si el ca Murfatlarul e printre cele mai contrafacute vinuri), de asta m-am gandit ca poate de asta.
Bine ca te simti ok acuma.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly e drept ca nici eu nu prea beau, nici paharul asta nu l-am terminat. vinul era italienesc, bun rau de tot, dar...cine stie ce mi-a pus capac....

Vineri am programare la mani, imi pun gel pe unghii. si tocmai mi-am rupt o unghie, asa ca va trebui sa-mi puna una falsa...of si nu vroiam....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio chiar, weekend-ul asta nasesti, sau celalalt?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly in 6 sept. nasim. mai avem putin si scapam si de asta.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio, nasol daca te-ai simtit asa rau

Krelia felicitari pentru masinuta si sa va aduca si prin partea asta pe la mine

Aly tocmai am vorbit cu prietena noastra la care urma sa stam...ea e in misiune in Congo si exact in perioada in care mergem noi trebuie sa mearga la Geneva...asa ca o sa avem apartamentul la dispozitia noastra...desi imi pare foarte rau ca nu o sa ne vedem
si da, asa le-am zis la ambasada ca vreau sa merg in concediu...ca doar am aplicat pt viza turistica...iar ca documente nu ne-au cerut nimic, am dus eu din proprie initiativa copie dupa cartile de munca si extrase de cont sa le arat ca castig aici suficient si nu-mi trebuie sa matur pe la ei ...dar mai ales ca imi permit aceasta excursie


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput