Miresele anului 2006 (100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova
Botic o intrebare si atat? mai mult nu poti?

bey, zi merci si de-atat...
Era mai bine daca nu ziceam nimic?
Daca numai atata putere am mai avut, cat sa plasez o intrebare, ce sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana
ma si gandesc la sesiunea de shopping

aloooo, taci! nu mai face in ciuda altora, da?

Citat:
da Ralu?

uite-ma! nu ma da la disparuti inca... Numai ca unii mai si muncesc, nu viseaza la shoppaiala in USA
Acum serios: simt cand sunt strigata. Vezi ce repede apar cam de fiecare data?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Casa de piatra, coano!
Sanatate multa, fericire, bucurii, noroc si realizari in toate directiile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!
Haideti la o fierbinte.

Oana sa stii ca te invidiez nitzelus mai ales cand ma gandesc la sesiunea semi-ratata de NY de anul asta, cand am stat dupa c... celor 2, cica sa fiu fetitza finutza si sa le servesc de ghid, in loc sa-mi vad eu de ale mele si sa vizitez parti ale NY pe unde nu am mai fost si, vorba ta, sa-mi vad de shopping. Asta e, invatatura de minte pe viitor (desi sper ca urmatoarea data cand voi ajunge pe acolo sa fie in vacanta si sa am si sotziorul la purtator).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralnied1

Citat:
citat din mesajul lui ooana
ma si gandesc la sesiunea de shopping

aloooo, taci! nu mai face in ciuda altora, da?

Citat:
da Ralu?

uite-ma! nu ma da la disparuti inca... Numai ca unii mai si muncesc, nu viseaza la shoppaiala in USA
Acum serios: simt cand sunt strigata. Vezi ce repede apar cam de fiecare data?


madam nu cred ca e cazul sa comentam...matale ai fost in concediu cand eu lucram pe branci
...si poate pe cand ma intorc vi si tu cu vestea aia mare si buna


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alynutza

Neatza!
Haideti la o fierbinte.

Oana sa stii ca te invidiez nitzelus mai ales cand ma gandesc la sesiunea semi-ratata de NY de anul asta, cand am stat dupa c... celor 2, cica sa fiu fetitza finutza si sa le servesc de ghid, in loc sa-mi vad eu de ale mele si sa vizitez parti ale NY pe unde nu am mai fost si, vorba ta, sa-mi vad de shopping. Asta e, invatatura de minte pe viitor (desi sper ca urmatoarea data cand voi ajunge pe acolo sa fie in vacanta si sa am si sotziorul la purtator).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.



merci de cafea Aly
eu zic ca o sa ajungeti amandoi acolo...trebuie doar sa va luati avant sa mergeti la Bucuresti pentru viza, de fapt cred ca trebuie sa iti trimiti doar sotul
dupa care e simplu....biletul de avion nici nu e atat de scump cum imi imaginam eu

hai da-mi niste ponturi pt shopping pe unde sa ma duc, cred ca ar trebui sa intreb la care dintre mall-uri


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mda, ai dreptate, doar el trebuie sa ia viza, ca eu am deja. Chiar, cat te-a costat un bilet de avion?

Cu recomandari de shopping din pacate nu prea pot veni. Ca in NY n-am facut asa mult shopping. Mall-uri nu-ti pot recomanda ca nu stiu nici un mall in NY. In schimb, sunt magazinele pe care le gasesti in mod normal in mall. In zona Empire State Building/Times Square/34th Street gasesti Mango, H&M si Gap, daca mergi pe Broadway spre Statuia Libertatii gasesti Old Navy. Undeva pe 5th Avenue este Tiffany's si tot prin zona aia Nike Town (este reprezentata Nike). Pentru aparatura electronica iti recomand B&H (intersectia dintre 9th Avenue si 34th Street). Tot ce am spus pana acum este in Manhattan, in alta parte a NY nu am fost.
Daca gasesti un magazin Marshalls merita - sunt numai lucruri de marca, dar la preturi foarte bune. Nu ocoli nici Bath&Body Works (numai ai grija ca dau dependenta ). Ce e fain in NY este ca daca iei un produs la reducere nu mai platesti si taxele. In OH le-am platit intotdeauna, indiferent daca erau la reducere chestiile sau nu.
Sa urcati neaparat pe Empire State. Incercati sa mergeti intr-o zi din saptamana ca sa nu prindeti asa aglomeratie si mai pe dupa-masa asa, ca sa prindeti si apusul si inserarea, NY e superb vazut de sus dupa ce se aprind luminile. La Statuia Libertatii nu stiu ce sa te sfatuiesc, eu am vazut-o doar de departe, si mi s-a spus ca nu merita un tur acolo ca voi fi dezamagita.
Sa aveti grija ce faceti cu masina daca o inchiriati deja cand sunteti in NY, acolo circulatia e infernala, bucurestenii sunt mici copii pe langa soferii din NY. Plus ca e destul de greu de gasit un loc de parcare (ca in orice oras mare, parcarile cu plata sunt scumpe de nu-i adevarat, si sunt multe spatii unde e interzisa oprirea).
Nu stiu ce sa-ti mai zic, mai intreaba-ma tu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Eu sunt cam chiauna azi, aseara a venit o prietena la noi, am baut niste vin si mi-a fost un rau....la 2 noaptea cine era cu capul in buda? moi. acum sunt mai bine, dar nu mi-am baut si parca mor de somn.
am fost la Z si nu mai erau pantalonii care ii vroiam pt. Marco, pt. nunta. parca vad ca ajung la costum dintr-asta clasic.....

ce frumos povestesti Aly....si eu vreau, si eu vreau.
Oana inca putin si decolati. fericitilor!!!! sa va bucurati de vacanta asta cat puteti.
Botic in sf. ai scris mai mult, dar tot nu ai bagat nimic despre tine.
Coana pe unde umbli soro? hai pove cum ati sarbatorit ieri. si pozele alea......pe cand????

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza, scumpicelelor!

va multumesc din suflet pentru urarile si gandurile voastre bune!
si voua sa va dea DD tot ce e mai frumos in viata, sa aveti parte numai de ani fericiti impreuna cu jumatatile voastre si inconjurati de toti cei dragi voua!

ieri, am primit cel mai frumos cadou aniversar...ne-a venit ti-tiul cel nou ...care e cea mai mumoasa masina ever (poate iar imi iau bile pentru comentariul asta ) asa ca am sarbatorit si cei 2 ani si venirea ei...impreuna cu ai mei la un pahar de suc si cate o pizza (la ai lui cred ca urmeaza in wknd )
...iar acasa...ma astepta cumintel...buchetelul de tuberoze...care miiiroooseeaaauuu....
...noutati de prin partea ailalta nu am inca,,decat ca se lucreaza

pozili...am o lene in mine.......da' promit ca maine iau "sidiurile" si incerc sa pun cateva pe webshots...bine?

onutz, frumoasa veste, ce acu nashii ...abia astept sa te intorci cu povesti!...dar, mai intai de toate..abia stept sa te intorci din CO - sa aveti vreme buna, sa va placa ce vedeti, sa va intoarceti cu amintiri si lucruri frumoase...si daca va doriti, sa reveniti 3 !

Gio, trebuie sa iti aduni fortele, sa lasi "lasitatea" la o parte...pana la urma e vorba de ceea ce-ti doresti tu..vizavi de ceea ce iti poate oferi ea..si daca nu v-ati intalnit la mijloc...asta e..cauti altceva (stii cum e, ca la economie, intre cerere si oferta - "zise ea" ) . Oricum, nu trebuie sa disperi! (hai ca am devenit experta in dat sfaturi celor fara job...mai in gluma mai in serios, mai ales ca stiu cum te simti si ce ai vrea de fapt....

Aly, Doamna ajuta sa revii la unchiul Sam cat mai curand, aalturi de sotior!

booootiiiiccc...ia sa vedem..acu' simtisi ca te strigai?


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly merci de info...nici nu stiu ce sa te mai intrb crede-ma...daca mai imi trece ceva prin cap iti spun.
biletul de avion, cumparat ce-i drept cu 6 luni inainte a costat 600 euro din Budapesta iar din Bucuresti era 800 euro
si era cu 100 de euro mai ieftin daca aterizam si decolam din acelasi loc respectiv NY

in NY m-am gandit sa apelam la metrou e cel mai simplu si mai ieftin....nu ne mai complicam cu parcari si cu harti etc.

Gio o sa incercam desi sunt constienta ca va trece atat de repede

Kreliuz io propun sa te penalizam ...adica ne-ai lasat cu ochii in soare aici asteptand poze cu Monte Carlo si Cannes...plus ca nici nu ai venit sa ne spui cum a-ti sarbatorit ieri.
Din partea mea, penalizare sa intrii in fiecare zi si sa ne povesteti ceva frumos

EDIT: vad ca ai fost mai rapida decat mine


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput