Shoppaholicele Redouto-masochiste (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Anne, sigur le primesc, da' nu mai am rabdareeee!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Frantuji astia, de pe LR, ar trebui sa ne onoreze comenzile si sa fie foarte atenti cu cumparatorii din Ro ...
Datorita noua le-au crescut vanzarile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki68

Anne, sigur le primesc, da' nu mai am rabdareeee!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei



Mie imi spui, eu sunt noua si nu mai am rabdare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


scuze fetelor pt off topic

claujro, banuiesc ca faci nani deja... las' ca citesti maine.
marc (ala piciu al meu) a avut ascaris si lambrii. nu ma intreba de care sunt, nici nu vreau sa-mi amintesc. cert este ca l-au dat rau de tot peste cap, a avut alergii pe piele din ianuarie pana in mai, aleator, el care e si un pic alergic din fire am zis ca e dermatita lui pacatoasa, dar in mai, anul asta i-am facut analize de sange si au iesit niste celule, eozinofile, de vreo 5 ori mai mari decat max admis, eram deja la a 3-a criza de bube mancaciose in luna mai. asa ca i-am repetat coprocultura in laborator de spital (timp de 5 luni i-a iesit negativa, desi banuiam ca are paraziti adusi de fra'su de la gradi...). cert este ca am acceptat tratamentul toxic asa cum e ca nu mai puteam sa-l vad cum se chinuia. sti ce mi-a zis dr? ca nu poate sa-l scape de aia decat cu 'otrava'. in doza rezonabila pt organismul lui. i-am dat 5 zile zentel, care are substanta activa albendazol si acopera cam toti parazitii. din iunie de cand am facut tratamentul nu mai avem probleme deloc, analiza de sange s-a normalizat. decarisul este tot substanta activa albendazol? mai bine da-i decat sa se inmulteasca si sa apara altele. dar dupa tratament, neaparat sa cauti metode naturiste si sa-i faci regulat un tratament preventiv - usturoi, samburi de bostan cruzi, helmiflores, eu de astea am auzit. sanatate!


Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Viairo
in schimb folosesc la greu handblenderul de la braun, ceva de genul:
http://www.laredoute.fr/vente-mixer-plongeant-multiquick-professionnel-braun-600w-(mr6550mfp).aspx?productid=324139486&documentid=201208&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16&prodcolor=1
il am de cel putin 5 ani si ma rog sa cedeze sa-mi pot cumapara modelul mai nou care are 600W in loc de 500, diferenta semnificativa, am testat la un prieten.

edit: la noi se gasesc la metro.

Viairo, . Eu caut de cateva luni MR 6550 MCA V si nu-l gasesc la noi. L-am vazut in Barcelona, la El Corte Ingles, dar nu mai aveam loc in bagaje. Dau o tura prin Metro, merci de tip.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANKA-iasi spune:

buna dimineata
eu pot sa imbrac pustiul cu orice,pana si costumas de ala camuflaj ca in armata,si tot se gaseste vreo tanti sa ma laude ce fetita frumoasa am asta mi se intampla mereu cand iesim la plimbare,desi eu nu vad la el nimic ce ar aduce cu o fetita,dar....deci merge si rucsacul rosu ,i-am luat si adidasi rosii ca focul si de la redoute o vesta cu gluga la fel de aprinsa,,,
cu viermisorii,nici eu nu am scapat...daca tin bine minte imi facea mama clisma cu lapte si usturoi pisat ,acum ma iau fiorii cand ma gandesc...si nu am luat la gradi ca nu am fost pe-acolo din cauza de bunici,matusi care stateau cu mine...ci la scoala deci eram ditamai...ma tot reinfestam pana la un moment dat cand au disparut complet.
ma mai laud cu o hepatita,am fost in tabara si la intoarcere am umplut spitalul,eram vreo 15 copii din scoala ce am platit tabara aia afurisita cu varf si indesat
toxoplasmoza nu am reusit inca,desi "pup" toate matzele ce-mi ies in cale oi fi imuna eu mi-s cu naturistele,poate gasesc ceva si postez aici
n-am tupeu sa comentez de pachetul meu ,ca am dat comanda tocmai pe 2.08
Tratamentul a constat din Vermox solutie (produs in Ungaria), care se administreaza in functie de greutatea copilului. Tratamentul se da in doua prize, la interval de 7 zile, cu scoaterea din alimentatie pe aceasta perioada a laptelui si a dulciurilor. Va doresc multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANKA-iasi spune:

ce am mai gasit pt oxiuri-se fac bai de sezut calde (38-40 de grade Celsius), cu infuzie combinata de tintaura. Suplimentar, o data la doua zile, se face cate o clisma cu infuzie combinata de tintaura, introducandu-se prin rect, in zona inferioara a colonului, cca 200 ml de extract.
limbrici si oxiuri-se face in fiecare dimineata clisma cu infuzie combinata de pelin, vreme de 7 zile. Pelinul este unul din cele mai puternice vermifuge din flora noastra, folosit atat intern, cat si extern.
•Viermi (paraziti) intestinali - trei maini de tarhon nemacinat se pun cu jumatate de litru de apa de seara pana dimineata, cand se filtreaza. Maceratul rezultat se pune deoparte, iar planta ramasa dupa filtrare se opareste cu inca o jumatate de litru de apa, dupa care se lasa la racit si se filtreaza. Se combina cele doua extracte, obtinandu-se un ceai care se bea in doua reprize - jumatate din cantitate dimineata si jumatate seara. Tratamentul se repeta zilnic, vreme de doua saptamani. Este valabil pentru ascarizi, oxiuri si tenie.
Viermi intestinali (oxiuri, limbrici) - unul din cele mai eficiente remedii de medicina populara romaneasca este obtinut din cojile verzi de nuca. Se administreaza intern decoctul combinat a carui reteta de obtinere a fost prezentata anterior, cate o jumatate de litru - un litru pe zi, in cure de 12 zile. In cazul oxiurilor, se fac in paralel bai de sezut cu acelasi decoct.
In cazul oxiurilor, care de obicei sunt mai persistenti, se recomanda o igiena riguroasa, inclusiv fierberea lenjeriei de corp si de pat. Stiu de pilda ca giardia se poate transmite chiar si prin atingerea cu mainile nespalate a lantului de la toaleta si a robinetelor. Intrebati-va medicul daca nu cumva acest lucru este valabil si pentru oxiuri si ce anume aveti de facut. Fiindca spuneti ca nu mai suportati medicatia alopata, iata doua sugestii de tratament naturist: preferabil Paraprotex, o mixtura de extracte din plante, foarte eficienta in eliminarea musafirilor nepoftiti ai tubului digestiv, fie viermi (ca la dvs.), fie ciuperci (ex. Candida albicans); daca insa doriti o varianta mai ieftina, sunt bune si capsulele de usturoi cu patrunjel Garlic with Parsley (cu conditia sa nu suferiti de nefrita).
hai ca deja am umplut pagina dar m-ai pus pe ganduri,caci al meu face niste bubite pe care le scarpina cu ardoare de ma scoate din minti,eu ziceam,si dr de altfel,ca e o alergie...dar e prea de tot deja,cred ca o sa o luam de la capat cu coproculturile,desi pana acum au iesit negative.....acum e mare amator de lopatele prin nisip si poate a luat vreo minune de asta miscatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Buna dimineata la cafea!

Mama cate stiti despre boli si leacuri!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Buna dimineata! Buna cafea mai faci Monica! Am dat gata doua deja.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki68

Buna dimineata! Buna cafea mai faci Monica! Am dat gata doua deja.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei


de unde stii Miki?
pana la cafea am berilele de dat!!!

Mergi la inceput