Campanie nationala:Sprijinul reproducerii asistate

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui kid

Am semnat si eu, dar sunt curioasa daca chiar au vreun efect aceste petitii. Am vazut petitii care de care mai ciudate, unele chiar hilare...



Da, ai dreptate, sunt si petitii stupide/hilare, dar asta nu e vina noastra.

Petitia in sine, daca o lasam acolo unde este, bineinteles ca nu va avea nici un efect, ca doar nu suntem duse cu capul sa ne imaginam ca se va autosesiza Ministerul Sanatatii. Care minister ne-a raspuns oficial la petitiile individuale (cu mare intarziere, mult dupa termenul legal, dupa ce am dat telefoane etc.) cum ca problemele de infertilitate nu reprezinta o patologie frecventa sau grava si de-aia nu-s sprijinite financiar de stat. Deci, ar fi bine sa dovedim ca sunt multe, foarte multe persoane/cupluri afectate.

Petitia nu va fi lasata sa moara pe site-ul ala, cand se va strange un numar suficient de mare se semnaturi, aceastea vor fi importate in format PDF si vor fi utilizate ca argument in lupta pe care intentionam sa o continuam cu Ministerul Sanatatii si alti factori politici.


Va multumim pentru semnaturi, continuati va rugam sa popularizati initiativa in randul cunoscutilor vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Am semnat petitia si sper sa o mai faca multi altii.Sper din tot sufletul sa nu ramana la stadiul asta.

Elena M.&Adrian Atit de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

am semnat si eu petitia!


Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Si eu am semnat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Astazi s-a depasit pragul de 1000 de semnaturi. :) Va multumim mult.

Suntem insa constiente ca - desi mai sunt mii, zeci de mii de persoane care ne-ar sustine, fie ca sunt afectate direct de probleme de fertilitate, fie din solidaritate -, capacitatea noastra de a atrage noi semnaturi prin mesaje directe se va diminua progresiv.

Intentionam sa atragem presa de partea noastra, pentru ca stirea despre existenta acestei petitii sa ajunga la un public cat mai larg. Daca printre voi se afla persoane care ne pot ajuta cu contacte directe in media - subiectul, daca este bine prezentat, este de un interes real pentru jurnalisti -, va rog lasati un mesaj aici. Va multumim.


Reiau link-ul petitiei, sa fie si pe pagina asta:

http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

contactele cu media trebuie sa fie numai de la ziare centrale?din (ne)fericire nu toti locuim in Bucuresti!

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Sigur ca pot fi si de la media locale. Am auzit eu ca si in provincie exista cupluri cu probleme de fertilitate. :)

Cine ne poate ajuta cu contacte in presa, sa anunte, va rog, aici sau pe topicul campaniei, la aspirante: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=125487

Va rugam sa continuati sa semnati petitia. Va multumim. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

Sigur ca pot fi si de la media locale. Am auzit eu ca si in provincie exista cupluri cu probleme de fertilitate. :)

Cine ne poate ajuta cu contacte in presa, sa anunte, va rog, aici sau pe topicul campaniei, la aspirante: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=125487

Va rugam sa continuati sa semnati petitia. Va multumim. :)


da,noi.

ps-am semnat de vreo 3 ori,sper sa se ia in consideratie.Maine am sa vb cu cineva de la ziar, poate mediatizeaza problema si forumul DC !

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madanic spune:

Am semnat si trimis mai departe. Copii sunt lumina vietii unui om si toti ar trebui sa avem posibilitatea de a cunoaste fericirea aceasta. Am citit pe forum povestile unor fete minunate care isi doresc cu ardoare un copil si am inteles cat de mult sufera. Cred ca statul ar putea face ceva ca macar partea financiara sa nu le fie un chin in plus.



Madalina
http://www.picasaweb.com/bogdanmabo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

semnat!stiu ce inseamna sa ai probleme de fertilitate!sper sa se rezolve!te epuizeaza atit psihic cit si financiar aceasta problema!mamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124407/

Mergi la inceput