Shoppaholicele Redouto-masochiste (112)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Dari sint f fain aia... se potrivesc de minune! Si s-ar potrivi si mai bine cu torti bej...
Nushulica sac de voiaj chocolat/anis-21059 sau chocolat/noir-27812. S-ar putea sa fie mare asta.. sint curioasa si eu, trebe sa il primesc in comanda din 14.07

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

eu o sa incerc sa sun din nou la Infopost (au fost in mutari si nu le-a mers nr vreo luna) daca imi mai fac figuri tipele de la posta. Chiar nu pot sa cred, chiar asa, isi fac de cap, unde scrie ca nu trebuie sa caute coletul fara aviz? Mama, iar m-am enervat.

Si iarasi intreb... noi de ce mai comandam?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Departe de mine gandul sa le iau apararea tipelor de la posta daaar...e adevarat ca nu sunt obligate deloc sa caute un colet intr-o mare gramada de colete.Cand vine masina la OP,se descarca toate coletele , se aseaza in magazie pe rafturi si atunci pe loc li se dau niste nr de ordine.Pe baza acestor nr de ordine se fac apoi avizele.Cand noi venim cu avizul,pe el scrie clar ce nr are coletul si atunci cucoana se duce in spate si-l gaseste,ca sunt puse in ordine.Daca vine fiecare si zice "n-am aviz,ma numesc Popescu si vreau sa-mi cauti un colet,ca eu cred ca a sosit",tipa nu-l cauta si degeaba se plange Popescu la diriginta.Pe de alta parte,tot ele fac si avizele,si aici e clar ca nu se prea omoara cu munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

ioanamerci de cod, merge!

jasmine ,ai dreptate ,asa e, dar pe de alta parte daca stam si ne gandim noi vb de colete externe care de multe ori cel putin la mine la op, sunt 2-3 bc pe zi, deci nu e chia ca si cum ar cauta acul in carul cu fan si apoi mai e si faza ca te oftici cand vezi ca altele pot(cum se intampla la op la miki) si altele nu(cum se intampla la restul)

edit: de ex la mine la op cucoana e f draguta(cel putin cu mine ca i-am dus de atatea ori div chestii) dar acum daca eu nu ma pot duce si pe mama nu o cunoaste....plus ca sunt 2 si daca o nimereste pe cealalta....





28+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Deci coletul meu s-a intors inapoi clar, si pana la urma am reusit sa ii conving sa anuleze cecul si sa imi dea ceva "utilizabil on-line"... acum sa ma pun pe sapat, dar clar ca ieftinaturile de atunci s-au dus...

Sper macar cu celalalt colet sa iasa bine, ar trebui sa am acolo ceasul cadou de ziua mea si bratara cu cristale swarovski partea proasta e ca imi facusem din 3 comenzi tinute asortate... acum sa vad cum imi completez ce a venit cu ce mai vine si cu ce e lipsa

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANKA-iasi spune:

ideea e urmatoarea,am mai fost fara aviz si nu a cautat in magazie prin toate coletele ci prin niste foi de pe birou,si dupa caz mi-a zis ca e sau nu....
sau fara aviz si era coletul de nu stiu cate zile...
sau cu aviz si s-a enervat dinainte de a se ridica sa il aduca,si iar unde e vina mea???????????
sau poate sa spuna frumos ce are de zis,ca de aia lucreaza cu publicul,nu sa-mi zboare buletinul si eu sa-mi arat valentele sportive sa-l prind ca sa nu-l caut pe sub tejghele
si pana la urma chiar sunt folositoare testele psihologice sa vada daca anumite persoane pot lucra cu publicul sau nu!!!!!!!!!!
si daca la tel imi spun ca orice relatie despre un colet se face cu buletinul la ghiseu,de ce mama naibii nu se respecta chestia asta?ca daca ar sigur 100% ca trimit avize,atunci nu ar mai fi cazuri de colete returnate la destinatar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Fetelor, in problema cu coletele fara avize zic si eu ce stiu (surse din interior): de ex. la op-ul meu (nr.1), cel mai mare din Iasi (fetele din Iasi stiu), vin zilnic maxim 10-15 colete din strainatate si, uneori nici atat. Mie mi s-a spus ca nu e greu sa caute un colet extern, mai ales ca, odata intrat in magazia lor, au si mandatul la ghiseu, cel in baza caruia se face aviz.Deci, totul e sa vrea!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moonlight spune:

Eu nici azi nu am primit aviz pentru comenzile din 30.06 si 4.07. Din ce am constatat, scrisorile voluminoase ajung mai repede decat coletele, iar in cea din 30.06 am cateva bluze, o rochie si faimoasa geanta alba, deci banuiesc ca astept scrisoare, ar fi prea un colet prea mic. Si cu toate astea, nu a venit.
In schimb, cea din 4 e sigur colet. Si totusi se lasa asteptat. M-am saturat, de 10 zile fac ture la cutia postala de vreo 3 ori pe zi + la cateva zile merg sa intreb la posta.
Bine ca totusi au inceput sa vina multe, saptamana trecuta au fost parca mai putine!

"Love the sinner, hate the sin."
Mahatma Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

stati asa ca n-am vrut sa le apar pe cucoane,ziceam si eu ce stiu.
Oricum ele sunt de vina pt vesnica poveste cu "uite avizu' / nu-i avizu".

Zic eu asa,dar ce mi-ar placea sa gasesc diseara un aviz in cutia postala si sa ma duc la OP sa dau piept cu doamnele alea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

fetelor, eu sunt in vacanta dar trebuia sa imi vina un pachet cu lenjerii de pat din 7.07. oare tre sa imi fac griji ca mi l-au trimis inapoi ?hmm... voi ce ziceti ?

pupici

D

ps in fata hotelului sunt pe mare 2 lebadoi absolut superbi !!



Mergi la inceput