Nasici de 2008 (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Carmen, bebe beca ati fost tare frumoase.
Bebe Beca imi pare rau de accidente, of doamne ce amintiri triste.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Bebe Beca - tocmai ce am terminat de admirat cocul (f sic, simplu, deborda eleganta si infinit mai glamour decat al miresicii) si frumusete de nasi. Mi-au placut muuult lumanarile..

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Bebe Beca ai fost o nasa foarte frumoasa! Stilata, la inaltime! Sa va traiasca finii si necazurile din ziua nuntii sa fie singurele din viatza lor!

Am admirat-o si pe nasica mica :0) Tare scumpa:0) Si fiica-mea cea mare va avea papucei ca ai ei (balerini cu bareta la glezna), ca are piciorushele prea subtiri si toti balerinii ii cad din picior. Celei mici i-am gasit niste balerini cu o baretutza peste laba piciorului. I-a pus in picioare si nu a mai vrut sa probeze nimic altceva nici in ruptul capului :0)

Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Bebe Beca ai fost o nasa frumoasa, cu un coc....de milioane.
Pacat ca nu v-a tihnit pe de-a intregul, ca au fost si evenimente neplacute...


Multumesc inca o data de laudeMi s-a urcat la cap deja...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Carmen, Beca Beca foarte frumoase pozele si mai ales nasicile

Tarifele la biserici: de la 300-1000 ron.
Cand am cununat noi in 2006 a fost in jur 500-600 ron...
Iar acum am dat 500 de ron... nu cred ca a fost f. incantat preotul, au fost si 3 preoti, si cor... I-a spus sotului sa dea cat considera... iar el a dat 500 de ron... Preotul era multumit, apoi intreaba cu totul? Si corul? Daaaaa In cor erau 3 persoane si cerusera 50 de ron fiecare... deci 150 ron corul, 350 ron preotilor... Noua ni s-a parut suficient... N-a spus nimic, dar sotul zice ca nu parea incantat...
Si e vorba de doua biserici micute, de "cartier" ca sa zic asa...

Cand am avut noi nunta (2004) la biserica Alba (pe calea Victoriei) au cerut 350 ron cu tot cu cor.
Iar anul trecut la biserica Icoanei au ceru nasilor 350 ron... si au avut cor



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Beca ai fost superba.
In alta ordine de idei faza cu preotii,para am fi la piata zau asa,astia nu mai au nimic sfant.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Multumesc mult pentru aprecieri. O sa imi creasca cornitze...
In ceea e priveste preotul, pe noi ne-a costat 300 Ron. Cred ca am scapat ieftin, dar numai pentru ca am fost undeva la tzara... Altfel...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

avem si noi cateva pozici de la cununie
http://community.webshots.com/album/564603419NSDjGt

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ancadragoman frumoase poze, le asteptam si pe restul.

Biserica o platesc mirii, noi ii dam ceva preotului.
cel putin asa am facut noi acum 2 ani, asa au facut finii nostri anul trecut si asa vom face si anul asta. nu stiu sa fie altfel obiceiul, cel putin la noi in Alba Iulia.
la botezul copilului la fel am facut, noi am platit cat era, cu chitanta si a mai dat ceva nasul preotului si celor care au cantat.
voi vorbiti de niste sume enorme aici, stiu ca am mai auzit si de 1000 ron la biserici din capitala, unde ai si cor, etc. foarte mult oricum, Ralualexandrei ai mare dreptate, nu mai exista nimic sfant.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlueEyes spune:

Foarte mare taxa pe la voi la biserica ... Noi am platit 40 RON cu chitanta....si am mai dat 100 RON preotului... E adevarat ca nu au avut cor...

In 2006 cand am avut noi nunta, nasii au platit tot cam asha ... 50 ron taxa + 100 ron la preot. Am avut cor, dar pentru asta nu a trebuit platit nimic, pentru ca mama mea face parte din cor.

Oricum, la voi tarifele sunt muuult mai mari

Mergi la inceput