Hipospadias(7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radusca spune:

Tot pt aly 30 - pt consultatie incearca la clinica, noi asa am procedat.La clinica este deocamdata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radusca spune:

roxana c. la clinica dr nu are instrumentar. Nu stiu daca isi poate da seama fara pensa ca e totul Ok, doar atat iti pot spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly30 spune:

Luni acuma mergem la spital, pt ca m-am gandit eu ca la clinica nu are pensa...si daca plec nelamurita....mai fac un drum pt clinica...asta e!
Am emotii! Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly30 spune:

Roxana, si yannis al meu, dupa operatie, are orificiul 2-3 mm mai jos de varf...si mie mi se pare ciudat, dar pan la urma...la noi mai si picura din fosta gaurica...asta e mai grav....vreau totusi sa vb cu tine despre ce ti-a spus dr vis-a-vis de deviatia aia de 2-3 mm.Eu o sa-l intreb acum luni cand ma duc...asta, bineinteles daca apuc in aglomeratia aia...si la spital e si iritat asa...nush ce are...oare el citeste ce scriem de el I-am spus odata ca noi vb intre noi pe forum si cica sa-i dau si lui situl dar pana am iesit din cabinet am uitat amandoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Alina, si la Stefu e la fel, si asta dupa a doua operatie, in sensul ca deviatia asta a devenit mai vizibila dupa, inainte nu era ..
Deci e dr in spital? Ai vb cu el? Eu cred ca voi amana controlul pt septembrie...

Gratiela, Maria si Stefan

www.youtube.com/watch?v=LfYAfqDYQbo" target="_blank">Crede in ochii copilului tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly30 spune:

Da, am sunat la dr Andriescu si mi-a zis ca-l gasesc.Zic nu pleaca pe undeva, nu are concediu? Nu, nu...ne gasiti aici....
Asta e!
Cine a mai fost la spital? Cand e mai bine sa merg? Pe la inceputul prg sau pe la sfarsit? E cu bon, fara? Cum e acuma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

N-am mai putut intra, am fost la munte si acum suntem la Eforie Sud, bate vantul si suntem in camera, ne gandim daca sa mai stam o zi cum planuisem sau sa plecam azi spre casa.

Aly, vad ca nu ai activat pm-ul ca sa-ti dau nr mele de telefon, da-mi tu nr de telefon al tau sau id-ul de mess, numai ca pe mess intru mai rar, la servici nu mai imi merge iar acasa nu prea am timp decat noaptea tarziu.

Cand am fost la control ( o singura data dupa operatie) ne-a spus ca i se pare ca orificiul acela e putin mai jos din cauza ca nu prea sunt bune sondele, dar ca nu-si poate da seama bine si ca e posibil sa mai fie nevoie de inca o operatie de corectie , ca vom vedea la urmatorul control, in toamna. Eu l-am urmarit si am vazut ca asa este, gaurica aceea nu-i chiar in varf , e cam la 2-3 mm de varf, stiti ca v-am tot stresat cu intrebarea cum e la baietii vostri. Sa vad acum ce va spune, daca ar fi doar treaba de estetica....din partea mea s-o lase cum este, nu cred ca va sta cineva sa studieze in amanunt cand va fi mare, dar sa vad ce va spune si dr.
M-am tot gandit la Emilia, cand spunea ca se uita pe plaja la toti baieteii....vreau sa va zic ca am studiat toate putele de pe plaja, si de la bulgari si acum din Eforie si intr-adevar, sunt marimi diferite, ma gandesc ca daca m-a observat careva o fi spus ca-s dusa cu pluta...., oricum n-am ratat niciuna si nu mai am grija asta, cel putin acum ca am vazut si mai mari si mai mici stau linistita, as mai spune eu ceva acum dar iau avertisment, asa ca ma abtin.

Aly, bafta multa maine, va tin pumnii sa fie totul bine si sa fie doar asa.....imaginatia ta, Doamne ajuta! Sa nu ne tii pe maracini, cand poti, intra si spune-ne.

In legatura cu controlul....cred ca tot la spital vom merge, dar totusi....nu-si poate da seama daca e totul ok sau nu numai uitandu-se? Hai....nu fiti rele....spuneti-mi ca da....mi-e groaza de spitalul ala si de asteptat...

Mi-am adus aminte, Aly, daca poti incearca sa nu ajungi la prima ora, la 2, du-te mai tarziu, la 4-5, se mai elibereaza. Inca o data multa bafta!


Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Si nu-i cu bon, mi se pare ca se facuse o lista, eu am sunat-o pe dr. Laura si m-a bagat , imi spusese sa ma duc mai tarziu, sa se mai linisteasca, asa ca am ajuns pe la 4 si ceva, dar tot era multa lume, acum depinde, atunci cand am fost eu lipsise cateva saptamani dr. B. ca fusese plecat si probabil si asta era un motiv ptr care era plin acolo.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Fetelor va pe toate!

Nu-i asa Roxana ca sunt diferite???

Mai nou eu am o alta "magarie" in cap...cum sa i-o masor lui fimiiu, fara sa i se para aiurea...ca trebuie sa fie si "dreapta" .
Mai ales ca acum ii merge gura...ma spune la toata lumea ca i-am masurat-o nu stii la ce sa te astepti...muncim inca la ce are voie sa spuna si ce nu.

Si la Adi gaurica nu este chiar in varf, dar alta operatie nu-i mai fac...
Ma gandesc serios sa mergem la un control si noi dupa atata timp, ca sa abordez si problema marimii.

In ce priveste controlul...isi da seama si la clinica daca totul este OK...La noi cel putin instrumente a folosit doar la o saptamana dupa operatie, cand i-a scos firele, in rest consultatiile au fost doar cu mana...decalotat, pus o crema, cam asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anditati spune:

As avea cateva intrebari de adresat mamelor care deja au trecut prin faza operatiei baieteilor lor. Imi cer scuze daca pare exagerat,..e curiozitatea si asteptarea care ma fac sa pun intrebarile astea.

Cam in cat timp se retrag cicatricele(cat de cat)?
Sunt baietei carora li s-a reconstruit calota-preputul sau se recurge
direct la circumcizie?
Orificiul urinar cum apare in cele din urma, e rotund sau ia forma
normala, longilin (tip ochi de pisica)?

Va multumim!

Sanatate ursuletilor vostri!

Mergi la inceput