Nou stil de viatza (216)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata!
Carmen, multam de cafelutza, distractie placuta la tara!
Laura, pai am crezut ca al tau taie blatul de tort in buca, mai ce m-am ramolit!!!
Marilena ceva noutati?

n-am mai plecat azi ca ne-am trezit prea tarziu, mergem maine, asa ca azi merg in oras cu sorela si apoi tot familionul la bazin!

pupici si o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

SALUTARE TUTUROR!
Am votat si eu noul subiect si multumim celei care l-a deschis
Am citi putin si m-am amuzat cu "blatul" Claudiei
Distractie placuta la bazin!
Carmen weekend frumos si tie la tara.
Laura ce de patanii la nunta ta Acum inteleg de ce tinereii isi organizeaza cu un an inainte nuntile.
Merg sa din capitolul trecut ca auzisi de o nunta si-un inel si de-o ghicitoare...si tre' sa ma luminez cumva


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Tzuni ia zi-i prezicatoarei sa se mai gandeasca odata si sa-ti spuna ca te3 mariti anul asta cu un domn mai tanar ca tine si apoi povesteste-i decodorului si cu siguranta dansam la nunta
Si daca tot e disponibila spune-i sa-i ghiceasca si Gustei ca se marita in cateva zile cu un olandez care n-a cerut-o pana acum, de frica unui refuz.Cu siguranta a stiut de patania ta, Gusta si de hotararea ta de a nu te mai marita si de aia n-a indraznit.De ce crezi ca te-a sunat sa puna intrebarea?Face to face n-a avut curajul.Gresesc?
Cu siguranta parintii tai cred ca-ti fac un bine pentru ca ai suferit in trecut, dar cum faci o hartie asa poti sa o si desfaci.Imnimioara ta ce spune?Merita facut pasul?Daca procentul e mai mare de 50%, GO FOR IT! si sa va fie de bine
Ioana, Madelaine pai sa va luati un stingator din ala mic si sa-l purtati cu voi, ca vaz ca sunteti predispuse la distrugeri
Auzi tu, piomanele ce erau sa faca
Carmen tatalui tau si mai ales si LA MULTI ANI fericiti si cu impliniri, tie, pentru maine!
si pentru Melisa de Alina!Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si sa-ti aduca numai bucurii!
Am facut urarile de pe acum pentru ca si noi plecam la tara si venim abia maine seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Va las in concurs de bikini si va gasesc in emotii de maritat:) N-am citt din urma dar o sa o fac, sa vad de am inteles bine: Gusta se marita in citeva zile si Tzuni curind?Felicitari!Laura dar macar sotul a fost fericit ca tu vad ca ai avut de furca. Si te cred! Nunta noastra a fost f simpla, f mica, rapid hotarita si organizata, fara rochie de mireasa, ca eram insarcinata si nu mi-a convenit nimic, fara coafura ca nu am avut chef si nu-sar fi potrivit. Asa ca am fost intr-o rochie de vara culoarea champagniei, cu un sal deosebit cu pene de lebada nush sa explic si cu paru lasat asa cum e, lung, ondulat pe spate si cu un mare buchet de trandafiri. Am mai prins si un vint puternic, chiar de era f cald, de ne-a tapat rau de tot p'amindoi, dar am ris si ne-am hlizit ca doi timpitei haha. Sa nu va mai zic ca cea mai de vis noapte de nunta eu am avut-o Pe wc. Fiind in sarcina nu am drinckuit citeva luni nimic dar in ziua nuntii am baut juma de pahar de champagnie rece si bunaaaaa. Si aia am fost Si ce portjartiere luasem si io oho nevoie mare. Si nici luna de miere nu avuram, ca eu am fost mare fitzoasa in sarcina, si sotul in plin sezon vara muncea zi lumina. Si fara familiile noastre. Care au fost anuntate cu vreo sapt inainte. Si am avut si perle la git, tot se zice ac e de rau, dar eu am auzit asta pe urma, habar nu aveam de traditia asta. Cum casatoria religioasa nu avuram, ca al meu nu le are cu din astea, mai am o sansa la rochie alba si nunta tipica. Si luna de miere doar noi doi la pensie cind copii is mariVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna mai pe seara.

Fetele nunta nu e in cateva zile ca nu se poate inca nu stiu data dar va fi dupa ce vin din ro.Inca strangem actele sa le depunem si sa alegem data in functie de ce au liber la primarie.Rochie nu am sa am o sa fie ceva simplu(la culoare va cer voua opinii) iar in rest nimic special .


Deci ati inteles ca am dat raspunsul el e multumit si eu .EU i-am anuntat numai pe ai mei restu o sa aibe surprize ca nu vrem sa zicem nimic pana nu avem data si poate nici atunci ,ca nu avem nevoie de invitati.

Emotii mai sunt si o sa fie chiar daca e ceva simplu vreau totusi sa am o amintire frumoasa ca sa am ce sa ii spun Marei.

Tzuni mie cineva mi-a citit in carti si mi-a zis multe lucruri care s-au intamplat si care am zis ca nu se poate,dar mi-a zis ca am sa am 2 copii o fetita si un baiat .Poate dupa nunta mai facem unu si cu ocazia asta dam si divort.

Carmen distractie pe tine nu gluma azi.

Claudia inelul si astea nu sunt pe lista da mai stii ,ca olandezu are un pic alte ganduri si nu se stie niciodata.

Mi-am promis ca numai zis ca nu se poate ,niciodata pentru ca chiar nu stii ce iti ofera viitorul .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Mai bagai un ochi la voi inainte sa ma arunc in pat!

Marilena, ma bucur mult pt voi, sa fie intr-un ceas bun! io va doresc casa de piatra, si sa nu trebuiasca sa te gandesti la divort niciodata, si da, sa-i mai faceti acolo Marei un fratior sau o surioara!

pupici, plec la nani ca sunt franta! am fost la bazin acuma dupa-masa si maine trebuie sa ne trezim devreme sa plecam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare dragelor,

Va scriu de pe meleaguri tailandeze.
Sint moarta de somn, am dormit vreo 10 ore azi-noapte si acum iar m-as culca.
In avion a fost nasol, n-am putut sa dorm aproape deloc, am intepenit pe scaunul ala si tv-ul nu-mi mergea asa ca am citit o carte pe care o luasem la mine.
Cind am iesit din aeroport m-a izbit iar caldura si umezeala, uitasem cum era dar mi-am amintit urgent.

Carmen, iti doresc numai bucurii, sanatate si fericire alaturi de sot si cei 2 frumusei!


Melisa!
Alina71, citi ani implineste fetita ta?

Gusta, sa fie intr-un ceas bun si "casa de piatra" iti doresc! Astept poze de la fericitul eveniment.

Va pup.




www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'neata!

Carmen, la multi ani, sa fii sanatoasa, fericita alaturi de familia ta si iubita toata viata!

Meli, la multi ani, si sa ai parte numai de bucurii!

Delia, ma bucur ca ai ajuns cu bine!

trebuie sa ne pregatim de plecare dar revin deseara ca am ceva pe suflet si trebuie sa va povestesc, ca nici sa dorm n-am putut!
pupici la toate si petrecere frumoasa sarbatoritelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Carmen la multi ani,multa sanatate ,multe impliniri alaturi de familie si multe cadouri azi.Sa ai o zi speciala si sa ai parte numai de bucurii si de tot ce iti doresti.


Melisa la multi ani multa sanatate si tot ce iti doresti si sa ii aduci lui mami numai bucurii.


Delia bine ai revenit de acuma te astept cu poze si povestioare.

Claudia suntem aici sa te ascultam.Vezi cum va zic eu totul.

Tzuni hai trezirea .

Cuscra nu te-am mai vazut la fata.

Va multumesc de urari cum stiu mai multe va anunt ,dar stiu ca trebuie sa ma pregatesc .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

neatza si va multumesc mult pentru urari, .

Melisa
Alina, sa-ti traiasca fata sanatoasa!

Marilena, felicitari, astept cu nerabdare pozele.

Claudia, ce s-a intamplat???

Delia, te asteptam cu multeeee impresii.

Tzuni, unde-ai disparut?

va pup pe toate, sa aveti o duminica frumoasa!


Carmen, Iustin & Teodor

Mergi la inceput