Miresele anului 2006 (99)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Am revenit! Mi-a fost dor de voi si saptamana asta, sa stiti…
Acum am citit si recitit din urma…
Gio, imi pare tare rau ca ati avut probleme de sanatate asa serioase :(

quote:
citat din mesajul lui Alynutza
Sapta trecuta n-am mai apucat sa intru. Nu stiu zau, dar asa trece timpul de nu-i adevarat si parca nimic nu apuc sa fac.

Exact acelasi sentiment il am si eu, Alina. Cu fiecare zi care trece, ma inspaimant tot mai mult cand imi dau seama ce repede zboara timpul…

quote:
citat din mesajul lui ooana
Ralu, credeam ca o sa iti fie mai bine la servici dupa concediu...


Da’ de unde, Oana?
Au fost niste zile crancene de-a dreptul, cu multe intamplari neprevazute si nasoale… Inca o mai tinem asa pana prin septembrie… E doar inceputul… Nici nu vreau sa ma mai gandesc macar.

quote:
citat din mesajul lui Giova

poze de la felix:
http://good-times.webshots.com/album/563669472Rcbren?start=48


Am vazut, am vazut
Se pare ca a fost distractie maxima pe acolo…


Kitzy, ma bucur ca vii cu vesti bune despre micuta Diana. Am vazut si pozele de la botez. O adevarata printesa, dulce-dulce. Sa va traiasca si sa fiti fericiti! Si tu arati minunat. Nu stiu daca ti-am mai zis, dar stiu ca intentionam de multa vreme: semeni perfect cu Lavinia Sandru, daca stii despre cine zic.
M-am si amuzat putin citind ce ai patit cu rochia, dar, asta e, se intampla si la case mai mari. Bine ca ati scapat si de grija asta, ca era o grija.
A… ce n-am inteles eu… care e faza cu soldul? Sper ca nu e nimic serios.

quote:
citat din mesajul lui ooana
noi ieri am sarbatorit 2 ani de la nunta ...cu o gramada de cadouri, a fost frumos...dar parca nu imi vine sa cred ce repede a trecut vremea![/font=Comic Sans MS][/navy]


Multi ani fericiti sa aveti impreuna, Oana! Chiar ca trece vremea… Si sa vezi: cu fiecare an adunat acolo, ai impresia ca si mai repede zboara timpul pe langa noi. Cel putin eu, asta senzatie am.

quote:
citat din mesajul lui silvi8
am intrat si eu sa va salut...nu prea am timp ca la mine e situatia destul de rea la munca...ieri am tras o cearta cu toti sefii si saptamana viitoare avem intrevedere cu seful nou, ala marele...atunci voi sti sigur ce am de facut, daca se continua ca pana acum nu-mi ramane decat sa plec...


Silvia, nu stiu ce as putea sa-ti zic, sa te fac sa te mai linistesti putin. Daca as sti ce ajuta, ti-as spune cu mare drag. Dar deocamdata, chiar si eu sunt in cautare de solutii.
Sper doar sa ti se rezolve intr-un final.

quote:
citat din mesajul lui ooana
Sper ca a-ti avut parte de un wee frumos...noi am mers la munte, a fost frumos, soare, gratare, foc de tabara


Sa va fie de bine, Oana! Bravo ca mai apucati sa iesiti din monotonia de zi cu zi.

Citisem pe undeva ca si coana a fost la Costinesti… Frumos…

quote:
citat din mesajul lui Giova
Botic sper ca esti ok, m-a pleostit mesajul tau.


Gio, inca traiesc. Nu asa cum ar trebui, dar mai sunt pe lumea asta inca. Probabil spre disperarea multora.

quote:
citat din mesajul lui daraban
Vreme rea n-a fost numa cativa nori,dar macar am profitat sa mergem prin magazine si ne-am luat una alta pt casa.


Dana, ce ati cumparat frumos??? Sau util?

quote:
citat din mesajul lui daraban
ralnied tu cum mai esti?obosita ,ocupata?


Obosita – varza. Foarte ocupata. Foarte stresata si nervoasa. Vai de capul meu. Multumesc, oricum, de intrebare.

quote:
citat din mesajul lui ooana
Ralu sper ca iti e mai bine la munca

In niciun caz nu e mai bine, ci mai rau. Nu vreau sa dezvolt aici, dar e aiurea de tot, e singurul lucru pe care-l pot spune in ceea ce priveste job-ul.
quote:
sunt atat de suparata, bunicul meu a facut un atac cerebral ieri, abia astept ora 2 sa fug la spital sa vad cum e!


Offf, ce rau imi pare ca ai avut si tu parte de vesti asa proaste. Sper ca acum si-a mai revenit si v-ati mai linistit in aceasta privinta.
Si eu am avut zilele astea, de cand n-am mai scris, niste probleme cu bunicul. Nu cred ca s-au rezolvat, nu stiu amanunte, ca ai mei vor sa ma protejeze si nu-mi zic mai nimic. A fost bunica la spital cu el in 2 zile diferite. Nu stiu motivul. Atat doar a apucat mama “sa scape si sa-mi zica”: bunicii erau tare suparati ca nu au loc la cimitir si ca ce se fac ei…Intre timp, au primit si locul pentru care luptau asa mult (offfffffff, ce sinistru!!!!). Dar graba asta mi-a creat o stare de indispozitie totala. Numai tampenii de ganduri imi zboara prin minte de cand am aflat. De vreme ce s-au grabit asa, e clar ca nu-i a bine. Am plans vreo 2 zile de nu mai puteam sa-mi revin. Si acum tremur de cate ori suna telefonul. E groaznica senzatia.

quote:
citat din mesajul lui afibebe
as vrea sa ne treceti si pe noi in listuta.


Bun venit, Afibebe, alaturi de noi si sa va traiasca piticul!

quote:
citat din mesajul lui silvi8
afibebe, bine ai venit la noi, nu stiu daca mai umbla cineva la listuta, eu m-am alaturat de ceva vreme fetelor si nu sunt pe lista...la fel si dana...insa important este ca suntem cateva miresici de 2006 unite care ne sustinem reciproc in orice situatie. daca ai sa mai intri pe aici ai sa te convingi ca sunt niste fete minunate!


Silvia, teoretic da, mai umblam la listuta. Dar ai vazut si tu cum a fost in ultima vreme si pe la noi. Nu e cu intentie, sa stii. Nu va suparati pe noi, va rog.

quote:
citat din mesajul lui Giova
pe mine m-a lovit marco acum cateva luni la un san, de cateva zile ma doare mai tare...m-am si programat la gine pe luni dim. Macar impusc 2 iepuri dintr-o lovitura. sper sa fie ok, ca numai la asta ma gandesc acum.


Gio, sper ca nu e ceva grav.
Si eu am avut niste senzatii ciudate zilele astea si nu stiu de la ce. M-a cam luat cu tremurici ca na, asa sunt eu, pun inainte toate relele posibile. Ar trebui sa-mi fac un curaj sa ma duc si eu pe la un medic, dar… Stiu, stiu, nu-mi spuneti ca trebuie. Stiu si eu ca trebuie.
Drum bun spre Alba si distractie placuta acolo!

quote:
citat din mesajul lui silvi8
si ca sa fie si mai rau, aseara a venit fratele meu la mine in vizita si mi-a spus ca la ultima furtuna i s-a stricat calculatorul si nu a mai putut recupera decat 50 din ce era pe hard...dar nu si pozele mele. eu aveam stocat totul la el ca eu n-am calculator decat la tara la parinti...acum am ramas doar cu ce am la tara sau la munca...asta


Of, ce nasol, Silvia. Invata-te sa ti le pui, preventiv, si pe niste CD-uri, DVD-uri, ceva… nu mai risca asa.


Am ajuns la zi cu informatiile acum. Si cu raspunsurile. Sper sa nu fi uitat ceva important.
Sigur sunt si greseli, ca am scris in Word si nu am trecut pe lb rom. Dar intelegeti voi ce am vrut sa zic. Nu mai sunt in stare sa stau acum sa corectez.
Va doresc week-end placut si sper sa revin curand pe aici!
Va pup pe toate!


--------------------------------------------------------------------------------
Curtea de Arges si Cozia
Castelul Bran
Castelul Peles
Cetatea si Muzeul de la Histria. Monumentul si muzeul de la Adamclisi
La munte
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Botic bine ai revenit. si rabdare cu carul.

Mi-am facut programare pe luni dim. la dr. meu ginecolog. asa impusc 2 iepuri dintr-o lovitura. Mamografie am inteles ca nu se face la varsta asta, asa ca un consult, eventual un eco sa vada cauza durerilor.
sper si eu sa nu fie grav, ca numai la asta ma gandesc.

Sapt. asta am dus covorul latos la spalat la o spalatorie auto. fetelor daca l-ati vedea cum arata va imbolnaviti. Din cauza jetului puternic de apa s-au desfacut atele alea, asa ca numai latos nu e, ci pufos.
asa ca...Oana, Krelia...aveti grija unde duceti covorul la spalat. am dat 10 mil. pe el si a fost ok 1 an jumate, ca sa mi-l distruga aia.
Patronul a zis ca el nu a fost acolo, cand l-a dus Clau, ca ne recomanda o spalatiorie specializata in astea latoase. Ca el a mai patit asa cu 2 covoasre..of..of...
Sa vedem acum, cand il vom pune jos, poate isi mai revine, ca numai varfurile s-au desfacut. Il dau cu gel, daca nu.

gata, fug la bagaje, caci la pranz plecam in Alba.
si weekend placut sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salut!

botic, bine ai revenit! sper sa ai bafta mai multa la serviciu decat mine!

gio, naspa faza cu covorul!poate isi revine totusi!

nu pot scrie prea mult...asa ca va urey un week/end minunat ca nu stiu daca mai pot reveni!

toate fetele!

silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si de la noi!
Noi suntem bine, azi am fost la parastasul de 6 sapt. a lui nashu'. In rest ok, copilul bine, sta cu toata lumea, noi ne vedem de ale noastre.

vai fetelor...i-a dat vecinei mele o fetita in plasament nou-nascuta. adica acum are 6 sapt., 51 cm si 3 kg. e asa frumoasa, dar asa de micaaaa....
am luat-o in brate, a venit si marco sa o vada si a ramas, se uita la ea, si nu stiu ce era in mintea lui...probabil o papusa miscatoare. cu chiu cu vai i-a dat un pupic. Cand l-am intrebat daca vrea si el o surioara asa, a plecat si nu mi-a raspuns nimic.
Cred ca a ramas putin surprins, ca nu a mai vazut nici el bb asa mic si din cauza asta.

gata, merg sa-i spal scaunul de masina, ieri a facut pipi pe drum, ca a dormit 2 ore, husa a spalat-o soacra aseara si eu vreau sa spal scheletul si sa-l pun la ai mei pe balcon la soare.
va , weekend fain sa aveti.
sper sa ne auzim maine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Hop si eu pe aici ca sta Alin cu torpila
Gio daca tot vii la Cluj, musai sa ne vedem, n-ai scapare, numa nu stiu cum sa facem, poate reusesti sa vii in Gherogheni, faci o vizita la Iulius Mall si ne vedem acolo, poate reuseste si Alina sa vina ca desi noi suntem din acelasi oras, inca nu ne-am intalnit.
Ralule cu soldul nu-i nimic grav, am fost doar la un control de rutina, mai ales ca ea a fost in prezentatie pelviana, exista riscul de displazie, din fericire totu-i ok.
Ce sa va mai zic de asta mica...e oarecum mai cumintica, incep s-o intereseze jucariile, e atenta cand ii le scuturam, se uita la noi cand vb cu ea si gangureste de numa, e super haioasa, exact un porumbel face, asa mi de draga....
Incepe sa se dezvete de brate, n-a fost foarte greu, inca daca o lasam pe pat, trebuie de obicei sa stam langa ea sa-i distragem atentia ca altfel plange...in ultima sapt a dormit si noaptea, de pe la 22.30 pana la 5-6, cam asa, e foarte bine zic eu, acuma is curioasa cat o tine, poate pana incep sa-i creasca dintii ca atunci iar incepem maraiala.
In rest pedaleaza tot timpul, nu sta nici o patura din lume pe ea, isi baga manutele in gura tot timpul, le moflaie, ii place de numa.
Multumesc la restul fetelor pt urarile de botez, n-am apucat sa scriu mai repede.
Cand am timp, mai intru sa vad ce mai faceti.
Gio mai tinem legatura, chiar daca nu apuc sa scriu, va citesc.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Si eu la spart de weekend .
Cine stie cat timp o sa am saptamana asta, asa ca am intrat acum.
Iar a trecut prea repede weekendul, mai ales ca mi-am si sarbatorit dupa aproape 2 luni ziua de nastere. Ieri cu tinerii, azi cu babacii, maine mai am o tura de tineri care n-au putut veni sambata si gata.
Gio din pacate eu sunt in concediu la mare cand vii tu la nunta . Ramane pe alta data. Ai grija cu sanul. Intr-adevar, mamografie nu-ti face, e prea devreme si oricum mamografia e ultima, prima data iti face o eco la san si daca e ceva in neregula mamografia. Tin pumnii sa fie totul ok. Si eu vreau sa fac o eco la san anul asta, voiam de anul trecut si tot n-am ajuns.

Ralu imi pare rau ca tot nasol e la serviciu. Acuma nu prea ai ce face, e vara si perioada concediilor, nu-i sezonul propice pentru cautari, dar eu zic sa incepi sa cauti, ca acolo nu prea mai e de stat, cu stres si nervi.

Silvi stiu ca este grila la buget, dar ma gandeam ca daca ti-au schimbat postul sa nu-ti fi schimbat si salariul, atunci era si mai nasol. Oricum, orice ar fi nu pleca de acolo pana nu ai altceva. La orice interviu te-ai duce daca stie angajatorul ca te are la mana ca tu n-ai servici e jale.

Kitzy asa-i ce sa fac, suntem in acelasi oras si nu ne-am intalnit, dar uite ca timpul asta bata-l vina se duce de nu-l vezi.

Mai am inca 3 zile de recuperari saptamana asta. Oricum abia astept sa treaca sa vina concediul ca suntem amandoi obositi de numa.
Apropo de concediu, Gio mai stii la ce hotel ai fost in Turcia? Trebuie sa ne alegem si noi sejurul pentru toamna si n-as vrea sa fac o alegere proasta.

fetele si va doresc o saptamana usoara.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

am intrat sa dau raportul...sambata am facut curatenie si cumparaturi, ieri am fost la tara si am mers cu niste prieteni si la dunare si la padure...cred insa ca am facut un gen de insolatie ca ne/am jucat cu mingea prin soare cam mult...ma doare capul si burtica si am si varsat de dimineatascuze nu mai dau detalii...

gio, daca ar avea marco o surioara eu cred ca s/ar obisnui repede cu ea...acum i s/a parut ciudat ca nu a mai vayut bebelusi asa mici. daca eu am fost la un botez nu de mult si cand am vayut copilul mi s/a parut atat de mic si urat, era prima data cand vedeam un bb nou nascut...adica avea 2 luni.

aly, mai rezista putin...vine si concediu.

kitzy, ma bucur ca pitica e mai cumintica...

o saptamana minunata sa aveti!






silvi
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


mai devreme am ajuns si eu acasa.
am fost la dr, m-a cautat de toate cele si sunt ca noua...numai buna de reprodus, asta e parerea doctorelului nu si a mea.
Mi-am facut si papa testul, maine seara am rezultatul, dar dupa cum crede el, totul e ok. rana ce-am avut-o e super, la eco nu s-a vazut nimci grav.
Mi-a facut si un consult mamar, fara eco- ala il facea daca aveam ceva noduli. cica sanii sunt ca noi, nici nu se observa ca am alaptat. Mi-a zis ca probabil muschiul ma doare, de la lovitura. care durere??? caci de ieri a disparut ca prin minune.

Ieri am venit din Alba, am facut 3 ore, am batut recordul. In tot timpul asta, Marco a dormit, asa ca al meu barbat si-a testat bine masina pe drumurile noastre.

Kitzy bine ca te-ai linistit cu dislazia de sold. si eu i-am facut lui Marco eco, dar zicea ca e intalnita mai des la fetite.
cu intalnirea zau de stiu cum sa facem, caci venim, direct pt. nunta, nu cred sa mai am timp de colindat prin mall. as vrea eu...
oricum te anunt.
Aly lasa ca ne vedem noi alta data.
Please, daca stie ceva al tau sotior cam cat e meniul la Belvedere- unul mediu sa spunem.
Noi in Antalya am fost la Barut- super, modern, nou,.
In al doilea an la Delphin Palace- stil turcesc, frumos, dar primul a fost mai pe placul nostru. astea 2 sunt in Lara. ce ne-a mai placut de acolo a fost Miracle- acolo vroia si Krelia sa mearga.
Silvia fain ca te-ai distrat in weekend.
Stai ca ieri iar am vazut bebita si Marco a luat-o in brate si a vrut sa o ducem acasa. i-a dus-o la tat-su' si tremura de fericire. I-a atins picioarele, manutele, si se minuna ce mici sunt. a pupat-o la greu, de abia l-am dezlipit de ea.
Cred ca de ar avea o surioara/fratior l-ar nenoroci pe saracul.

va si o sapt. buna sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Avem pozici noi de la 2 lunitze si jumatate pt doritoare.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza. Am intrat repede repejor sa dau cu ocazia celor 2 anishori de la .

Gio bine ca esti ok cu toate.
Cu meniul de nunta, in oras la restaurantele cu pretentii se invarte pe la 140-180 de lei meniul (doar ce primesc de la restaurant). O sa-l intreb si pe Gabi, dar nu stiu daca are idee de Belvedere).
Mersi si de info cu Turcia. Nu cred ca am primit oferta pentru Barut. Deocamdata ne-am oprit la Crystal Family Resort, speram sa fie ok, ca am auzit chestii bune despre el.

fetele sa auzim numai de bine.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput