Nou stil de viata (213)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Carmen merci E tare nerabdator, eu puneam un tricou in valiza, el punea o masinuta si le explica unde vor calatori Hai ca ma bag si eu maine la apa si fructe. Nu am luat azi fructe, dar maine cand plec spre servici trec prin piata si imi iau.




Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!

Tocmai m-am uitat la o prostie de film la protv (un amestec de sf rasuflat cu un pic de actiune si cu un final in ploaie). Acum astept Lost-ul de la ora 23.00.

Azi am mancat:
- fructe(1 piersica, 1 nectarina, 1 kiwi)
- branza de vaci dietetica cu 1 rosie si 2 castraveti, plus un iaurt
- 1 fibrobar
- telemea de vaca cu 1 rosie si 3 castarveti
- cozonac (ca sa-l termin, ca deja ma scotea din sarite)

deja meniul meu a fost cam gras, nu credeti?

DianaR La Multi Ani! cu sanatate, fericire si noroc! .

Noapte buna!
O zi frumoasa maine!
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by violeta70

Azi am mancat:
- fructe(1 piersica, 1 nectarina, 1 kiwi)
- branza de vaci dietetica cu 1 rosie si 2 castraveti, plus un iaurt
- 1 fibrobar
- telemea de vaca cu 1 rosie si 3 castarveti
- cozonac (ca sa-l termin, ca deja ma scotea din sarite)

deja meniul meu a fost cam gras, nu credeti?





zau ca n-ai dreptate!
observ ca nu mananci carne mai deloc, nu-ti place?

_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Cris, drum bun lui Dany.
Sabina , concediu placut.
Carmen, nu prea ma pot baga,eu daca dimineata nu beau cafea sunt varza.Poate daca as fi acasa ar fi mai usor,dar asa la programul pe care il am nu pot sa beau doar apa si sa pap fructe.Hai ca fructele le pap, fara pb,dar nu stiu cat rezist.Maine vreau sa ma duc sa culeg capsuni,da nu stiu daca reusesc sa papa doar fructe.La un moment ma doare stomacul.Adevarul e ca ar tb sa ajung la dr,ca simt ca ceva nu e in regula.Sunt f balonata,deja doi colegi m-au intrebat daca-s graviduta.
Claudia, sa sti ca si eu am aceeasi impresie ca unele parfumuri nu persista,dar sa sti ca nu e asa.Ca dovada ca multe persoane percep parfumul, pe cand noi nu, e vb doar de obisnuinta.Eu am ramas cu gandul la Trussardi.
Carmen, nici mie nu-mi plac parfumurile dulci, cele cu note florale, merg, mai ales vara.De exemplu in sezonul rece, eu folosesc Truth dela Calvin Klein.Ceva ce mi-a mai placut a fost Rose Essentialle si Pour Femme de la Bvlgari.Asa cum imi place f mult Chanel 5.
De curiozitate daca ajung zilele astea in parfumerie, miros si eu ce ai zis tu.
O noapte faina va doresc, ma duc si eu la nani ca maine iara o iau de la capat.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Buna fetelor!La multi ani Diana si mami de Sabina!Cami felicitari! Ma bucur pentru voi! Ce frumos mi se pare cu 2 bebei, chiar daca mai greu pt tine, pt ei/ele o sa fie frumos! Locuiesti in Germania, nu? Ne cunoastem de la subiectul Dienutei, nu ma insel, ori?Raport: stagnare...cred ca m-am emotionat fiind asa aproape de 70kg, greutatea la care am promis ca merg sa-mi cumpar cite ceva. Ufff deja nu se mai poate chiar am nevoie de cite ceva sa-mi cumpar.Sapt viitoare vine mama! Sunt f fericitaaaa sa o revad, o sa fie tare bine mai ales pt copii! O sa am timp si de sport si sa-mi fac mincaruri de dieta ca si pt astea trebuie sa ai ceva timp. Cum vremea e cit de cit ok abia astept sa fac jogging pe nisip la plaja si pe urma sa stau la relaxare cu fundul la mal sa bata valurile reci celulita, e cel mai bun masaj! Plus calitatea pielii e mai buna dupa o baie in mare.Mai sunt prin zona, pe mai tirziu!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Gata munca. Ma duc sa-mi duc osanza la culcare. Noapte buna.

Mie-mi place Cacharel - Amor Amor.


Tzuni mic si drag si scump si pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamnelor!

nu s-a trezit nimeni?? Pai atunci sa va servesc eu cu un cappucino fierbinte, cu muuultaa spuma!

Iaca, eu inapoi din concediu, ascunsa printre email-uri si alte treburi.

In vacanta a fost frumos, mai ales pentru copiii; mergem in fiecare an acelasi grup de prieteni, cu care ne vedem si acasa destul de des, asa incat copiii sunt foarte buni prieteni si se simt foarte bine impreuna.

A fost frumos, evident, si pentru noi, numai ca eu... ma cam plictisesc in cluburile astea; 10 zile nu faci nimic, decat dormit, mancat si plaja. Nu dati cu rosii.... asta e, eu ma cam plictisesc. Asa ca am hotarat ca la anul nu mai mergem in Turcia in club; copiii sunt destul de mari sa putem avea alt tip de vacanta.

Cum spuneam ieri, m-am intors cu un kg in plus, ceea ce nu este chiar foarte rau tinand cont de cantitatea industriala de baclavale pe care am mancat-o. Am revenit, de ieri, la programul normal de mancat si sper sa ajung repede la greutatea cu care am plecat, respectiv 62,7. Si de aici sa cobor usurel pana la 60.

Meniul de ieri:

MD: sandwich mic cu paine neagra/unt
P: un snitel de pui cu salata
Gustare pe la 4 cand capiam de foame: 3 biscuiti
C: salata cu de toate in ea (rosii, ardei, castravete, ceapa verde, usturoi verde + felii de dovlecel/vinete la gratar + ulei de masline buuun cumparat din Turcia) + o felie de paine. A fost tare buna salata asta, asa ca o sa repet si azi

Azi:

MD: sandwich mic cu paine neagra/cas + cappucino

P/C nu stiu inca.

Tzuni - la care dintre spectacolele cu Winnie mergi? Vineri, sambata sau duminica?



Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Sunt cu cafeaua in fata si ma duc sa vad ce ati mai scris.Aici e o vreme asa urata si ploua iar pe mine ma doare spatele de numai pot.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Citit.

Gabriela multumesc de cafea.

Carmen ma bag numai ca eu dimineata beau cana de cafea ca altfel nu se poate.

Cuscra drum bun la ginerica.

Tzuni trezirea.

Tumpi ti-am zis ca si eu am avut aceeasi intrebare daca sunt gravida.E super naspa asa.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Buna dimineata !Inca 1 kg in plus la cantar si ieri am mancat f. putin .Se pare ca deja au inceput perfuziile cu glucoza sa isi faca efectul.Am iesit din spital cu 56 kg si de dimineata aveam 59 kg Stiu ca daca nu mananci nimic un timp ,cand reiei alimentatia se pun foarte repede kg. inapoi ,dar eu deja am pus 3 kg. in 2 saptamani.Dupa ce am pierdut celelalte sarcini ,tot din cauza perfuziilor cu glucoza am luat 12 - respectiv 15kg Iar dupa operatia de apendicita ,pt. ca am ramas cu dureri de cap de la anestezie si am facut perfuzii ,m-am ingrasat 10 kg.Defapt ,eu niciodata nu am avut probleme cu greutatea ,fiind foarte slaba (45kg), numai dupa perfuzii m-am ingrasat foarte mult Nu stiu ce sa fac sa nu ma mai ingras si de data aceasta

Mergi la inceput