Bucurii de sept-oct 2006 (120)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

LA MULTI ANI FLORICELELOR NOASTRE!

Florina, petrecere frumoasa azi!

Fetelor, hainele mi le calca maica-mea, normal ca nu umblam cu ele ponosite, dar e vina mea ca nu scriu mesajele complete :).

Duminica faina, noi ne petrecem la ziua de nastere a finei noastre, implineste primul ei anisor . A, si pt azi s-au anuntzat 22 de grade, Life is so beautifuuul!!

Va pup!


Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Sandra, multumim pentru poze, sunt superbe florile!
Adina, sa-ti traiasca finuta!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

La multi ani tuturor cu nume de floare!





Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

La multi ani florilor noastre si petrecere frumoasa!

eu inca nu mi-am revenit dupa incidentul cu basculanta. azi dimineata am fost la biserica sa ii multumesc lui Dumnezeu ca a fost alaturi de noi ieri si ca ne-a aratat ca trebuie sa ne bucuram de viata si sa nu ne plangem de toate nimicurile care ne mai supara uneori. cu ocazia asta am impartasit-o si pe Dari, care soarbe cu placere vinusorul de la Tata Popa.

Sotul este ok, acum am venit de la spital. sper ca maine sa-l externeze.

Ieri seara am fost la ziua celei mai bune prietene. a serbat-o la Becker Brau (ala nou, in locul lui Whay Not). A fost super frumos. sa ma fi vazut cu burta de 1 km in fata, cum mai dansam rock'n roll, sarbe, brasovence si alte muzici de prin '70. Muzica live, numai buna de petrecut ziua de nastere.

Cineva zicea de magazinele H&M. Si mie mi-au placut mult cand am fost in Germania, in ceea ce priv hainele de copii: nu scumpe si de calitate+frumoase. dar eu nu stiu sa existe in Bucuresti vreun magazin H&M. Voi stiti pe undeva?

Microbu (sper ca nu gresesc si ca despre tine e vb), am vazut patutzul nou. chiar eram curioasa, ca si noi i-am luat dariutzei acelasi patutz de la ikeea, numai ca pe alb. i-am luat si un corp de depozitare alb tot de acolo, asa incat am zis sa fie aceeasi nuanta. noi suntem super multumiti de el, iar dariutza e foarte mandra de noul ei pat. numai ca noi am fixat bara aia de protectie mai aproape de capatul de pat unde doarme ea cu capul, ca sa aiba destul loc sa se dea singura jos din el, fara sa se loveasca, plus ca asa ne lasa si noua loc sa ne asezam in pat, pe partea dinspre picioare. sa-l stapaniti cu placere! la noi probl acum este ca daria se da singura jos din pat dimineata si ne trezim cu ea in patul nostru pe la 6-6.15. in cel de bb se mai fatzaia ea pana la 7 cand ne dadea scularea.

va las, ca oricum m-am lungit nepermis.



Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Tuturor celor ce poarta nume de flori.

Noi tot cu varicela ne lupta. In afara de brate, nu cred ca exista loc fara o bubita. Am avut o noapte de ...., l-au mancar mult bubele cred, a facut si febra 38.4, e marait. Eu sunt cu "fundu-n sus" ca nu am iesit din casa de 3 zile, nu vrea sa stea fara mine, plange. Pe langa asta si al meu sot a fost tot plecat asa ca imi vine sa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Roxana, bine ca nu ai patit nimic. Sa folositi cu place patutul. Si Microbu la fel.

Lili si eu urasc sa calc, da nu am cine mi le calca. Si sotu' umbla in general numai cu camasi si pantaloni ce trebuie calcati .

Adina, ce fain ca ai cine le calca. gemenilor.

Lexi, o poza cu masina nu pui? Sau am sarit eu peste?

Mephala, bine ca ai zis de Sf. gheorghe, ca am uitat sa felicit pe cineva.

Sephora pe unde e??? Ce e cu ea?

Priviti aici bubosul meu vineri, cand inca erau putine bube fata de acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Flavia, te inteleg perfect, ft. simpatic micutul, e vesel in poze, .

Iustin e cu febra peste 39, frisoane, mi-a vomat tot ce a mancat azi si sta pierdut si-mi repeta ca nu vrea nimic, .
L-am bagat in cada cu apa de ploaie sa-i mai scad febra, dar fara efect. Numai novocalminul i-o scade.

hit me with stars!www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Of Mephala, ce rau imi pare de voi, nu o fi vreo viroza urata?
Era vesel atunci, de ieri nu mai e vesel, .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

nu stiu ce e, dar i-a crescut febra, are 40.
Am trimis sotul dupa desitin (diazepam intrarectal)

hit me with stars!www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mephala, (Desitin )ca si Fenobarbitalul se da pe reteta speciala (sper sa fi dat peste o farmacista draguta sa inteleaga situatia).

Maria cand avea febra 40, mi-a invelit-o in prosop ud rece si peste el a infasat-o in paturica. S-a repetat operatiunea.

Multa sanatate!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput