Bucurii de sept-oct 2006 (120)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eloise spune:



Ne-am intilnit azi cu Lili & Mathias, poze nu am prea facut pentru ca baieteii misunau care incotro vroia , Mathias e un scump, dulce si prietenos, dar copilul meu inca n-a iesit din faza de ne-sociabilitate daca pot sa spun asa, in concluzie nu s-au prea jucat impreuna. Oricum m-am bucurat mult sa ii revad.

Multumesc de aprecieri la adresa lui V. Pe televizor se urca in 2 timpi si 3 miscari, intr-adevar e cam periculos pentru ca "platforma" de sus e ingusta (daca aveam o plasma, cred ca o calarea ) dar el e destul de precaut si are mereu grija sa nu cada. Oricum nu il las nesupravegheat.

Monica, pozele prim-plan i le-am facut folosind zoom-ul. Asa ies niste portrete destul de interesante.

Lili, nici V nu mananca singur. Incearca el, cateodata mai nimereste (din greseala) si in gurita dar inca nici vorba sa ma pot baza ca-i pun farfuria in fatza si lingura-n mana si n-am treaba cu el .

Cristina, azi sa fie oare ziua cea mare?

Revin.


I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

quote:
Originally posted by CristinaGoji

Remember me??? Adica cea care o sa ajunga gravida pana de Craciun?

Dar am macar un termen, adica daca nu se intampla nimic pana marti, atunci marti e ziua Z . Ma apuc sa recuperez


Intre timp ai postat... Deci nici azi nu e "the D-day"... Te apuci de sarit coarda?

I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

quote:
Originally posted by eloise

[quote]Originally posted by CristinaGoji

Remember me??? Adica cea care o sa ajunga gravida pana de Craciun?

Dar am macar un termen, adica daca nu se intampla nimic pana marti, atunci marti e ziua Z . Ma apuc sa recuperez


Intre timp ai postat... Deci nici azi nu e "the D-day"... Te apuci de sarit coarda?

...gluma gluma dar s-ar putea sa functioneze! nu cred ca a mai fost testata de vreo gravidutza metoda asta! ce zici Cristina, te bagi la o incercare?

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Am fost plecata cu treburi. Acum scriu repede, ca se trezeste Maria si trebuie sa-i fac mancare.

Beatrix, imi plac florile de moooor! Si nenii aia 2 cu care ai facut poza, si voi 3 impreuna. Sunteti tineri si frumosi.
Da, poate sa faca Darius candida de la anitbiotice, dar sora-mea ii administreaza Mariei si ceva care sa o ajute sa nu faca ccc candida. Micomax parca-i zice.

Azi sunt gata analizele mele. Marti ii recoltam Mariei si le ducem la laborator.

Cristina, poate ramane pe luni cam am zis eu?

Eloise, l-am vazut si eu pe Vladut cu parul lungut.

Tot in ultima saptamana i-a iesit Mariei a treia maseluta si caninul dreapta sus.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:


Eloise, cunoastem ca asa e la noi cu urcatul pe masa! la faza cu socializatul cred ca depinde si de temperamentul copilului! la cate face Vladutz nu cred ca va fi o fire inchisa dar are ritmul lui!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

quote:
Originally posted by mephala30


Scumpik, , ce gatesti bun?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,

multumim,



i-am facut sotului cartofi in ceaun cu mujdei ...eu nu am maincat ca sunt la cura de 2 sapt si abia am dat jos 1 kil (iar am raspuns cam tarziu, ca aseara dupa ce ti-am trimis pm n-am mai intrat)

Roxana imi pare rau ca Daria a facut ieri febra, multa sanatate si sotului refacere rapida

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

MamiLili, nici Maria nu papa singura, desi ii dau lingurita in manuta si i-o duc la gurita, dar apoi se joaca cu ea in farfurie.

Roxana01, refacere rapida sotului!

Scumpik_lui, au aparut cartofii noi, nu?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

ce mult ati scris de aseara si pana acum, merg sa citesc ca doarme copilu

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Gety, !
Bafta multa sa iasa ok analizele Mariei!
Nu stiu ce i-au dat lui Darius ca sa-l potejeze pe langa antibiotic dar s epare ca nu si-a facut efectul! e posibil sa fi fost si prea multe antibitice in timp scurt ca a tot dat dintr-o infectie in alta! nu stiu ce sa zic! nu ma rog decat sa fie sanatos!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

da Gety au aparut cei noi, dar din turcia cred si nu-s cine stie ce, ca am luat doar o gurita de pofta sa vad ce gust au si sunt naspa, parca aveau gust a iarba

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput