Bucurii de sept-oct 2006 (120)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

BEATRIX, superbe pozele, am vazut si semnul cu numele tau, esti renumita in parcul ala

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Mira, Adriana, haioase fazele!

Lilina, hai ca le-am ridicat, pe bune!, , si acum strig:
hai Daria!!!...se aude???

va las, ma duc sa dau cu aspiratorul. Si-a gasit Teodor ocupatie: de juma de ceas decojeste cepele, va inchipuiti ce-i in casa, :)))
Mi le-a chelit pe toate.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,

multumim,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Salutareeee,

Haide Dariuta!

Beatrix, m-am delecatat cu minunatele flori pe care ni le-ai aratat. Iar tu arati foaret bine
Beatrix si Patry la fel face cu biberonul, daca sunt prin preajma mi-l da mie sa il tin eu
itzy danasatoarea mea e la bunici la tara, alearga in voie prin aer curat, culege flori si imita pasarelele, ce mai, e tare fericita acolo. Noi am suportat tare greu aceasta saptamana sa nu o vedem atata timp, dar ne-am consolat cu gandul ca e mai bine pentru ea, asa ca am rezistat eroic Am mai avut tentative, cica le lasam acolo o saptamana, dar dupa 2 zile le-am adus acas' (pe ea si mami)

Felicitari bucuriilor VORBARETE si care papa singure!

Sandra fericitooo si tu palnifici intaniri cu mamicile?! Dar inspre mine nu vine nici una?
Roxana, multa sanatete si insanatosire rapida sotului! nasol ca nu se simte bine dupa operatie.
Carmen nu vreau sa vad cate coji de ceapa ai prin casa. Asa ca mainile pe aspirator si ....spor
mamilili drum bun si intalnire frumoasa cu bucuriile de la Iasi. Sper ca o sa ne arati si poze!
Mira si eu tot asa am dedus, ca Ioana nu e suparata pe noi, dar ca are ceva probleme si nu o sa mai poata intra pe net. As vrea sa o ajut cumva, dar nu stiu cum..


pupici







***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Ramo, gata, am terminat curatenie, acu l-am pus pe Teo la somn.

Lilina, am uitat sa-ti felicit vorbaretul, .


Vreau sa va multumesc, inca o data, pentru voturile pe care le-ati acordat pozei mele din concurs. Duminica se va incheia votarea si suntem pe un loc onorabil: clasamentul provizoriu, .


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,

multumim,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Roxana, nu e nicio suparare, stai linistita. Nu am stat niciodata in Titan, daca stateam crezi ca nu veneam si eu macar o data la o intalnire cu voi? Sunt eu timida, da' nici chiar asa! Dar nici in afara Bucurestiului nu stateam, cum spune Itzy. Stateam in Rahova.

Wow, Beatrix, nu pot sa cred!!! Pai exact acolo vrem sa mergem si noi maine!! Desi s-a anuntat ploaie. Maine vrem sa stam acolo, sper sa gasim cazare peste noapte, daca se poate nu prea scumpa, si duminica sa mergem la Amsterdam ca-si doreste Cristi foarte mult. Ce bine ca voi ati prins vreme frumoasa in ziua in care ati mers! Daca nu vom gasi cazare, ne vom intoarce maine seara acasa. O sa fie cam obositor pentru Maria, dar mai bine asa decat sa dormim in masina .

Despre mancatul singurica, Maria ar manca, are mereu tendinta, dar n-o prea las eu pentru ca daca baga un sfert din cantitate in gura, e mare lucru, restul il imprastie peste tot prin jur.

Multa sanatate puilor bolnaviori!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Sa va povestesc ce a facut fata mea dimineata. De obicei nu imi las la indemina ei tampoanele dar acum citeva zile am lasat unele zilnice intr-un buzunaras de la un suport pe care il am agatat in baie. Si azi a intrat peste mine in baie si a furat unul si a fugit pe hol cu el. O intreaba tati ce e ala Cosmi...da ea " pipu a mami " adica pampersul lu mami.Asta pt ca a dat buzna o data sau de 2 ori peste mine in baie cind eram singure acasa.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by Monique_new

Sa va povestesc ce a facut fata mea dimineata. De obicei nu imi las la indemina ei tampoanele dar acum citeva zile am lasat unele zilnice intr-un buzunaras de la un suport pe care il am agatat in baie. Si azi a intrat peste mine in baie si a furat unul si a fugit pe hol cu el. O intreaba tati ce e ala Cosmi...da ea " pipu a mami " adica pampersul lu mami.Asta pt ca a dat buzna o data sau de 2 ori peste mine in baie cind eram singure acasa.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006






Ceva asemanator am patit eu cu nepoata mea, avea vreo 3 ani si nu stiu cine i-a spus ei ca vata se pune la pasarica (is multi ani de atunci)... apoi am mers noi la munte si am stat la un rand imens sa cumparam vata de zahar, cand i-am dat sa manance a inceput sa planga si sa strige tare ca ea nu mananca asa ceva si ca se pune in alta parte, nu se papa... va dati seama cum m-am simtit in fata oamenilor de la rand...


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac




Ceva asemanator am patit eu cu nepoata mea, avea vreo 3 ani si nu stiu cine i-a spus ei ca vata se pune la pasarica (is multi ani de atunci)... apoi am mers noi la munte si am stat la un rand imens sa cumparam vata de zahar, cand i-am dat sa manance a inceput sa planga si sa strige tare ca ea nu mananca asa ceva si ca se pune in alta parte, nu se papa... va dati seama cum m-am simtit in fata oamenilor de la rand...


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)


[/quote]




POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Remember me??? Adica cea care o sa ajunga gravida pana de Craciun?

Dar am macar un termen, adica daca nu se intampla nimic pana marti, atunci marti e ziua Z . Ma apuc sa recuperez ce s-a mai scris, ca nu reuseam sa citesc nimic cat mi-a fost picat netul.

Sandra - saru'mana de update la centralizator

Mami 40+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Monique, Mirabela,
ce faze tari! m-am bine dispus ca venisem d ela un curs nervoasa tare ca am pierdut 3 ore de pomana!

lexi, aveti grija ca indiferent ca e plaoie sau soare, bate vantul foarte tare! sa va luati ceva nu neaparat foarte gros dar care sa tina la vant si eventual pune-ti si tu ceva pe cap, cat sa-ti astupe urechiile! ca eu de aia am zacut zilele trecute dupa ce am venit ca am facut inflamare de aia de trigemen sau cum ii zice din cauza vantului! toata partea dreapta a capului, dantura, ureche de am luat cate 2 nurofenuri deodata si alternam cu paracetamol la 4 ore! in viatza mea n-am avut asa durere, nici cand am nascut!
iar d epartea cealalta, daca nu gasiti cazare si vreti s amergeti si la amsterdam, de acolo pana la noi sunt 2 ore si de la noi la amsterdam iar 2 ore! puteti veni sa dormiti sambata noaptea la noi! iti trimit pm cu nr de telefon si adresa! nu stiu daca aveti gps dar poti scoate hartziile de pe via-michelin pt orice eventualitate!

Lilina, la origine nick-ul meu are legatura cu olanda! al meu sot e mare fun al olandei si al reginei! pe vremea cand m-am inscris pe site ne gandeam noi ca daca vom avea o fetitza va fi Beatrix! au trecut anii, noi ne-am schimbat preferintzele, intre timp beatrix a iesit cu virgula si a devenit Eric, dar eu nu-mi pot schimba nick-ul mai ales ca-mi si place!

Ramo,

apropos, unde ziceati ca este subiect cu nasteriile bucuriilor? ca sa adaug link-ul acolo!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput