SUPERDIETA (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Anuska, deci esti in faza de mentinere, da, asa se zice, te rog frumos

Sa va zic si eu acuma, ca tot spunea Nora candva de ciupercile pleutorus; io pana zilele astea cand ziceam ciuperci ma refeream la champignon, nici n-am incercat altele. Dar am fost intr-un supermarket si am gasit...pleutorus-fff bune ies la gratar sau tigaie tefal, fara nici un pic de ulei, sunt f suculente si f gustoase, deci va recomand sa le testati daca n-ati facut-o!

Intre timp nu stiu ce fructe sa mai mananc, citricele sunt deja fade iar mere nu gasesc decat din turcia, ale noastre sunt pline de bube si scorojite, nu imi vine nici sa cumpar darmite sa le mananc.

Isa, pe unde umbli dragutza, ia vin sa semnezi condica aici!

Silvana, apropo de faza cu stationarea sa iti zic ce am patit eu. Eram bine "impanata" anu trecut pe vremea asta aveam vreo 65 kg(nici nu stiu exact cat ca nu ma mai cantaream, vedeam doar ca nu mai incap in nimic), dupa o cura intensa de vitamine si alte suplimente alimentare. Zic : hai sa dau suncile jos, nu aveam un regim anume, am eliminat dulciurile, prajelile si faceam pilates, chiar am facut o perioada buna. Painea am inlocuit-o cu niste chestii facute din orez/grau expandat, se gasesc in Ro, nu stiu daca si la voi. Am dat eu jos pana la 62-63, si stateam acolo bine mersi desi nu ma atingeam de dulciuri. Cand am inceput superdieta- am eliminat chestiile alea din orez si grau expandat si s-a vazut imediat, desi o lasasem moale cu gimnastica. Asa ca io zic ca e un "aliment" acolo care te impiedica sa dai jos. Sa fie cascavalul ?

Breto, ma gandesc mereu la tine si tin pumnii sa fie bine! Cum ai vesti si net baga aici o cantare!

Io va urez de pe acum un weekend reusit, le zic LA MULTI ANI floricelelor din familiile voastre, ca nu stiu daca mai intru, azi bag smotru ca ne pregatim de party.


Si, evident, va pup de nu va vedeti

APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">Walking on sunshine

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Nuuuu sunt la mentinere, eu incep de luni iar ca nu se mai poate. Recunosc ca trebe sa-mi fie cam rusinica la obraz ca in ultima perioada nu m-am tinut serios de treaba si cred ca deaia stationez. Cel putin pana la Paste voi manca numa fructe si legume (am avut o discutie serioasa io cu mine)


Silvana si Paul

Poze cu noi


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by silvana75

Nuuuu sunt la mentinere, eu incep de luni iar ca nu se mai poate. Recunosc ca trebe sa-mi fie cam rusinica la obraz ca in ultima perioada nu m-am tinut serios de treaba si cred ca deaia stationez. Cel putin pana la Paste voi manca numa fructe si legume (am avut o discutie serioasa io cu mine)


Silvana si Paul

Poze cu noi


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel



Pai asa sa faci, Silvana. Sa stii ca va fi bine, daca te tii serios de treaba, la mine s-a vazut clar asta.

Eu am avut acelasi program infernal zi-lumina. Acum m-am adunat pe acasa de la job. Maine incerc sa ma odihnesc, ca nu-se-mai-poate !!!
Acum pic de oboseala, asa ca ma voi duce la culcare.
La multi ani maine, fiecare cui doriti, si eu puiului meu . Petreceri fara excese, va rog, ca scot
Iar tie, Breto, sanatate si sa vii cu vesti bune. A fost mai liniste pe aici, tu plecata, eu numai la job...s-a simtit lipsa.

Doroti, si jumatatii tale...Poate maine reusesc sa-mi deschid si eu capitolul 2 la subiect, n-am avut ragaz.

April, petrecere frumoasa si nu uita sa ne pupi, in stilul tau

Nora


Inceputul postului-10 martie: 80 kg
Start superdieta-16.03.2008: 79.5 kg
Target-6 weeks- 27.04.2008: 70.0 kg
16.03: 79.5; 39.1; 47.7
19.03: 78.0; 38.2; 48.3
24.03: 75,2; 36.3; 49.2
02.04: 74.0; 35.5; 49.5
09.04: 72.8; 34.7; 50.0
16.04: 70.9; 33.3; 50.7

"Invingatorii sunt cei ce fac lucrurile sa se intample.
Invinsii lasa lucrurile la voia intamplarii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by doroti_5

Noruta nu te supara pe mine, iti spun cum de nu ti-am pus floarea, eu am calculat de la semnatura ta, deci acolo scrie ca ai inceput sieta cu 79.5, ai ajuns la 70.9, deci rezulta 8.6kg, deci 8, dar mie nu mii jale, mai ales ca ai muncit asa din greu si am pus asa cum ai inceput cu 80kg, doar ca schimba te rog atunci si tu la semnatura, te rog mult, ca sa nu mai gresesc a doua oara.
Si oricum felicitari ca esti cea mai ambitioasa de aici, si daca se tineau toate fetele de treaba asa ca tine era mai mare gradinuta noastra cu .




Doroti, ideea e ca eu am inceput dieta de la inceputul postului, pe 10 martie scrie la semnatura si asa am intrat si in lista, daca te uiti, cu start de la 80 kg, asa ca...9 x scrie pe mine...in curind intru la galerie sau stau cu ochii pe voi...sau cu...

Noapte buna, c-am muncit si azi...am avut o saptamina de munca non-stop, s-a vazut si dupa cit de putin am scris, nu-i asa ?

Nora

Inceputul postului-10 martie: 80 kg
Start superdieta-16.03.2008: 79.5 kg
Target-6 weeks- 27.04.2008: 70.0 kg
16.03: 79.5; 39.1; 47.7
19.03: 78.0; 38.2; 48.3
24.03: 75,2; 36.3; 49.2
02.04: 74.0; 35.5; 49.5
09.04: 72.8; 34.7; 50.0
16.04: 70.9; 33.3; 50.7

"Invingatorii sunt cei ce fac lucrurile sa se intample.
Invinsii lasa lucrurile la voia intamplarii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuska spune:

Nora, cu intarziere un LA MULTI ANI pentru puiul tau! Sa-ti traiasca si sa-ti aduca multe bucurii!


*********************************

Poze cu familionu'

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by Anuska

Nora, cu intarziere un LA MULTI ANI pentru puiul tau! Sa-ti traiasca si sa-ti aduca multe bucurii!


*********************************

Poze cu familionu'

Povestea nasterii Anei 17.03.2000
Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004





Saru`-mina, multumesc frumos !
Doamne, ce saptamina am avut...si am...o adevarata saptamina a patimilor..azi noapte am dormit doar 2 ore si totusi am rezistat si azi...a zecea zi de stress continuu si munca non-stop...ufff, de-abia astept sa se termine calvarul si cosmarul...

Nora


Inceputul postului-10 martie: 80 kg
Start superdieta-16.03.2008: 79.5 kg
Target-6 weeks- 27.04.2008: 70.0 kg
16.03: 79.5; 39.1; 47.7
19.03: 78.0; 38.2; 48.3
24.03: 75,2; 36.3; 49.2
02.04: 74.0; 35.5; 49.5
09.04: 72.8; 34.7; 50.0
16.04: 70.9; 33.3; 50.7

"Invingatorii sunt cei ce fac lucrurile sa se intample.
Invinsii lasa lucrurile la voia intamplarii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

goooooood morning!

vad ca toate sunteti ocupate, e o saptamana maraton, nu stiu de ce intotdeauna in preajma sarbatorilor se ingramadesc toate lucrurile pe ultima suta de metri...

nici eu nu fac exceptie , sunt in urma cu toate, zici ca ma fugareste cineva si nici nu sunt foarte multumita de rezultatul eforturilor...

asa ca intru fugitiv sa va pup pe toate, inca sunt pe baricade si ma tin de schema de dieta, sa vedem ce-o fi maine la raport

va pup si va doresc niste zile mai linistite!


APRIL
www.flickr.com/photos/mikipreda/" target="_blank">Walking on sunshine

Emma are nevoie de ajutor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Si io, si io pe aci
Am reinceput de ieri dieta, o sa fac doar o scurta pauza de o zi doua de Pasti dupa care continui.

Va pup pe toate si spor la treburi

Silvana si Paul


Poze cu noi


blog DC, Timisoara impreuna


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

...dar ocupata tot cu jobul, nu cu casa..acum am aterizat si azi...din pacate cosmarul continua, nu stiu cum scapam intregi din perioada asta. Nu am timp sa intru, se vede...dar va trece..va veni si Breto...si va fi...mai fain.
Maine vin si eu la raport, dieta o tin in continuare. De fapt, cam uit sa maninc si asta nu e bine. Din experienta spun ca saritul peste mese ingrasa, nu slabeste.
Pe maine, noapte buna !

Nora

Inceputul postului-10 martie: 80 kg
Start superdieta-16.03.2008: 79.5 kg
Target-6 weeks- 27.04.2008: 70.0 kg
16.03: 79.5; 39.1; 47.7
19.03: 78.0; 38.2; 48.3
24.03: 75,2; 36.3; 49.2
02.04: 74.0; 35.5; 49.5
09.04: 72.8; 34.7; 50.0
16.04: 70.9; 33.3; 50.7

"Invingatorii sunt cei ce fac lucrurile sa se intample.
Invinsii lasa lucrurile la voia intamplarii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

...ciaoooooooooooooooooo fetizeleeeeeeeeeeeee...care mi-ati dus dorul? ...dupa cum vedeti m-am intors deci pe cai ca se filmeaza...despremine ce sa va spun,ca am fost tare alintata,si mi s-a dat de toate sa mananc..tinind cont ca eram sub controale am profitat de numai,dar nu care cumva maine sa ma ca va spun la domnul doctor ...maine am sa intu sa dau raportul,dupa care ma apuc de curatenia de paste...imi fac bagajele si am sa plec...unde???...nici eu nu stiu,dar o sa am timp sa ma gindesc



"Rabdarea este amara, dar fructele ei sunt foarte dulci"

Mergi la inceput