Klubul ardelenilor

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Servus tuturor!

Ce bine ca existati, ca parca mi-am gasit si eu locul de cand am vazut ce de ardeleni sunt aici! Eu sunt din Cluj si visez in fiecare zi la iarba verde de acasa. Voi nu?

scarmanus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jule spune:

no servus, LUME
eu sunt nascuta in BV, crescuta in SB, actual in KA-Germany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camid5 spune:

servus toc,
io-s din Cluj si de 7 ani traiesc in Germania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

No, hopa si io pe aici! Servus toc, eu sunt din Tg.Mures mai exact născută și copilărită în Medias, liceul la Sibiu și maritată în final la Tg.Mures unde m-am stabilit. No că-i tare fain Ardealul nost și oameni dintr-o bucată tot unul și unul,care stau și le rumegă pe îndelete lucrurile și apoi trec la treabă! Tare mă bucur că v-am întălnit și sper să ținem legătura!

multă sănătate și toate cele bune.Să creșteți mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina spune:

Si eu sunt ardeleanca si sunt f mandra! Sunt din inima Ardealului, Alba Iulia.

Pupici, Cosmina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubi spune:

quote:
Originally posted by descintec

"daaa, ca beau astia de sting , mai ceva ca irlandezii, ca rusii sint in umbra demuuult"..dumnealui "da nu o fi si ceva genetic".. dumneaei(usor incurcata)"mdaa, s-ar putea sa aveti dreptate, poate fi genetic".
Eu sint convinsa ca in tabloul cromozomial al ardelenilor gena Dracula se poate identifica exact. Citeodata parca o simt si io in canini.

propunere pt admini: un icon cu un vampirash pt ardeleni

D.



de aia ne-o place noua Stella? e genetica???????? nu stiu ce sa zic de vampiras da' sigur e in sange la ardelean. nu?

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=bubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

quote:
Originally posted by bubi


de aia ne-o place noua Stella? e genetica???????? nu stiu ce sa zic de vampiras da' sigur e in sange la ardelean. nu?

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=bubi



da da, bubi, hai norok ..da 'nainte o tzuika adevarata , sa avem ce stinge cu berea

D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina spune:

Si io-a ardeleanca. Sunt din Alba Iulia, dar am fost crescuta la Constanta, mai exact in Mihail Kogalniceanu. De 10 ani sunt in Italia si mi-e tare dor de Ardeal desi vin cam odata la 3-4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

descintec, na uite-asa mai afla omu cite una-alta.. Sa pasez informatia cu caninii la dentist, sa se lamureasca bietii oameni. Sper sa-i acopere si insurance-ul..
Si daca-i ghinu' bun, va bag pe toate sub masa :)

parpalak, nascuta si crescuta in Kronstadt. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmi spune:

Din Alba Iulia.
Cu drag, Mihaita si mami Mihaela.

Mergi la inceput