Klubul ardelenilor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinutza spune:

Io din Sighisoara. M-am stabilit in Bucuresti de 5 ani.Sa va zic un banc, pe care m-am staduit sa-l spun unei prietene bune din Bucuresti, dar n-a prins poanta,cred ca veti intelege ce vreau sa spun, daca nu, o sa ma resemnez si n-o sa mai spun bancuri.
Ploua cu galeata si tuna,durduia de numa' numa'.Ion in porta cu soacra-sa; incepe sa fulgere, Ion se uita la cer, catre Dumnezeu si spune:no, no. Mai fulgera o data, Ion spune: no, no. O data numa'o trazneste pe soacra-sa , Ion se uita la ea,se uita la cer si spune: no asa no.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

SERVUS

N-a ca m-am gasit si un in acest club,parinti mei sunt din Satu Mare si eu m-am nascut tot acolo,deh barza fu' c-am calatoare si dupa 3 zile de la nastere m-am stabilit in buricul Bucurestiului.
Cand ma duc in ardeal,parca plec in strainatate,oamenii sunt mult mai calmi,nu exista stres,iar in ceea cei priveste pe soferi sunt foarte disciplinati,stau frumos in rand la stop si nu se baga in fata,ba daca te vad ca ai numar de Bucuresti,iti fac loc,ca stiu ca noi scapati din capitala ne c-am lipseste ceva........RABDAREA.
Cat privesc traditiile sunt jos palaria,un PASTI petrecut in ardeal nu-l uiti niciodata.De un Craciun sau de taierea porcului cred ca duc dorul fetele din strainatate.
Va pup dulce si sa aveti un week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya spune:


Ce se intampla, putini ardeleni "inscrisi"... parca erau o gramada de mamici din Cluj, unde sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubi spune:

si io-s mandra de originea mea! nascuta si crescuta in Tg. Mures, stau in Bucuresti de la 18 ani cand am intrat la ASE. Primul Craciun pe care nu l-am petrecut "acasa" a fost cel care a trecut, din cauza ca Mara avea 3 luni si a fost.......ciudat!

pupici!

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=bubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Originally posted by dya

Noa servus toc!
asta-i tare fain ... felicitari pentru idea cu CLUBUL.
Si eu mai simteam cam "stinghera", bine ca ne-am adunat!
Eu paci prin america nu pre' am intanit ardeleni ... numa acu pe Laura! Sper sa ne si vedem!

Dya & Brian cel scump




Dya, muta-te aici in Michigan, ca io cred ca toata Transilvania s-a mutat in jurul Detroit-ului.
Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moto spune:

NO,ca v-a gasit,eu sunt din Medias,dar de 4 ani nu am mai fost pe acasa dar poate la anul sa merg si eu acasa ca mor de dor.Va pup pe tote si numai bine.Delia si bb-ul Sebastian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana904 spune:

Ma inscriu si io in Klub, desi nascuta in Bucuresti am copilarit la Sighisoara, unde mi-a si ramas sufletul de altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anatolia spune:

Iooooooi ce fain ii aicia...Io-s din cluj,si nu mi-as lasa orasul pantru nimnica-n lume..tzucu-va io!

anatolia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arabella spune:

mey ,ma bag si eu in klub;nascuta-n Piatra-Neamt da crestuta-n Brasov

arabella & angelo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

si io si io..nu stiu daca sint mindra, da stiu ca-s din Cluj..de-a lui Funar, da contra lui :)..hai sa va pove ce am auzit intr-o seara de la onorabilul domn Isopescu..intai m-am blokat de uimire, norok ca dup-ai m-am spart de ris si acum pot sa ma misc iar..desi,parca ma tine putin la spate :)

deci, intr-o seara, dupa o emisiune dintr-aia cu clarvizionare care chitesc criminalii dupa miros, mai ceva ca ciobanestii germani, se pune Isopescu cu paranormala sefa la tras concluzii. De fapt le tragea dumnealui, ca ea numa aproba, frumos condusa in lesa. Zice Isopescu: "Ati observat ca cele mai numeroase crime singeroase sint in Ardeal?" Dumneaei "da, da, asea e domle"..dumnealui "da oare de ce, o fi de la bautura?" dumneaei "daaa, ca beau astia de sting , mai ceva ca irlandezii, ca rusii sint in umbra demuuult"..dumnealui "da nu o fi si ceva genetic".. dumneaei(usor incurcata)"mdaa, s-ar putea sa aveti dreptate, poate fi genetic".
Eu sint convinsa ca in tabloul cromozomial al ardelenilor gena Dracula se poate identifica exact. Citeodata parca o simt si io in canini.

propunere pt admini: un icon cu un vampirash pt ardeleni

D.

Mergi la inceput