Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (132)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Sofi avea 2 ani fix!! ....la mine burtica a scazut f repede atunci. Popoul era mai maricel.
In poza eram intoarsa de o saptamana de la mare, inotasem 2 ore pe zi ,eram super fit.

insa la cateva luni dupa aia am inceput sa iau kilograme, pe fond de stress, cand a murit bunica aveam deja 58 (in sept 2004 51, iunie 2005 58)
Am onscilat intre 56 si 58 de-atunci...pana am ramas gravida si zbang, iata-ma cu 69.....


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by tomasa

quote:
Originally posted by Yaia

quote:
Originally posted by tomasa

Yaia, si eu am cerut link.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)




Mey, o fi venit tu inapoi si te-au tot strigat fetele si sunt bucuroase ca ai revenit, da' daca vrei rosii, sa ti le procuri singura, da? Ca din astea ce se indreapta incoa' pentru linkuri nu-ti dau, bine?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze



Mey, dar zgarcita te-ai mai facut!

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)




M-am facut si ma mai fac! Sac! (sa vad ce-o zice Carpatina de asta!)

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Yaia, nu numai ca era curat, da si f luminos si frumos. la mine in bucatarie e o chiombeala
Urmy, ce baiat mare ai si tu! dintos si mancacios!
Eu abia am inceput cu carnea, asa ca azi nu i-am dat, ii dau cam 2 zile da, una ,doua nu.
Azi insa am pus brocolli in piure. A mancat f bine.
Intrebare de 5 stele
pot sa dau oare leguma congelata? Tomasa, ce stii despre asta?
ca eu congelat i-am dat broccoli....


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Eu sper ca macar i l-ai decongelat, mai bine era daca il si gateai...nu de alta, dar sa nu faca baiatul rosu-n gat!

Edit: Multumim de compliment. La voi e probabil si arhitectura de vina. In tara bucatariile sunt atat de mici! Pentru mamicile care bucataresc mult e nedrept, isi petrec acolo cea mai mare parte a timpului, puteau si ei sa faca bucatariile mai incapatoare!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

LOL


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Eu nu pot sa votez pozele, nu pot sa raman logata si acum m-am logat de vreo 10 ori, binenteles intai dau pe raspunde la subiect abia apoi ma loghez si daca am noroc se trimite mesajul. Nu am energie sa tot fac chestia asta of of.Si ma enerveaza la culme reclama aia cu hemoroizii ca imi tot aduce aminte.(ca am o problema)Nici Elisuca mea nu mananca prea mult dar eu sunt fericita ca macar deschide gurita si ia macar cateva lingurite, dar sa nu fie de cereale, in nici un caz sa-si strice silueta. Noaptea trecuta nu s-a trezit decat o data cred ca i s-a facut mila de mine ca aseara am adormit langa ea fara sa imi dau seama, cand m-am trezit nu stiam unde sunt nici unde e copilulI-am facut si eu branzica calcica si mi-a iesit cam tare nu stiu cum sa zic cauciucata asa maine cred ca fac cu iaurt nu mai pun calciu. Am amestecat-o si in blender degeaba ca tot se simtea si nu i-a placut.Eu parca nu mai fac fata cu treaba in casa,gatit, spalat,copii, nu stiu parca tot timpul e ceva de facut, tot timpul ceva de spalat (vase rufe), ceva de strans si inca nu umbla pe jos asta mica ca atunci numai aspirat si sters pe jos in fiecare zi imi mai trebuie.Si inca de ceva vroiam sa ma mai plang tot incerc sa-l conving pe sot sa mergem si noi la munte de Paste, el cica e prea mica Elisuca, desi vorbisem ca vara o sa mergem in fiecare luna, pai peste 2 luni o sa fie mult mai mare???? Dar nu ma las deocamdata.Of, s-a trezit, nu stiu daca mai am noroc in noaptea asta.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Unul scurt si ma duc (la nani):
Din ciclul "Oare copilul meu e frumos?"

Urca o doamna in autobuz, isi plateste biletul la sofer, are loc o mica discutie si apoi doamna merge pana la un scaun in spatele autobuzului si ia loc langa un domn. Dupa cateva clipe, se intoarce catre acesta si-i spune:
- Soferul tocmai m-a jignit profund!
- Pai cum asa? intreaba domnul.
- Mi-a zis "Doamna, ce copil urat aveti!"
- Si nu i-ati zis vreo doua?
- Nu, ca am fost prea socata de ceea ce mi s-a intamplat!
- Stiti ceva, doamna? Eu zic sa va duceti inapoi si sa-i ziceti vreo doua. Cum isi permite? Si, in timp ce faceti asta, dati ca va tin eu maimuta!

Va tzuc, noapte buna!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Myral, nu e prea mica pt munte, nicidecum! Dar sa nu stati doar 3 zile, daca stati o saptamana e f bine.
cat despre sapalat/aspirat in fiecare zi...sigur, e un plan inaltator, dar crede-ma ca nu e chiar nevoie
Sofia a mers de-abusilea prin parc saptamani intregi:))))


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by luy

Gata, v-am lasat, ma duc sa mananc ceva. Eu nu am target 55 kg, cred ca n-am mai avut atatea din liceu. Mi-e o foameeeee ( da' e drept ca azi n-am mancat decat un castron de cereale cu lapte, o supa si un iepure de ciocolata )
Noapte buna !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts



si eu as vrea asa, sau macar de la 59 in jos. Acum mananc ca porcul...cred ca se datoreaza si faptului ca stau numai in casa si ma plimb pe langa bloc. Tu cate kg ai acum? Oare sa tin si eu cura daca alaptez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Tomasa,ce ma bucur ca te-ai reintors!Sper pentru mult timp,nu asa 1-2 zile!Mamicile cu 2 pui poate ca se descurca,dar noi,marea majoritate cu unul singur ,ce ne facem?

Papanasho,esti clona Carpatinei aici pe DC!Esti la fel de spirituala si charismatica ca madame de Belgique!Citesc cu mare drag postarile tale!Ghighi e un fenomen rar prin cate face la varsta lui!
Noi suntem bine,multumim,Mihnea e un dulce,a ras azi in hohote zeci de minute,nu se mai oprea,mi-era teama sa nu se innece.Sunt sclava lui forever!
Sa-ti spun cinstit,imi displace total ce se intampla pe aici!Se pare ca persoanele rau voitoare si maestre in arta dezbinarii nu se potolesc!Rusinicaaaa!Ce e mai haios,ca stau ca sacalii la panda si asteapta un mic conflict ,ca apoi sa faca aliante si sa dea cu noroi.....
C'est la vie!
Se pare ca aici nu functioneaza,,cine se aseamana se aduna''!Ar fi fost prea frumos sa fie asa,am fi trait intr-o lume perfecta,dar prea multa perfectiune dauneaza si duce la rutina,nici asa nu-i bine!
Si aici o sa pun un mare .
N-o sa mai intru in polemici nu absolut nimeni!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Luy,pupam okioasa, mandra posesoare a 3 dintuci!
Yaia,e foarte dulcic Tudor!
Myral,Cecilica,Prisilica,Ana mamicile obosite!Vazut pozici minunate cu Mirunica,Cristi,Vlad!Numai pe Elisuca nu ne-o arata mami Myral!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

Povestea nasterii

Mergi la inceput