Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

quote:
Originally posted by ginnette

Ciao fetelor,

Acum am aterizat (de 2 zile ne plimbam pe la doctori); cum v-am spus (dar nu cred ca ati retinut) aveam impresia ca buburuza mea are displazie; luni m-am dus la Gr. alexandrescu - n-am rezolvat nimik pt ca "acolo nu se face eco" - citat de la o asistenta - si m-am dus la policlinica spitalului (de pe Dorobanti). Normal, cand am ajuns eu la 11:30 "tocmai a plecat doctorul"- citat alta asistenta.
Drept pt care, azi am fost la Medlife - as fi vrut la dr. Mircea Stamate (e foarte bun tipu' pe eco de copii) dar n-aveau loc decat pe 12 mai; asa ca m-am dus la dr. Diana Stanescu - draguta si amabila, la cat am secat-o eu.
Buburuza este bine, unghiurile (intre capul femurului si osul iliac) sunt bune, nucleele de osificare incep sa creasca. Este bine!
Mi-a spus totusi pt linistea mea s-o tin o luna cu 2 pampersi.
Sau daca vreau neaparat (desi nu e nevoie) sa ma duc la Profesorul Burnei de la Budimex (a fost cineva la el?). Ma mai gandesc.

In rest totul e ok cu buburuza: are 6420 gr si 64 cm la 4 luni si-o saptamana. Eu zic ca e bine (nu vreau s-o ingras).

Monica (Doc) stiu ca este sa ramana sotul fara job (eu am trecut prin asta in noiembrie trecut); este greu sa te linistesti si sa te gandesti ca trece greul. Trece, dar este dificil de suportat.
Eu zic ca roata se-ntoarce si o sa fie bine.

Nu v-am mai scris pt ca, exact ca Lala_20 si eu ma simt invizibila (asa ma simt mereu, nu stiu de ce, poate din cauza ca nu v-am cunoscut "face to face").



Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza



Bine ca nu are nimic bububruza ta.
Nu esti singura care s-a simtit invizibila, trebuie doar un pic sa le amintesti fetelor ca mai esti pe aici, si eu mai trebuie sa atarag cateodata atentia. Se citeste mai pe fuga ca na bebeii nu prea ne lasa timp sa citim fiecate mesaj .

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://good-times.webshots.com/photo/2385969230102497651DvpATi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by Anca.Diana

quote:
Originally posted by ramonab

Docdecap, m-ai impuscat cu site-ul ala.Doctora mea ma pune sa ii decalotez putzuca razvanelului si si ea il mai verifica cand mergem la ea. Voi ii faceti decalotare? Nici mie nu mi se pare ok sa ii umblu la putzuca.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://good-times.webshots.com/photo/2385969230102497651DvpATi




si eu ii fac labuta in fiecare seara. of. ce o zice? seara de seara il las "neterminat" :)))

Anca D. cu bebe




Eu stiu ca nu se umbla la putza decat cat se spala, nu se forteaza. Daca nu face pipi jet continuu atunci tb. sa-l vada dr.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multumesc mult, zuzici pt incurajari. Am sunat-o pe dr, azi ma duc la ea sa-i duc rez si antibiograma. Oricum la tel mi-a spus initial ca-i da gentamicina injectabila (Irinuca o s-o intreb daca poate fi data oral), apoi a zis ca-i da augmentin suspensie (dar antibioticul asta e doar intermediar, doar la gentamicina si ciprofloxacin -interzis copiilor<12 ani- e sensibil stafilococul). Merg la ea si stabilim exact.

Ginette bine ca nu are nimic Adela Dar de ce credeai ca are displazie de sold?

Pentru ieri Bianca de Lala20 Serban de docdecap Sara de Stoisor
Pentru azi Conrad de Mitsu Carla de Breaz Andrei de Roli
SA CRESTETI MARI SI SANATOSI, CLOPOTEI IUBITI!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

quote:
Originally posted by ginnette

Ciao fetelor,

Acum am aterizat (de 2 zile ne plimbam pe la doctori); cum v-am spus (dar nu cred ca ati retinut) aveam impresia ca buburuza mea are displazie; luni m-am dus la Gr. alexandrescu - n-am rezolvat nimik pt ca "acolo nu se face eco" - citat de la o asistenta - si m-am dus la policlinica spitalului (de pe Dorobanti). Normal, cand am ajuns eu la 11:30 "tocmai a plecat doctorul"- citat alta asistenta.
Drept pt care, azi am fost la Medlife - as fi vrut la dr. Mircea Stamate (e foarte bun tipu' pe eco de copii) dar n-aveau loc decat pe 12 mai; asa ca m-am dus la dr. Diana Stanescu - draguta si amabila, la cat am secat-o eu.
Buburuza este bine, unghiurile (intre capul femurului si osul iliac) sunt bune, nucleele de osificare incep sa creasca. Este bine!
Mi-a spus totusi pt linistea mea s-o tin o luna cu 2 pampersi.
Sau daca vreau neaparat (desi nu e nevoie) sa ma duc la Profesorul Burnei de la Budimex (a fost cineva la el?). Ma mai gandesc.

In rest totul e ok cu buburuza: are 6420 gr si 64 cm la 4 luni si-o saptamana. Eu zic ca e bine (nu vreau s-o ingras).

Monica (Doc) stiu ca este sa ramana sotul fara job (eu am trecut prin asta in noiembrie trecut); este greu sa te linistesti si sa te gandesti ca trece greul. Trece, dar este dificil de suportat.
Eu zic ca roata se-ntoarce si o sa fie bine.

Nu v-am mai scris pt ca, exact ca Lala_20 si eu ma simt invizibila (asa ma simt mereu, nu stiu de ce, poate din cauza ca nu v-am cunoscut "face to face").



Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza


Ginnette eu am o prietena a carei fetita a avut displazie de sold si s-a tratat la Budimex cu un prof dr nu stiu daca e acelasi,cert e ca fetita a purtat cateva luni bune 5-6 doi pampersi,acum are 4 ani si e perfecta.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Salutare zuzele !

Eu tot ma chinui sa citesc din urma dar parca nu mai ajung odata la zi...
Am o stare tare bleo asa ...cred ca timpul asta ploios ma baga in depresie , bineinteles pe langa faptul ca fie-mea nu mananca ...dar deja cred ca am inceput sa fac o obsesie din asta si nu vreau sa va mai plictisesc si pe voi.Vad ca tot mai multe ne confruntam cu problema asta...ce-or avea piticii , de nu vor sa pape ?
Monica-Doc , fi tare mama , ca treceti voi cu bine peste problema cu serviciul sotzului...parca mi-aduc aminte ca atunci cand ne-am intalnit imi spuneai ca are si o afacere proprie cu electrice...poate ca va merge mai bine...Cat despre domnul inginer , se ia de mana cu fie-mea...doi mofturosi. Las' ca li se face lor foame si-or sa pape.
Laura de PN , uuuff ce rau imi pare de Theiuta cu stafilococul ala nenorocit ...poate ca nu tb. neaparat sa faca antibioticul ala injectabil . Pentru acelasi antibiotic pot exista mai multe forme de prezentare ...vezi daca ciprofloxacinul nu se gaseste si sub forma de granule pentru suspensie orala.Pup fetele sa treaca repede .
Lala D ...si pentru tine e o perioada proasta cu Andrei mofturos si Bogdan bolnavior. Vezi sa n-aibe si Andrei vreun inceput de raceala si de-aia sa nu manance.Foarte bine ca mergeti la analize.

A-propos de analize , as vrea sa-i fac si eu Sarei un set de analize de sange si urina. Urina i-o colectez eu si ma duc la Victor Babes, insa nu stiu unde m-as putea duce sa-i colecteze sange.Parca mi-e cam frica sa ma duc asa , la o clinica de-asta privata ...cine stie peste ce tuta dau si-i sparge Saratzelului nu stiu cate vene pana reuseste...Exista vreun loc specializat in analize medicale la copii mici?

Alina023 , si tu brutus cu copil mofturos si copil bolnavior ? Pup fata sa treaca si maseaua , Luca sa se faca bine si Anita sa manance mult

Nour , am vazut pozele si filmuletul cu printesa Luluah...ce frumusica e cu ochisorii aia negri si parul mare si lucios !Si ce vorbareata...ai vazut cum te asculta si repeta dupa tine ?!




Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

quote:
Originally posted by Ereena

quote:
Originally posted by darene

Sa traiti fericiti si sanatosi clopotei sarbatoriti ieri:Bianca de Lala_20,Serban de Monica,Sara de Stoisor
precum si clopotei sarbatoriti azi:Carla Alexia de Breaz,Andrei de Roli25,Conrad de Mitsu-bishu.

Ereena ce mai faci?

Poze Khalid
Elena,mamica de Khalid 21.12.2007





sunt cuminte, stau pe aici si citesc si eu, despre una, alta:-)

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE








Chiar ma pregateam sa dau strigare dupa tine...

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Ginette , eu nu inteleg ...daca dr. a gasit-o bine la ecograf , de ce trebuie sa poarte doi pampersi ? De la ce a venit suspiciunea ca ar avea displazie de sold?

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

ereena, cuminte-cuminte, dar nici chiar asa! hai cu noi la joaca! :-)

ginette, bine c-ai scapat de stresul cu displazia...sau...n-ai scapat? ca, din moment ce scrii despre profesorul de la budimex, am senzatia ca te bate gandul sa continui investigatiile. sunt sigura ca adela este bine. si doctorita lui raresila mi-a spus, prima data cand l-a avzut, sa-i pun doi pampersi dar am uitat ca toanta. ma rog, cand l-a revazut, a spus ca e bine. tot atunci mi-am amintit si eu ce-mi spusese. aia e. si felicitari pt cantarul oficial!

gatta, uite ca-i si un pui de soare afara! pliz, nu mai fi suparici!

kalosalina, o sa-o scoti la capat! ce frumos a crescut bebe! la si mai mare!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Moni multumim pt urarii....dar ziua de ieri a fost pur si simplu groaznica pt Sara....de la 6 dimineata cand trebuia defapt la 7 sa se trezeasca pt papa la 4 ore ,deci de la 6 dimineata si pana la 10.30 aseara nu a dormit 2 ore ,nu cu crize de plans ,efectiv nu se putea linistii sa doarma.....maraia de somn,adormea(in toate felurile,singura in pat ,in cos,in patutul ei,in leagan,in brate la mine)egal cum ,dormea 10,15 min si gata ...era treaza,i se lipeau ochisorii dar nu se putea linisti si sa ramana adormita,pot sa bag mana in foc ca nu o durea nimic dar nu stiu ce avea...maraita si nervoasa asa a fost ieri la implinirea a 2 luni .....mo terminat
,azinoapte a dormit ca de obiceai de la 10.30 pana la 3.30 cand a papat si la 4.30 a adormit pana la 7.20 cand a urmat iara papa ,la 10 a adormit pana la 12 ....acum doarme iara

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Virgo,
mersi de pont. Noi avem deja 2 termometre de baie. Data viitoare tip eu!!!!!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 3 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aaici...
http://good-times.webshots.com/album/561719452hHOOpC?start=120
POZE F NOI AICI
http://community.webshots.com/album/562979681SvBupY

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput