Piticodromul de Sept - Oct 2005 (204)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Casiana, ma crezi ca acum o ora eram in masina cu bagaj de juma de zi in drum spre Pitesti?Dar am mai avut ceva treaba in oras si pe 3 jumate eram prinsi in trafic in nenorocirea asta de oras si am renuntat. Speram sa ajungem pt record, da era clar ca nu se mai putea...si ne-am intors acasa

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Buna ziua fete dragi,
Kristinutza, pupam piciorul lui Raducu , of,of, cred ca tare greu a fost.Si Iaris cand a luat vaccin in piciorus a fost tot asa, schiop, ii puneam comprese si il duceam d emanutza prin casa ca altfel nu vroia sa mearga.Noi am ratat vaccinul ,aveam programare miercuri si am uitat de ea.Acum urmatoarea programare este peste o luna.
Casiana, sa profitati de nebunia de lalele si sa ne trimiti si noua virtual cateva.Aici nu am vazut lalele decat in florarii, ce dor imi e de gradina bunicii mele unde era plin de flori, in special lalele, narcise si lacramioare.Nu stiu de ce ,dar de cand sunt aici ,cele mai multe amintiri sunt cele din copilarie.
Tonnia, eu zic ca deja Dinu s-a obisnuit cu ideea de gradi, sunt curioasa cum va reactiona luni, dupa 2 zile de stat cu tine.La IAris observam tot timpul o schimbare dupa week-end, in sensul ca desi adora gradinita, luni dimineata imi spunea"eu stau cu tine acasa".Acum chiar nu avem nici o problema cu gradi.
Mary, ma bucur ca Andrei nu mai e racit, e clar ca ceva acolo nu ii placea.Si Iaris e mai mult mucos de cand e la gradi dar e adevarat ca scapa el de muci, are altul si Iaris ia tot ce se poate.Sper si eu ca intr-o buna zi sa nu mai fie mucos, ca am vazut la muci pt o viata intreaga.
Chiar,apropos de subiectul asta cu racelile, voi cum ii invatati sa sufle nasu, ca IAris nu vrea si pace,el isi trage nasu.Daca nu as avea batista bebelusului as lua-o razna.
Va pup, ma duc la scoala.Inca un pic si se termina si anul asta scolar.Doamne cum trece timpul.


Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart
www.youtube.com/watch?v=XrA2ooglvGc&feature=related" target="_blank">Evangeline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Mary, ce bine imi pare ca Andrei se simte bine, cred ca nu are nicio alergie, sau una la gradinita aia.

noi am stat mult pe afara zilele astea, am jucat fotbal.

biuMil, e si program scurt, stiu ca nu se precizeaza acolo, noi mergem la scurt si mai sunt 2 copii asa.

Marinela, nu cred ca se invata suflatul, daca ii iese macar o data, bingo. Sa aiba gura inchisa.

Duminica placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

La multi ani tuturor celor ce poarta nume de floare, pitici, mamici sau tatici!Petrecere frumoasa tuturor!
Azi am fost la Zoo, a fost foarte incantat Andrei, mult mai entuziast ca in alte dati, se vede ca a mai crescut.
Marinela, Andrei sufla nasul foarte bine, ca nu suporta batista bebelusuli, cu suflatul- i-am aratat eu cum sa faca .
Tonnia, multumim! Da, se pare ca nu era alergie, inclin spre a doua varianta, ca il aud noaptea ca respira cam greu, doarme cu gura inchisa, dar face niste zgomote cand respira, sigur de la nas e problema, acum vreau sa ma duc la alt orl sa vedem ce mai zice. Oricum, e mult mai bine, asta e clar!Ii dorim lui Dinu o saptamana buna la gradi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

La multi ani de Florii tuturor celor care isi sarbatoresc numele!

M-am intors foarte obosita din team-building (tiroliana, urcat pe fringhii, chestii serioase). Antonia, ma bucur ca merge bine integrarea; da si la mine un raport de la gradi, Miru nu zice decit 'Astazi m-am jucat frumos cu copiii', in fiecare zi aceeasi placa.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ioana, iti dai seama ca daca aveam ceva de spus iti spuneam prompt. habar nu am ce se intampla, Dinu povesteste dar nimic de alti copii, povesteste de el, cu ce s-a jucat, ce i-a spus Tania, eu cred ca inca nu le stie numele celorlalti. S-ar putea sa bage si de la el.
Cum aflu ceva concret iti dau raportul.
ce misto ti-a fost pe acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

La multi ani de Florii!
Ioana, dupa week-end-ul asta obositor e momentul pentru putina odihna la servici!
Mary, si eu am fost cu Ana la zoo acum vreo 2 saptamani, la Targoviste si i-a placut tare si ei. Avea rabdare sa se uite la animalute.
Ieri am fost cu ea in Herastrau, a fost asa de cald si frumos!
Tonnia, bafta in saptamana nr.2!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Buna dimineata

La multi ani floricelelor pt. ziua de ieri!

Noi am fost ieri la teatru, eu si cu Matei, caci sotul a fost la munca. A fost un fiasco total. Nici nu cred ca am ales o piesa prea grozava, m-am hotarat sambata sa-l duc si in program aveau pt. ieri Cenusareasa. A stat si s-a uitat cam 15 minute, apoi 10 minute a stat cu spatele la scena, apoi mi-a zis ca i se face somn si dupa inca 1 minut a zis foarte tare "gata, acum plecam de-aici, mergem in parc"
Asa ca m-am conformat si am fost in Gradina Icoanei si acolo s-a balacit copilul foarte fericit in canalul ala de apa.

Vreau sa intreb fetele care au fost cu copilul la ortoped unde sa ma duc, eventual si pt. o radiografie. Acum o saptamana s-a lovit usor la laba piciorului, a mers schiop vreo 2 ore dupa care mi-a zis ca nu il mai doare. Nu s-a umflat deloc, dar faza e ca de atunci tot merge schiop. Nu tot timpul, din cand in cand. Il intreb daca il doare, zice ca nu. Eu il suspectez de prefacatorie, dar totusi e enervant cand il vad ca merge asa si vreau sa-l duc la un consult. Deci, unde sa ma duc cat mai rapid?
In acest context ce ati mai povestit voi de vaccin imi da fiori.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Locca, adevarul e ca piesa aia e oribila, Dinu s-a uitat pana la sfarsit dar eu turbasem, mai rar asemenea porcarie. Miflore stie ultimele noutati despre ortopezi.

Azi l-am luat de la 12 dar deja de pe la 11 nu prea mai voia. A fost asa si asa, ed mi-a spus ca e normal pt o zi de luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ruxandra, nici nu stiu ce sfat sa-ti dau in legatura cu ortopedia asta...eu am lasat-o mai moale. Poti merge la Dr. Jianu care e intr-o clinica la Eroilor, chiar in complex, Mediclass parca, sau poti merge la Dr. Fodor, in Medicover Piata Victoriei. Eu am fost la amandoi. Si parc-as mai merge pe undeva, nu sunt chiar impacata cu situatia... Bafta la control, sper sa nu fie probleme!
Acum am sarit in domeniul oftalmologic, am programat-o pe Ana la Infosan in mai.
Bine ca mi-ati spus de Cenusareasa ca ma batea un gand de primavara.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput