Piticodromul de Sept - Oct 2005 (204)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Hahaha, ce tare e Alberto!!!
Ma enerveaza vremea asta de 2 lei. Dana_Lucia, cat face raza de soare din Olanda pana-n Romanica?


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Pe unde sunteti toate?
Vrea cineva sa mearga la o lectie deGatit si deGustat azi la ora 7 seara? Am o invitatie in plus. Nu stiu despre ce e vorba, dar daca e cu mancare, e de bine. Pe Bulevardul Unirii nr.70.
Maine vreau sa vizitez Baby Spa si daca am timp si Micii Campioni. Ma bate un gand cu Ana. Poate se mai rezolva asa si nebunia cu spalatul la cap, sa vedem...



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Eu sunt pe aici dar mi-e lene.
Da, viziteaza si spune-mi si mie cum ti se par. Si cred ca e o idee foarte buna si pt problema spalatului pe cap. Baga si o mana in apa si spune-mi cum ti s-a parut. Intreaba si daca sunt reduceri pt frati, ca nu scrie in site, te rog! Si fa si o baie, haha!

Eu nu mai suport vremea asta, intru in depresie daca mai continua asa. Unde-i incalzirea aia globala?

Ce-or mai face gravidutzele?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Sigur nu-i glaciatiune? Ca sunt la scarbici si e un frig...bine ca eu sunt smechera si am un calorifer electric sub birou .
Miflore, poate ne vedem maine la o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Maine n-o sa fac baie ca Ana e inca la tara si nu pot intra decat cu ea in piscina. Dar o sa bag nitel mana in apa sa vad cam ce temperatura are. Ei se lauda cu 30-32 de grade.
Tonnia, am notat intrebarile.
Stiti care-i treaba cea mai tare? Ca inainte si dupa piscina trebuie facut dus ori fi-mea nu accepta sub nici o forma... cum s-o invat cu dusul, dati-mi idei ca mi-a secat de tot imaginatia! A avut o perioada cand a vrut sa faca dus dar de la o vreme nici gand, urlete si tipete. Si pana nu rezolv problema asta nu putem merge la inot... ce mai cerc vicios...


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Miflore ce sa fac sa pun soarele la primul zbor spre Romania?
Aici e chiar super vremea, soare si vreo 25-26 grade dar .....eu sunt la birou asa ca ma bucur de vremea frumoasa doar dupa program.......

Toate bune,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Eu cred ca tocmai dusul e problema ei. Eu l-as exclude pt o vreme, ai incercat? Foloseste un recipient si nu mai da drumul la dus. Zic si eu... pare ca nu are probleme cu apa in general. Si vorbeste cu ea, incearca sa afli ce o sperie, spune-i o poveste cu un copil care plangea la baie, haha, e cam trasa de par dar eu n-am talente din astea, si intreab-o pe ea de ce crede ca plange copilul.Dinu plangea si el tare la spalatul pe cap in urma cu jumatate de an,problema lui era ca ii intra apa in ochi, s-a rezolvat invatandu-l sa stea cu capul pe spate, ii spun sa se uite la tavan. Trebuie sa stea in picioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ha, ha, acum aici e cald si frumos vreo 18-20 grade, sper sa ramana asa pana diseara.
Si Anca cred ca este la a -4-a sedinta de mers la piscina, nu zic inot. Il ducem pe Victor si asa o ducem si pe mandra.
Ii place la piscina, ca sa intre in cada, ii zicem ca e tot piscina.
Sunt curioasa sa imi ziceti cat e o sedinta in Bucuresti.
Aici am platit 40$ ptr vreo 12-15 sedinte.

Dana, frumoasa abordarea lui Alberto, si pe mine incearca Anca sa ma convinga sa imi pun 'couche avec Princess'.
Bravo lui ca sta fara pampers in timpul zilei, noi nu suntem inca la stadiul asta.

Dar de vreo 2 luni, nu mai avem 'teta' (suzeta) ca am dat-o la pinguini.

Pe curand,



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Cge, la noi costa cam 300 de euro 8 sedinte, haha!

Chiar, dana, uitam sa te felicit pt Alberto, ca e destept, haios si pt ca a scapat ziua de pampers!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Gravida de mine face bine

La noi problema cu spalatul pe cap a fost rezolvata de bona. Nu stiu ce ii face exact dar nu mai urla. Ca atare numai bona il spala pe cap. A, cica e si o chestie cu samponul, cum i-am luat alt model cum a facut iar urat, asa ca ne mentinem la nivea ala galben.

Mihaela, la problema cu dusul ma gandesc sa o lasi sa ii face dus unei papusi/jucarii, orice iubeste ea mai tare. Sa stropeasca cu dusul, sa faca ceva distractiv (pt. ea, nu pt. voi). Hmmm.

Cristina, noroc ca tocmai haleam un snickers cand am citit postul tau, am scapat de depresia pe care mi-ai fi produs-o cu pretul ala absolut indecent de la piscinele voastre

Eu am fost inainte de paste la eco la Pop. Am trait o experienta aproape ireala, in primul rand era 8.30 seara, apoi am ascultat Leonard Cohen in timpul ecografiei, dar cel mai tare e ca dl. dr. era in dispozitie glumeata. Jur ca nu bausem nimic alcoolic inainte, cine a fost la el stie cat de "vorbaret" este, ei de data asta chiar am avut parte de dialog. Nr. 2 este tot fata, e mai mare decat varsta si in afara de faptul ca am IR-urile maaaari si un notch pe nu stiu care artera totul e in regula. Deci nimic nou, asta am avut si la Matei. Matei nu a vrut deloc sa stea in cabinet, a dat doar buna seara si pe urma a zis "asteptam afara. pa, mami" asa ca a trebuit taica-su sa iasa cu el pe hol, de unde frustrare mare si pe consort ca nu si-a vazut fata, dar asta e.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput