Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (130)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Sa va fie de bine dragelor!

Eu am terminat-o pe a mea deja...

Bebelashul meu e un super cuminte. Multumesc lui DD! Cand ajung acasa imi zambeste cand ma vede. Recunosc...sunt zile cand nu fac nimic ci doar stau cu el.

Pana saptamana aceasta nu cred sa-mi fi observat lipsa, dar de miercuri ce sa vezi...dragul de le nu a mai adormit la tzitzi de dimineata! A vorbit cu mine pana l-am pus in patutul lui la somnic si s-a jucat singure pana a adormit (asta s-a intamplat pana am pecat eu din casa). Cam asa decurg la noi treburile cu despartirea...
Eu in schimb ma bag bine de tot in hartii la job pentru a nu ma gandi la el...altfel...cred ca as da la soricei la greu...Ideea e...zic si ca o miniveterana...sa-ti pastrezi optimismul altfel se transmite si la bebe si at e "nasol"...


Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

In rest la noi se papa bine. Chestia e ca nu se mai ingrasa. Diferentele de la o saptaman la alta sunt de ordinul catorva zeci de grame adica mai deloc. Avem de unde insa: 9,170 g azi de dimineata. Nu a primit rosioara, iar ceapa i-am pus fff putina (de teama - mie nu-mi place s-o mananc).

Are preferinte la jucarele, canta pe limba lui mai mereu, piciorusee sunt yami-yami, iar de rostogolit nu vrea nic acum - doar se rasuceste ca un arc in toate directiile. In fundutz sta bine si se intinde dupa jucarel fara sa cad...nu stiu sa va spun explic prea bine...ideea este ca per ansamblu il simt din ce in ce mai prezent, mai activ si mai "intelept" - semn ca evolueaza.
Asta conteaza de fapt cel mai mult!!!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

vroiam sa zic 9,17 kg....


Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

buna fetelor

votat pozele din concurs, si eu am trimis poza dar vad ca nu au postat-o, poate era prea tarziu...

Cecilia imi pare tare rau ca esti asa obosita, nu te judec pentru intarcat,dar sincer mi-as fi dorit enorm sa-l fi alaptat mai mult pe Darius. dar te inteleg,trezitul asta noaptea e greu, al meu se trezeste de 2-3 ori si atunci ia suzeta si adoarme inapoi. si asta mi se pare mult. nu-s eu in masura sa dau sfaturi, dar nu ai incercat cu suzeta? sa treaca oboseala.
Vazut si un Cristisor scump,caruia nu-i place olita(lasa ca are vreme).

Papanash, iti era dor de mine, aseara am crezut ca o sa pot intrta la "barfit",dar s-au stricat toate planurile, musafiri, baita, papica, si apoi intr-un final...somn
ce frumos ti-a inflorit cactusul, super.

Isabeluta...bine ai revenit,un Vladi cumintel


.....................................................
Rodica mamica de Darius (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Vlad toti puiutzi draguti: dulcetzele si papanashi ca el!!!!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Sabina stiu ca tu esti experta in domeniu si inainte a pune intrebarea iti trimit un ...ar trebui sa ma ingrijorez daca nu au poposit "rushii" la mine pana acum? Inca il alaptez dimi, pe la 17 si inainte de somn...stiu ca e posibil, dar totusi canttatea de proactina din sange e mai mica acum cu 2 mese de lapte inlocuite...

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Isabeluta, bine ai revenit. Inteleg ca il simti pe Vlad mai prezent, si eu zic mereu ca am deja un omulet.

Luy, Ana, multumesc frumos. L-am vazut, e super Grillo, desi culmea pare mai mare decat Inglesina asa cum imi dau seama din poze. Cred ca era mai bine sa merg la Expo.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamuller spune:

ziua buna si de la noi si la multi ani sarbatoritilor de azi!
eu am intrat in priza la curent continuu de ieri pt ca mama mea, care tb sa vina vinerea viitoare, s-a gandit sa ne faca o mare surpriza si vine azi, noroc ca am aflat sa pun cat de cat la punct incaperile, ca aseara am avut musafiri si bucataria si salonul arata ca dupa razboi. una peste alta, insa, bucuria este mare ca n-am mai vazut-o din februarie...si mare ajutor la casa omului o mama prin preajma...deci o luna o sa fiu o mare doamna, poate apuc si eu sa ma duc la gimnastica si pe la coafor...ca mergem in iunie la mare si nu pot sa afisez o astfel de burtica dezagreabila
am vazut multe poze cu bebelushi care mai de care mai frumosi si am si incercat sa votez dar nu ma lasa...poate imi spuneti voi de ce
copilul meu a mancat si fructe ieri la 16...totul se diversifica perfect...de unde muream de frica...asa ca astazi la pranz deja mancam un borcanel intreg de legume...iar la 16 unul de fructe. nici nu-mi vine sa cred ce bine le-a primit!
Sara nu a mai vrut tzitzi din ziua in care a implinit 4 luni...iar eu nu m-am stresat deloc...as fi vrut sa o alaptez mai mult,dar daca ea nu a vrut...c'est la vie...oricum e bine si atat decat deloc!
poate ne trimiteti si noua un pic de soare si caldura...ca aici e ca la polul nord, duminica a nins, luni si marti a plouat ca la tropice, si de atunci nu prea mai ploua, dar e frig...brrrrrrrrrrr
fug la si la ca acusi aterizeaza mama si, vorba francezului, nu sunt in kk pana la gat
pupam bbii si mamaicile aferente,

Alina si Sara (03.10.2007)


http://www.picturetrail.com/alinamuller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Buna mamici si bebici,

Va multumim pentru urari...avem si noi o jumatate de an, si cum Luy a fost atat de draguta sa-si aminteasca de noi, nu puteam sa o ignor. Paula a inceput de 2 zile sa faca febra, nu mare (37,6 respectiv ,38,6 in popou) dar doar dimineata si seara. Nu are alte semne de raceala: nu tuseste, nu-i curge nasul, nu stranuta...asa ca am pus febra pe seama dintilor (inca nu avem nici unul.I-am dat Panadol si i-a scazut, sper sa fie doar dinti si nimic altceva.
Daca pana acum era cam constipata si facea cam la 2 zile ieri si astazi a facut ceva mai moale, si banuiesc ca e de la fier...sau de la dinti, cine stie...

In rest suntem bine, crestem avem 7750 kg, 68 cm la 6 luni, cu doar 250 gr mai mult decat luna trecuta, insa eu sunt multumita pentru ca e foarte activa si nu ma mir ca nu pune mai mult.

Paula pana pe la 4 luni jumatate nu se prea intorcea de pe o parte pe alta si cand va auzeam pe toate ce nazdravanii fac papanasi si dulceturile voastre eram un pic invidioasa, asa ca mi-a dat DD numai sa pot duce...se invarte acum de pe o parte pe alta, cand e pe burta se taraste, mai avem pana mergem de-a busilea, dar ne taram. Sta bine in fundulet, iar daca are de ce se prinde incearca sa se ridice in picioare. Mie mi se pare un pic cam repede, si nu o prea las, insa ea are cea mai mare satisfactie cand e in picioare si se tine de patut.

pentru toate mamicile

Alina si Paula Maria(9 octombrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Si eu am incercat sa votez pozele voastre insa nu ma lasa imi apare asaEroare: evaluarea ta nu a fost transmisa

Ne pare rau dar nu poti sa votezi in cadrul acestui concurs. Te invitam la sa participi la alte concursuri organizate pe site-ul nostru

unde gresesc?



Alina si Paula Maria(9 octombrie 2007)

Mergi la inceput