Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (130)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Inca una si ma duc:

Sim, sa folositi cu placere carutzul.
Rox, uite ce carucior am www.reclama.ro/carucioare-copii/carucior-grillo-2936/" target="_blank">eu Are fix 6 kile, il strang cu o mana si cu copilul in brate. Sunt super multumita de el. Poate pare un pic scump, dar face toti banii, crede-ma.

Cecilia, suuuper bandana. Daca n-as pleca din bucuresti as da si eu o fuga la baby expo. Desi cred ca e omor azi si maine.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Maruntzica- si noi mergem la mare aici....respectiv la Neptun, club Topaz, cryrstal etc, da cautare pe plaja.ro, sunt niste vile caqre au apartamente g dragute si unde noi ne-am simtit tare bine!
mai este si hotel Doina din neptun....
CeciliaL- da .. e un mandru soldatel, barbatel!!!!
Papanash-multam pt incurajari:)))
Roxana- in legatura cu olita si eu cu luca la fel, ma gandeam sa incep mai devreme un pic la rares, pe la 10 luni....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



La mai multe lunite pentru:

Alexia Cristina de Gema
Andrei Gabriel de Valentina
Andrei David de Andreea_deea


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Isabeluta, bine ai revenit. Multumesc de laptic. Asteptam vesti despre voi , cum mai e papanas Vlad.
Ana, o saptamana mai buna decat cea care se incheie . Sa aveti un weekend placut.


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata si un weekend placut!

sarbatoritilor de azi si din zilele care au trecut

Sim, multumesc, e perfect carutul asta, azi am mai studiat. Sa il foloseasca Stefan sanatos.

Papanash, mie nu mi-au inflorit niciodata cactusii. Cat despre deschisul sertarelor, e doar inceputul. In cateva luni continutul lor va zbura prin toata casa si va tine ceva perioada asta. Buna si cina cu scoici, eu habar nu am sa gatesc nimic. Si eu am luat peste si calamar si caracatita, dar de la restaurant. Surpriza a fost ca am cumparat masa si scaune pentru terasa de la mansarda, si am amenajat ca la restaurant, cu lumanarele, pahare, decor la milimetru. A fost asa liniste si bine, i-a placut mult surpriza, a zis ca a fost super relaxant.

Multumim pentru link-uri la poze si indicatii, acum am votat si eu ce imi scapase.

Ana, nu am reusit sa vad linkul la caruciorul vostru. Chiar m-ar interesa, multumesc frumos.

Pinacolada, eu personal nu vad sensul pentru care m-as stresa cu oala. Pe la un an ii luasem fetei olita si o punea pe cap tip palarie, nici nu voia sa se aseze ca ea oricum nevoi facea in picioare. Acum nici nu ma obosesc sa ii cumpar oala. Nici nu mai avem oala in casa, ca de luni bune Alex face numai la wc.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

'Neatza !
Rox, cred ca Ana are caruciorul Grillo de la Brevi. Uite www.hellobebe.ro/product_info.php/manufacturers_id/11/products_id/596?osCsid=98b10ebc8d4ab34cf4f77ad6c3871fab" target="_blank">aici
Eu l-am vazut si pe asta ieri, dar nu m-am uitat f.atent, adica nu a avut cine sa-mi arate ce si cum se pliaza la el. Intentionez sa merg cu sotul sa ne mai uitam la asta si la Trip de la Inglesina si apoi sa alegem unul dintre ele. Asta era 370 ron, daca nu ma insel.

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,

Sabina cum ai reusit sa o dezveti pe Sofia de tatzi?????? Cristi ma cauta la tatzi si cand sunt pe strada daca il am in brate(trage de tricou sau baga mana in decolteu), asta acum , ma gandesc ca peste cateva luni ma dezbraca direct cand imi e lumea mai draga.....
Legat de problema ,,trezit noaptea'' nu stiu inca \cum o sa procedez, aseara a adormit fara tatzi a doua oara, apoi peste noapte tatzi.....din ora in ora, stiu ca nu este o solutie sigura intarcarea, cica asa s-a trezit si tasu' cat era mic, dar sincer eu nu mai pot, fizic....plus ca ma ustura dimineata tatzi de la atata molfait, ca sa nu spun ca trange cu dinti sfarcul sa nu il scot din gurita, daca il scot strange, adevarate capcane......nu degeaba l-am camuflat.....hihi

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

isabeluta, multumim de cafea, tare buna. Mai zi-ne de Vlad, cum a primit lipsa ta din timpul zilei ?
Cecilia, vad ca nu se incurca teroristul tau, stie ce vrea. Acuma... ghinionul tau daca-l apuca dorul de tzitzi in mijlocul strazii


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Rox, Luy acum am vazut ca nu merge link-ul.Initial am vrut sa-l dau pe ala de la importator, dar nu mergea sa dau direct pe caruciorul respectiv. Uite www.happybaby.ro/Brevi.htm" target="_blank">aici marca Brevi, intrati pe Grillo si aveti toate informatiile. Costa cam 450 RON. Probabil la targ e oferta mai buna. Instructajul cu pliatul si depliatul vi-l fac eu

Gata, am fugit, ca ma asteapta ai mei cu bagajele facute

Celia,

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

'neata!


Supa de branza

500g carne tocata amestec (vita+porc)
3 paprika ( de 3 culori: galben, rosu, verde= cca 500g)
200g branza topita cu verdeata
200g branza topita cu smantana
200g crem fresh
2 linguri Klare Brühe ( Delikat/Vegeta)
piper, paprika dulce si paprika iute (praf)
800ml apa

Vreti mai multicica, dublati cantitatile. Nu puneti apa mai multa ca nu mai are acelasi gust.
Se caleste carnea in putin ulei de masline, apoi se adauga paprika taiati fasiute subtirele si se calesc si ei putintel. Se adauga apa si se lasa la fiert pana se inmoaie paprika, se adauga branza topita si mirodeniile (dupa gust - tre' sa fie putintel iute, daca va place). Se ia de pe foc si se adauga crem fresh. Si.....gata supa. Pofta Buna!
Noi vrem mereu mancare rapida, asa ca aceasta supa mai mult de 1/2h nu ne ia!

Sper sa va placa! Chiar mai bag si eu azi o portie si ma bag si la papanasii Yaiei!

Yaia ce branza de vaci sa folosesc, facuta ca pt puppi?



www.youngnutrition.net/member/tickers/96168/ticker2.png[/img][/url]" target="_blank">
Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput