Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna fetele,
si io pe aici desi lipsesc de mult.
Anul asta desi suntem aproape de jumatatea lui, nu a inceput deloc usor pt noi, multe evenimente neplacute, Dani bolnav rau cu o pneumonie urata, apoi Ilinca care este aproape incontinuu racita, bronsite 2 de la inceputul anului, eu am avut mana in gips aproape 3 saptamani, dupa ce m-am taiat cu cutitul la deget am taiat tendonul si a trebuit sa stau cu el imobilizat cu gips pana la cot. Bunica-mea a cazut in cada si e in spital imobilizata din ziua de Florii, sa va mai spun???

In fine speram ca odata cu venirea caldurii/ soarelui (care nu prea s-a arat in ultima luna) sa ne revenim un pic
De mine sa va mai zic ceva , sunt insarcinata in 7 saptamani, dar spre deosebire de sarcina cu Ilinca nu ma simt deloc bine vesnic mi-e greata rau, somnolenta, am avut ceva sangerari la inceput, iau tratament si acum.
Dar si cu voia lui Dumnezeu speram ca in jur de Revelion sa avem in brate un bebelus sanatos.
Cristina(herra), te rog sa ma scuzi, nu m-am dat la fund, dar pur si simplu am fost depasita de situatiile neplacute si dureroase care au venit ca o avalansa pe capul nostru. Vorbim pe Pm.
Va pup si am sa mai citesc din urma, recunosc ca am mai intrat si am mai citit cateodata.

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mada felicitari si sarcina usoara.
Tin pumnii ca odata cu vesea asta buna sa dispara cele rele... Multa sanatate va doresc.



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Mada, felicitari!!!
Sarcina usoara!Fie ca toate necazurile sa aiba final fericit!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Mada felicitari! Cand ai DPN?
Imi pare rau pentru necazurile voastre si sper sa treaca toate repede.

Despre noi:

- pe Ioana am inscris-o la gardinita ... Ioana, pe care am ales-o dupa ce am vizionat nu stiu cate altele. Ieri am fost si cu ea acolo sa vada, nu mai puteam sa o luam acasa, asa i-a placut!

- se pare ca vine si la noi bb2! Inca nu am fost la doctor (ma duc miercuri) dar ma un test pozitiv, menstruatia intarziata o saptamana si toate simptomele pe care le-am avut la Ioana. Ar trebui sa vina in ianuarie, chiar de ziua nasului nostru (daca mai stiu eu sa calculez DPN)
Sunt cam derutata, vroiam si nu vroiam, ma ingrozeste gandul urmatoarelor luni de sarcina si al primelor luni din viata unui bb, parca imi aduc aminte numai cat de rau mi-a fost si cat m-am chinuit cu Ioana in burtica si in primul an. Mi-e groaza si de nastere si de ce o sa zica Ioana si, mai ales de faptul ca nu cred ca sunt in stare sa mai iubesc alt copil ca pe ea.
In fine, ce-o fi o fi!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004)
3 ani!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Wow Raluca si Madava felicit si sa aveti sarcini usoare.

Diana are varsat de vant de 2 zile si abia azi au erupt, e super maraita si ne face cu nervii pe amandoi. Speram sa fie o faza usoara, a luat si cumnatelul care are 20 de ani si lui ii este fff rau, a ajuns sa ia antibiotic si are o stare f urata.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Naty felicitaaaaaari! Sarcina usoara.
Sunt convinsa ca-l vei iubi si pe bb2 la fel de mult.
Iar despre cat de greu va fi... poate de data asta este mai usor. Hai, curaj!

Danina sanatate multa celor virusati!
Las' ca eu am facut de Craciun, la aproape 28 de ani... asa ca poate e mai bine ca a facut acum. Nici semnele nu raman... ai mei aveau in frunte iar acum abia se mai cunosc... La mine au ramas in schimb... Daca nu mai sunt in crestere



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Eliana da, sper sa nu ramana semne, ca si-a rupt una deasupra sprancenei si fiindca noi i-am zis ca o sa ramana cu gauri, face crize de istericale, ca v-a fi ca baba cloanta. Cu ce v-ati dat pe la bubite? Ce creme a-ti folosit?
Tocmai cand a venit vremea buna, noi stam in casa , nu stiu cum o sa rezist 2 sapt, acum va intreb, chiar tb sa stea 2 sapt in casa???? Nu de alta da ma inscriu de pe acum la psihiatrie, ca sigur o sa ajung acolo la cum face de pe acum.



Danina si Diana - strengarita familiei

Poze 2006 DIDI -Terorista casei - 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Naty, wow superrrr! Felicitari sa fie sanatos ca dragostea vine ea, o sa vezi ca o sa-l iubesti la fel de mult. DPN meu e 29 decembrie.
Danina asa e 2 saptamani trebuie sa stai in casa cam nasol dar asta e.
Si eu am emotii cu varicela, eu am facut cand eram mica, mi-e teama pentru Ilinca sa nu ia boala de la gradinita.
Ar trebui sa caut odiseea de decembrie nici nu stiu daca exista deja.
Va pup si o duminica placuta si insorita va doresc.

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Danina eu nu le-am dat cu nimic... ca mi-am dat eu cu mixtura si ma ustura pielea rau de tot... mai rau decat ma manca... iar dupa 10 minute ma manca mai tare ca inainte...
Am luat si fenistil gel... nici un efect... asa ca i-am lasat in pace dupa ce am vazut ce efecte au la mine.



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput