Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


noi azi am fost in cismigiu. ne-am plimbat vreo ora dupa care bitzi a inceput sa urle .. am plecat cu ea in brate. ii era foame .. am incercat sa-i dau in masina dar nu s-a putut .. tasnea lapticul ca o fantana arteziana si bebe se enerva si urla .. nici spatiu de manevra nu aveam .. am plecat la niste prieteni si am urcat sus cu ea unde am reusit sa-i dau sa pape .. nu va spun cum am coborat din masina .. bitzi urland fara un ciorap si aferentul soson din picior caci atat se zbatuse ca le-a dat jos .. io cu sutienul desfacut si bluza ridicata .. bine ca nu m-am intalnit cu nimeni ..

o sa pun si eu pozele de vineri pe ringo.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



miri ce imi place de cei doi printzi!! sunt asa haiosi si frumosi. iar bruno este un dulceeeeeee!!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Elenuta, In landou l-am dus si noi pina acum, insa e destul de lungan si aveam impresia ca nu mai e comod in el. in plus vrem sa mergem de pasti la bunica sotului si e un drum de o ora jumate dus. era prea mult sa stea numai in landou si nici nu mi se parea prea sigur, ca avem de mers pe drumuri judetene, stricate, cu soferi de la tara pe ele...asa ca l-am testat azi la un drum de citeva minute si rezultattul a fost ca a dormit trei ore. poate si piticutza ta o sa vrea, insa trebuie sa se obisnuiasca cu el.



quote:
Originally posted by Ellenuta



anca ce bine ca bebe sta in scaunul de masina ... a mea urla rau in el. nu am folosit scaunul in masina. am incercat s-o punem in el in casa, a stat 5 minute dupa care a inceput urletul .. poate in masina o sa stea in el, sper. acum o transportam in landou ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

Am vazut poze de la intalnirea de zuzici si clpopteii
Sunteti superbe doamnelor si aveti niste clopoteii minunati

Angi m-am indragostit de piticul tau definitiv si irevocabil

Am mai dat o tura de baby expo si am luat o colectie de jucarii catel Patrick
Uitati-l pe Andrei inconjurat de 5 caini rosii

http://good-times.webshots.com/photo/2989043290102115265QuDZNA

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze






mai daca ma crezi cat de capie am fost , nu am gasit cateii la BE .innebunesc de ciuda .acum caut disperata pe net sa fac comanda si nu au in stoc


Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



zuzici ..

avem si noi niste pozute noi AICI



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

halo!
tocma mi-amfacut vecinii fericiti:) am uitat sa trag draperiile si am defilat in tanga, cu suncile balabanindu-se in toata splendoarea lor prin fata geamului. si m-am si aplecat sa adun jucarii d epe jos! ptiu! cativa or avea cosmaruri la noapte:)

lalaD, invazie de caini roz! saracu andrei, n-o sa mai lase nik din el ca-i prea dulce! numai bun de rontait!

ellenutsa, la pariu ca bitsi e cea mai mare de la odisee! pup obrajorii ei bucalati:) cred ca esti tare mandra ca e toata numai lapticul tau! merita toata nebuneala cu sosoni pierduti, san zburdalnic:)))

grati.ela! esti sigura ca pe ozi n-a vazut-o jimeni de vreun casting!!!!!???? pune mana si fa din ea o imagine care s aramana la tot poporul pe creier! e atat de frumoasa! dumnezeule mare, in viata mea n-am vazut asa ceva! are un mister fata asta in ea! vai de fundul tau mamico mai in cativa anisori...

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia82 spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

fetelor astazi ma laud si eu cu produsul nr.1: Ozzi de Gratzi...am pus pozici noi cu ea!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/



O ADEVARATA PRINTESA!!!

POZE IRIS
POZE BOTEZ

Iulia si IRIS MARIA (19.12.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Buna seara zuzici!
Am intrat si eu putin pe fuga, ca Daria plange, dar i-am pasat-o lui tati sa o mai linisteasca si el ca eu sunt putin ocupata
Am apucat sa vad poze superbe cu Ozi - o adevarata domnisoara si cu printzesica Eva care e o frumusete si care mi se pare asa marisoara...
Sa ma laud si eu ca astazi m-am intalnit cu Alina si cu Anita (desi a fost doar pe fuga...)care este o scumpa si jumatate si are niste ochisori frumoooosi !!! Iti vine sa o mananci toata...
Si noi am fost astazi la impartasit cu Daria si cu verisorul ei care este mai mare ca ea doar cu o luna jumatate. A facut la un moment dat putin scandal in biserica, dar in rest a fost ff bine.
Vad ca Daria tot agitata este asa ca pana la urma trebuie sa o mufez ca sa adoarma ...nu reusesc sa o adorm altfel...A avut vreo saptamana in care adormea singura cu suzeta, dar nu mai vrea sa o primeasca neam...

zuzicile si dc nu reusesc sa mai intru va urez noapte buna!

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Of, sunt foarte nervoasa ca forumul asta nu mai merge noaptea... Adica nu merge sa postez de cateva nopti incoa', tre' sa insist...

Am vazut poze de Lala_D, grati.ela, gatta, miri, jelimoni, Ellenuta, si nu mai stiu fetelor, sa ma scuzati daca omit pe cineva, dar sunt "la zi" cu pozele Nu ma uit in urma ca mi-e teama ca nu pot sa mai postez, vad ca acum incarca repede forumu' Aaaa si am vazut si eu poze de la botezul Mariucai de Creata... Superbe... Toate... Clopotseii cresc vazand cu ochii si mamicile se suplesc si infloresc... O splendoare! Va pup pe toate, ma duc la martzianul meu galben-albastru... O sa mai bag si poze la noapte daca oi avea net k lumea... Victorie pentru bb C., teroare pentru mine.. Si-a gasit degetul... Total... Pana acum il mai scapa si alerga dupa el, se repezea cu ura asupra lui si in clipa urmatoare il smulgea singur... Si plangea... Dar acum... Acum... Il suge fericit Am picat la unul din examenele de mama


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

quote:
Originally posted by madalina28

Fetelor stiti ca MAV cea care a fost cu noi la inceputul odiseei dar din pacate a pierdut sarcina este iar graviduta?????Posteaza la mamici de noiembrie-decembrie2008,poate de data asta o va ajuta Dumnezeu sa-si tina puiutul in brate.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...




Si Alinushca e la aceeasi odisee .

Mergi la inceput