Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

IRLANDEZA cred ca ai niste emotii cu drumul pana in Romania.Cum faci cu bagajele?Si noi mergem peste o luna acasa si cred ca o voi trimite pe mama sa imi cumpere de acasa cadita,patut si masa de schimbat.Va dorim un zbor usor si sa ajungeti cu bine la destinatie.Pupici.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

cu alaptatul in public...ieri am fost cu Ozi la concursul de inot si cat facea antrenamentul m-am plimbat cu Tudor in parc...l-a apucat foamea si m-am asezat pe o bancutza sa-l alaptez...nu se vedea prea mult ca era sprijinit de pernutza de la carucior dar aud voci: uite asta-i profa mea de mate...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

fetelor nu va supi ca nu scriu numele cu majuscula dar e greu cu o sngura mana -prietenii stiu de ce-
si sa stiti ca va citesc pe toate, dar nu am intotdeauna raspunsuri la unele chestii, deh, sunt si eu mamica incepatoare.

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS

Pupi saliveaza la greu si isi roade in disperare pumnutii de la 8 saptamani si acum avem 3 luni jumate. Mi-e groaza cand ma gandesc la dinti... cred ca o sa spunem ca [,] colicii au fost parfum...




Angi stai linistita ca mai e mult pana acolo. Dintii nu dor foarte tare, la masele e mai greu si alea ies tarziu. Noi avem scandal cu Marc din cauza maselelor abia acum la 1 an si 10 luni.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

cu alaptatul in public...ieri am fost cu Ozi la concursul de inot si cat facea antrenamentul m-am plimbat cu Tudor in parc...l-a apucat foamea si m-am asezat pe o bancutza sa-l alaptez...nu se vedea prea mult ca era sprijinit de pernutza de la carucior dar aud voci: uite asta-i profa mea de mate...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/




ce simpatica faza!

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

mi-am activat pm, hai ca me duce capul

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by grati.ela



Unde petreceti Pastele? Eu merg la Brasov la soacra mea (este o femeie exceptionala, gateste demential - e unguroaica si face niste praji de vis dar la care de data asta renuntam) si vreau neaparat sa fac aquagym la Paradisul acvatic. Deabia astept!!!!




Si noi mergem in echipa completa la Sacele langa Brasov, la nasi, care stau la curte, la liziera padurii. Eu un aer si o liniste... Abia astept sa ies din orasul asta mizerabil si sa tin copii la aer curat in curte toata ziua. Nasii au si ei 3 copilasi, asa ca Marc va avea cu cine sa se joace si o sa ne odihnim si noi, ca de Andrei nu-mi fac griji, e cel mai cuminte membru al familiei.
Am auzit de Paradisul acvatic si nasii merg cu copiii, cred ca o sa mergem si noi ca tare mi-e dor sa inot.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

In legatura cu alaptatul in public si mie imi era jena pana am vazut intr-o zi intr-un restaurant o mamica alaptandu-si copilul intr-o maniera foarte eleganta.Eram la masa cu mai multi prieteni de nationalitati diferite printre care si un arab(stiti ca ei sunt mai conservatori in privinta expunerii corpului in locurile publice).Arabul ne atrage la un moment dat admirativ atentia asupra mamei care isi alapta copilul si care pentru a evita privirile indiscrete avea pusa de pe umar peste san si copil o esarfa din dantela.Se intelegea clar ca mama alapteaza dar nu se prea vedea sanul.Esarfa ii permitea copilului sa respire si sa isi vada mama.Sper sa va fi dat o idee care sa va permita sa alaptati fara nici o jena in locurile publice.Pup.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


gratiela multumesc dar am mult de dat jos .. vreau sa incap in hainele pe care le purtam inainte de a ramane gravi. sper sa si reusesc.

.. foarte tare faza cu alaptatul .


Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Roli si Grati.ela cred ca va veti simti foarte bine la munte.Pupici.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput