Bucurii de sept-oct 2006, (119)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lili, sarbatorim in curte, doar sa se faca odata frumos afara, eu m-am saturat de atata ploaie...
Itzy, ce simpatica a fost papusica! E bine ca se cere la oala. Noi inca nu am reusit asa performante.
Hai Daria, te asteapta matusile!
Sybille, sarcina usoara in continuare!
Ramo, multumim pentru apelul de dimineata.

Poftiti la cafea.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Mephala
Multumim pentru urari dar si pentru ceai.
E superb Teodor in fotografia asta!!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Fetelor eu am intrat sa-mi iau ramas bun.....nu voi mai intra pe forum, asa ca va doresc multa sanatate voua si piticilor vostri, sarcini usoare mamicilor gravidutze si sa fiti fericite!
Imi veti lipsi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Ioana ce s-a intamplat? cum adica sa ne parasesti? sper ca nu ne nimic grav si eu traiesc cu speranta sa nu fie asa, deoarece ne va fi tare tare ...dor de tine. Multi -ici !





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Aveam in minte o gramad de mesaje pt diverse fete, dar m-a bulversat ultimul postat de Pufymic. Ce s-a intamplat? esti ok? dintre toate fetele, fara sa supar pe vreuna, pe tine te-am retinut de prima data cand am intrat pe forum. Erai mereu alaturi de noi, intotdeauna cu un raspuns sau o incurajare. As vrea sa cred ca nu ne vei parasi si ca vom mai discuta cu tine mult timp de-acum incolo. Oricum, multa sanatate!

Mamilili, eu de ani de zile am vorbit cu familia, prietenii, cu sotul meu vorbesc des despre asta: daca, Doamne fereste, patim ceva, si eu si sotul meu suntem dispusi sa donam tot ce este functional din noi (aici ma refer chiar si la cornee, piele, nu mai vorbesc de organele importante). mi se pare ca ar fi o dovada de egoism dus la absurd sa nu fac gestul asta, la cati oameni ar face fericiti.

Festina, in adolescenta si tineretea mea timpurie am avut un prieten grec 6 ani. asa ca m-am plimbat prin Grecia, nu foarte mult, dar suficient. ce sa zic, asta se intampla acum 8-10 ani, asa ca lucrurile s-or fi schimbat de atunci (stiindu-mi trecutul, sotul meu ocoleste grecia cand e vb de vacante). Mie mi-au placut foarte mult insulele din sudul Greciei, dar acolo nu puteti ajunge cu masina, ar fi prea obositor. In schimb Salonicul mie mi s-a parut de 10 ori mai frumos, mai curat si mai primitor decat atena. nu stiu daca grecii au asa ceva, dar si eu te-as sfatui la un all inclusive. cand mergeam eu (inchipuiti-va anii 1997-2000) mergeam la demipensiune si in viata mea nu mai vazusem atata mancare (bufeturile lor suedeze), atat de diversificata si de buna.
Eu, daca nu ar fi fost Victorasul pe care il asteptam in iunie, as fi preferat Antalya, la turci. Chiar daca mergi cu avionul, oricum nu faci mai mult decat cu masina pana la greci. preturile sunt decente la all inclusive si servicxiile, din punctul meu de vedere, mult mai bune ca la greci. Grecii mie imi par mai jepcari, te ard la orice, preturi uriase daca mergi la o cafeteria sa bei un frappe. plus ca pt copii, conditiile la turci sunt nemaipomenite.

Itzy, ce papushica deteapta aveti! vezi, tineti pasul cu ea! felicitari Ana, ne-ai dat pe spate!

Crstina, ce sa zic, cand vad 40+ in dreptul tau, mi-e mila de tine dar mai mila mi-e de mine, vorba lui Nica din faimoasele Amintiri... ma gandesc cu groaza ca asa ma va prinde si pe mine iunie cu 40+ si Victorasul inca in burta.

nu mai zic nimic de noi, ca deja am pierdut timp important la pc si vreau sa ma intind putin. ba nu, tr doar sa va spun ca daria iar este bolnavioara, am iesit cu ea pe vant duminica seara si de ieri dimineata ne luptam cu febra in jur de 39, varsaturi, stare generala proasta, nu manaca, e maraita. e din nou cu gatutzul in pioneze. trecuta pe nurofen si panadol, da in 3 zile nu isi revine probabil bagam antibiotice

va pup

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna la toata lumea. Nu am citit decit ultima pagina pt ca noi tocmai am venit din spital.

Ne-am procopsit cu un pui Rotavirus. Simbata seara mi-a facut febra eu am zis ca e de la un dinte, noapte mi-a vomat si facut febra si dim la 4 ne-am dus la Victor Babes. Prima oara au spus ca este de la git dupa care analizele au confirmat ca era altceva, ce v-am spus mai sus. Facea un kk ffff urit verde si cu mucus, dar asta dupa ce am ajuns in spital. Oricum in 24 de ore mi-au pus-o pe picioare, nu a mai facut nici febra si au reglat si scaunul. Dar sa stiti ca am fost multumita de conditii( am stat intr-o rezerva cu tv baie etc) si personalul f dragut de la dr la asistente si infirmiere, asa ca daca aveti vre-o pb puteti sa va duceti linistite.

Roxana mai bine te duci sa o vada un dr ca era plin spitalul de copilasi cu varsaturi si rosu in git. .Da o fuga la pavilionul B2 de la Victor Babes parerea mea esti pe miini bune. Sanatatea Dariei.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Ziua buna fetele

Noi tot cu mucii pana la buric, si de aici toate belele posibile, nu somn, nu chef de joaca, doar maraieli, si luat in brate...ce ma bucura e ca pofta de mancare nu e afectata

Pufy - cum adik???ce s-a intamplat??? ceva in neregula??? totusi o explicatie trebuie sa existe,nu?? si

Xandrutza, Gety, Roxana, Monique - sanatate puiutilor!!!

Mephala - baiat mai ai!!!!

Cristina - hai ca noi ne pregatim pt galerie...vorbeste seros cu Daria...si da-ne o veste buna!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Monique, bine ca sunteti sanatoase, acasa.
Aveti grija de voi.

Ioana, ce mesaj trist ai scris! Imediat am citit si la "mamici de Arad", sa gasesc care ar fi motivul...n-am aflat nimic.
Sper doar ca sunteti bine cu totii si ca vei ramane alaturi de noi.


"o batranete onorabila este copilaria imortalitatii": www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii, multumim de voturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Fetelor la mine merge tare greu Dc-ul. Abia reusesc sa citesc din urma.

L-am vazut pe Teo impodobit, cei doi ochisori albastrii super poza de reclama.

Cristina ma astepatm sa vad poze cu Daria ...dar facem galerie in continuare.

Pufy ce ai patit da-ne o explicatie.

Florina indemnizatia este pe luna trecuta. eu am luat pe aprilie cu toate ca am inceput servicul cu 1 aprilie.

Mai citesc mai tirziu ca acum tare greu merge...

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Daria, Cosmi, Gabriel, Maria, multa sanatate!
Multumim si noi pentru urari.

Pufy, m-a intristat mesajul tau. Si tu o sa ne lipsesti! Iti doresc multa sanatate si tie si pufisorilor, si Sarbatori cu bine!



Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput