Fulguleti de nov-dec 06 (167)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by danita
am gatul ca in reclama aia cu sarma ghimpata :( .


eu pentru gat iau Decasept si ceai cu multa miere si lamaie.
quote:
Originally posted by danita
ptr tuse umeda asa razleatza ce imi recomandati sa dau cupilului ?


pentru tuse eu Stefaniei ii dau Favitusin, sirop de tuse din plante si muguri de pin, de la Favisan. Se gaseste si in farmacii si la magazinele naturiste.


poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

asa...v-am zis cum am facut iesitul de la baitza fun? ca de cand cu cada mare...dura peste 40min in fiecare zi. si asta nu ar fi fost o problema, dar nici cand se satura nu voia sa iasa. asa ca dat comanda la bunica de un halat de baie cu...ou . e disperat dupa oua (nu de mancare...de joaca) asa ca..cum aude de halatul cu ou..tzup afara

si o poza de azi dim, cam ce facea el la impachetari...conducea


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by dianocica

asizooo cu gandul la beutura, huh? promit ca dau, facem party, da' vino si tu si da o mana ca nu mai vad luminita de la captul culoarului de cutii si saci . bei, care va mutati, luati aminte: e super treaba pt copil, daca o faci fun pt el, da' pt tine...adica pt mine...greu, domn'le, greu. nu apuc sa fac nimic din ce mi-am propus, datu' cu matura sau pusu' husei pe canapea sunt activitati care tin intre juma' de h si o ora...totul cu explicatii..cu particparea activa a lui d (intelegti ca fac acelasi lucru de 20 de ori...adica il mai fac de cateva ori dupa ce strica el..). noi avem noroc ca nu suntem presati cu mutatul si ca e si f aproape. altfel...nici nu vreau sa ma gandesc. dar da, el e f incantat. azi facea trante cu covorul rulat. daca nu l-a escaladat de mi s-a luat mie uitandu-ma. si era asa mandru de el..:))) sa nu uit aparatul, sa nu uit aparatul, sa nu uit aparatul...


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.




...parca-l vad cum manevreaza cutiile, mopul, ia covorul la trante etc etc...


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Donia
Roxana e mai bine, Cristi macar e veselut, in majoritatea timpului, dar tot cu o gramada de diaree si destul de molicel, a slabit, bea ceva lichide dar nu accepta sarurile de rehidratare decat daca i le bag in cereale, in loc de lapte (ceva sugestii?? am incercat diferite arome, lichide sau inghetate, cu seringa, cu canuta si alte recipiente vesele... nimic). Urmarim cu curiozitate evolutia, ultimele 3 scaune au fost de un verde aprins, fosforescent... nimic neobisnuit, dupa spusele doctorului (inca nu mi-am revenit din uimire ca l-am prins la telefon!!!).


Donia, incearca Hydrasec. Poate asta merge. Daca nu ai incercat deja. La noi a mers. Cu sarurile de hidratare nici nu a vrut sa auda. Multa sanatate si tie si micutului.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by dianocica

asa...v-am zis cum am facut iesitul de la baitza fun? ca de cand cu cada mare...dura peste 40min in fiecare zi. si asta nu ar fi fost o problema, dar nici cand se satura nu voia sa iasa. asa ca dat comanda la bunica de un halat de baie cu...ou . e disperat dupa oua (nu de mancare...de joaca) asa ca..cum aude de halatul cu ou..tzup afara

si o poza de azi dim, cam ce facea el la impachetari...conducea


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.




dulce foc pletosul la volan
na, ca m-ai facut curioasa: cum adik halat de baie cu ou? baga rpd o poza... vrem si noiii, ca ne plac ouale si nu iesim din vana .. stii ca oana le zice:"ooo"
ps: sa nu uiti aparatul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by daphna

BAMBO,tinem pumnii sa nu fie nevoie....da cum ati ajuns la oftalmolog?intreb fiindca si mie mi se pare k elisa micsoreaza putin ochisorii la tv(exact cum fac si eu cand nu am ochelarii pe nas).initial mi se parea k se prosteste.cand ai timp da-mi si mie ceva detalii,in ce consta practic consultatia la varsta lor?
pupici.


Bamboo, si noi vrem detalii, ca si eu as vrea s-o duc, dar pediatrul spune ca abia de la 3 ani e ceva care se poate stabili sigur.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

hello!
copchil cu febra mare dimineata (40..), scazut rapid la novocalmin.. cauza - amigdale super umflate, cu puncte albe cu tot.. cica luat pur si simplu de pe-afara, din aer, de la alti copii.. minunat :) daphna, la cum e elisa cu nu in brate, sper din tot sufletu' c-a avut eleganta sa refuze daca i-o fi oferit fi-miu si ceva de genul asta :)) in fine, incercam cu ceva homeopat pana luni (in ideea ca doctorita mi-a zis ca nu-i dracu' chiar asa de negru, si febra e semn bun.. o fi, da' io la 40 nu rezist :) ), si daca nu se amelioreaza treaba, tre' sa bagam antibiotic.. poate, totusi.. :)
aaa.. si ca idee, desi sper sa nu va foloseasca informatia asta: salivare abundenta nu este neaparat egal cu eruptie dentara.. pt ca la noi e din cauza amigdalelor.. si uite-asa am rezolvat si misterul robinetului balos :)
va pup, ma duc sa ma intind nitel, ca ne-am trezit in fierbinteli la 7, si simt ca pic :)


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

p.s. la mai sus: culmea culmilor.. mananca f bine, bea ceai, bea apa.. orice in afara de lapte.. dar tot e ceva :)


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Stefy de la amigdale super umflate ne-a speriat de mama focului pe 7 dimineata la ora 2 era sa se sufoce si a umplut jumatate de olita cu suc gastric si au luat-o tremuricii. Am ajuns cu ea la urgenta, cu febra 39.2 si abia dupa o repriza de aerosoli a inceput sa respire normal. Dar dupa aerosoli are un miliard de muci si tuseste de ... i se rupe din gat. Si culmea e ca pune manuta la gurita desi nu i-a zis nimeni. Aveti grija mare. Multa sanatate.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Fetele, multumim pentru urarile de sanatate. Sper sa se faca bine, ca m-am saturat de muci, eu, dar s-a saturat si ea. O intreb: Stefy aspiram nasul? si ma i-a de mana si ma duce in dormitor la aspirator si acum incearca sa monteze singura batista bebelusului. Nu mai spun ca o si duce la nas. Si la aerosoli, tot asa o aduc. Pe perioada cat sta la aerosoli scanceste, dar sta. La inceput se zbatea. Acum vine singura si se aseaza la mine in brate, dar nu-i convine. Insa suporta saracuta. Mai are vreo 8 zile de aerosoli, asa ca....

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput