Fulguleti de nov-dec 06 (167)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Chris , noi avem o tablita acasa (seamana cu un sevalet; nu gasesc poze si nu stiu sa explic mai bine). Pe o parte poti scrie cu creta, iar pe cealalta cu carioca. La mijloc are ca un fel de etajera, unde poti pune creta, cariocile, buretele... Are si niste clame, cu ajutorul carora poti agata hartii si apoi desena pe ele. Fetele au fost incantate la inceput, dar acum mai putin. Prefera sa deseneze pe foi, pe o masuta. Victorila mai testeaza creta pe ea, dar cand sunt eu acasa, caci mama si mamaie sunt stresate sa nu manance baiatul toata creta :). Evident ca atunci cand vrea Victor sa "deseneze", vor fi fetele si iese cu scantei ca le mazgaleste tabloul :). Si mai avem si o tablita magnetica, luata acu' 2-3 ani, de la Miniblu, care rezista eroic si are mare-mare succes!
Tare bun puiul cu smantana! :)


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Weekend placut tuturor!


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

hai salut! tot io, bineinteles ca am uitat sa mai zic ceva :))
raportez periuta electrica: succes total :) e inebunit dupa ea, nici n-a fost nevoie sa le fac prea mult cunostinta, a dus-o direct la obiectul muncii :) bine, dar asta nici nu trebuia sa ma mire.. am inceput si zymafluorul..asa ca speram ca peste vreo 10 ani sa vedem si noi un..colt..de rezultat :))
pup, si fug pe-afara!!


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

de mult vreau sa intreb: e periuta electrica de bebei? sau de oameni mari?

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Salutari din departari:)))
Noi supravietuim, inca...
Roxana e mai bine, Cristi macar e veselut, in majoritatea timpului, dar tot cu o gramada de diaree si destul de molicel, a slabit, bea ceva lichide dar nu accepta sarurile de rehidratare decat daca i le bag in cereale, in loc de lapte (ceva sugestii?? am incercat diferite arome, lichide sau inghetate, cu seringa, cu canuta si alte recipiente vesele... nimic). Urmarim cu curiozitate evolutia, ultimele 3 scaune au fost de un verde aprins, fosforescent... nimic neobisnuit, dupa spusele doctorului (inca nu mi-am revenit din uimire ca l-am prins la telefon!!!).
Eu, dupa 6 ore petrecute in urgente, am aflat ca nu mi-am fisurat nimic, asa ca am plecat de acolo cu niste calmante mai puternice, azi noapte pe la 1. Durerea inca exista, povestea noadei inca se scrie :))
As scrie si as tot scrie, adica as sta la povesti, dar Cristi nu prea agreeaza forumul, bag seama ca e feciorul tatalui sau, pana la urma :)))
Mai revin in masura in care barbatii familiei imi dau voie. Pupam toti fulguletii si minunatele.

danita, "nimic" as recomanda si eu pentru tuse:))

Gata, ca acum chiar s-a enervat... incearca sa-si bage piciorul (la propriu) in autobuzul de scoala, autobuz care cu totul ii ajunge pana la genunchi, i-a deschis usa si vrea sa urce...:)))



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

chris, e periuta de adult.. nu am vazut speciala pt copii, din pacate.. dar ce pot spune cu siguranta e ca perii sunt fff moi, masajul este f fin.. tocmai de-asta, pt mine, degeaba as cumpara, ca e egal cu vax albina, eu ma spal de cand ma stiu cu periuta cat mai hard posibil (alea de fapt fiind si cele mai bune..).

donia, multa sanatate, cu sarurile n-am nici cea mai vaga idee.. daca situatia ar fi inspre..verde fosforescent , cred ca as sta cu lingurita dupa el prin casa.. offf, sa treaca!! pupam!!


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

aa.. si ca sa vedeti ca nu exagerez (sau nu subestimez) deloc abilitatile motanesti, o sa va spun ca-s foarte mandra, ca azi in sfarsit s-a hotarat ca e cazul sa ne arate ca stie sa se ridice din fund in picioare si fara sa se tarasca pana la prima bucata de mobila, ca sa aiba sprijin :) stiti la ce ma refer, ridicatul in maini, cu fundul in sus.. pe care il tot exerseaza de vreo saptamana in pat, dar abia acum a avut curajul si pe suprafete mai dure :) of of, dragu' lu' mama de pisoi precaut, ca pe toate le-a repetat de o mie de ori prin patut pana si-a luat inima-n dinti (si coada dintre picioare) si le-a pus si-n practica :))


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

eu am impresia ca vazusem si de copii, odata, demult de tot. am cautat sapt trecuta in carrefour, si nimic. de aia am zis sa va intreb pe voi, poate or fi in alte supermarketuri, sau printr-un lant mare de farmacii.

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

acs, de la ce firma e tablita respectiva? ca ma bate un gand. ma uit maine in carrefour, dar nu cred sa aiba ei...

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by chris80

eu am impresia ca vazusem si de copii, odata, demult de tot. am cautat sapt trecuta in carrefour, si nimic. de aia am zis sa va intreb pe voi, poate or fi in alte supermarketuri, sau printr-un lant mare de farmacii.

chris + alexandra

bebeii nostri





am luat din real, colgate, ca oral b sau blend a med nu mai aveau.. am vazut si-n sensiblu, dar cu vreo douaj' de ron mai mult decat la supermarket.. prin farmacii (ma rog, de-astea mari, sensiblu, helpnet, centropharm..) am tot intrebat de speciale de copii.. mi-au zis ca nexam.. de-aia nu m-am mai agitat, si-am luat direct din asta :)


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput