Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Buna fetelor! Va multumesc frumos pentru aprecieri, mai am de citit din urma,de recuperat, dar am vazut ca ne-ati admirat pozele, inca nu am reusit sa pun link la semntaura dar fac asta acum.Pt fetele care-mi invidiau silueta trebuie sa marturisesc ca ma ingras de la saptamana la saptamana si ma sperie asta, deoarece mananc mai mult decat in timpul sarcinii.Fetelor, vom slabi cand vom inceta alaptarea.Citeam undeva ca mai devreme de 9 luni nu putem reveni la greutatea initiala.9 luni te ingrasi,9 luni slabesti.Asa sa fie,sper!
Noi mergem azi la baby expo caci e mai liber, dar daca ajung si maine si ne intalnim pe la standuri si ne recunoastem, o sa va salut, la fel sa faceti si voi daca ma recunoasteti(daca vreti, bineinteles).Nu vreau sa dau buzna la intalnire caci voi sunteti prietene mai vechi.
Noi am facut vaccinul luni, infanrix hexa, si suntem ok, dar am luat eferalgan la 8 ore preventiv, asa ca nu stiu daca ar fi facut febra sau nu.


Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

A, apropo tot de silueta, v-am mai spus, mi-am luat batoane de ciocolata dietetice hiperproteice si hipocalorice si le mananc la greu cand am pofta de dulce.
Hai ca am pus link, noroc ca am citi la alt topic cum se face. Sper sa mearga.

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by emabucuresti

Buna fetelor! Va multumesc frumos pentru aprecieri, mai am de citit din urma,de recuperat, dar am vazut ca ne-ati admirat pozele, inca nu am reusit sa pun link la semntaura dar fac asta acum.Pt fetele care-mi invidiau silueta trebuie sa marturisesc ca ma ingras de la saptamana la saptamana si ma sperie asta, deoarece mananc mai mult decat in timpul sarcinii.Fetelor, vom slabi cand vom inceta alaptarea.Citeam undeva ca mai devreme de 9 luni nu putem reveni la greutatea initiala.9 luni te ingrasi,9 luni slabesti.Asa sa fie,sper!
Noi mergem azi la baby expo caci e mai liber, dar daca ajung si maine si ne intalnim pe la standuri si ne recunoastem, o sa va salut, la fel sa faceti si voi daca ma recunoasteti(daca vreti, bineinteles).Nu vreau sa dau buzna la intalnire caci voi sunteti prietene mai vechi.
Noi am facut vaccinul luni, infanrix hexa, si suntem ok, dar am luat eferalgan la 8 ore preventiv, asa ca nu stiu daca ar fi facut febra sau nu.


Ema cu bebe Milan(07.02.2008)




nu pot sa cred ca vorbesti serios . mai vechi sau mai noi toate suntem prietene si esti binevenita la intalnire . nu sunt multe sanse sa ne vedem des ,asa ca fa bine si vino ,sa il cunoastem pe bebe milan si pe mamica lui

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Miri_mik parca tu spuneai de poza cu pozitia "drunken sailor" ca e super, intr-adevar, cand sunt bebelusii satui si tin falcutele inchise strans strans, au niste fetisoare dulci foc,cu barbitele iesite in afara si multumiti nevoie mare!

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ema, cum poti sa spui asa ceva, ca suntem prietene mai vechi si de aceea nu vii la intalnire. Meriti o bataita cu un shlap marimea 46!!! Pune mana si vino vineri la ora 13 la intalnire!!!!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Participam la concurs: daca va place de noi, votati-ne: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">pag.21 - Freza si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=40" target="_blank">pag.41 - Somn adanc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

Ereena multumesc frumos de invitatie! daca ma poate aduce sotul si maine,vin sa va salut!Eu singurica sa plec cu bebe cu masina mi-e frica,baiatul sta cuminte doar in miscare, la semafor urlaaa!


Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

AngeliquedeS merci frumos si tie!

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

fetelor,incarc acum pe mail un filmulet grozav cu bbi si un document despre somnul bebelusilor
am vazut ca nu v-ati descarcat colajele ....... revin cu mesajul pt cele care nu au pozele in album. trimite-ti pe zuzele2008@yahoo.com cel putin 3 poze cu puii vostri si cu voi sa va adaugam in album

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Mitsule saru'mana! Azi tragem o sedinta foto si nu ne mai zgarcim la pozici.

Ereena pupa Shose grasunul tau, parca e baiat mare.

Raluca multa sanatate si sa dea DoamneDoamne sa mai vina laptic macar cate putzin.

Si la mine a scazut productia considerabil de cand cu granulomul de la atatea pastile, dar tot perseverez. Bbica vrea tzatze desi ii dau si completare in bibe. Nu mi se mai umfla tzatzi decat cam o data la 12 ore. Deci bb are asigurate numai 2 mese calumea....restul completare Nan1 cate 60,90 ml....depinde de cum se satura.

Angi bine ca ai pus la semnatura unde sa votam pe Pupi...ca nu reusisem sa gasesc. Am votat si tzin pumnii sa castige, ca e prea frumos!!!

all

Shose si Pipetzica

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Sunt mare

Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Mi'e dor de Iulia82 si Irisuca ei. Ce mai face oare?

Shose si Pipetzica

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Sunt mare

Povestea Nasterii

Mergi la inceput