Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by stoisor

moni doc nostru a zis ca la la 37.5 luata in fundulet sa il sun( +0.5 )asa ca nu e cazul nu??mai ia peste o ora iara si vezi atunci poate sa agitat umpic

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE



alina, in fundulet a avut 37.6!deci ar fi 37.1 temperatura...acum a adormit , nu stiu daca sa- trezesc, sau sa-i iau temp cand se trezeste?

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by veronicka

sosvreau sa facem botezul la o manastire unde il baga cu totul in apa si mi-e tare frica de otita. voi ati trecut cu bine peste chestia asat?
va rog sa imi raspundeti

Veronica -mami lui Marc-Andrei



prietena mea a facut tot asa botezul, l-a bagat pe baietel de 3 ori cu totul in apa, si n-a patit nimic!!recunosc ca la baie, si la al meu ii mai intra apa, si pana acum nu am avut probleme,sper nici sa nu fie, ii curat urechile dupa!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Fetelor cum va intalniti daca nici una nu stie unde este terasa Diamont?????Tinand cont ca astept raspuns din partea voastra de ieri seara sigur voi fi prezenta la intalnire.Va multumesc.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Fetelor, acum am vazut sms de la rlc_sandor:

Ceau, sunt operata din 31. Sunt inca in spital, ma pregatesc sa plec la Cluj, pentru ca nu sunt bine. Laptele s-a dus din cauza anesteziei si a tratamentului. Nu mai pot de dorul Soniei. Va pup pe toate!

Mesajul l-am primit la 20:16, dar abia acum l-am vazut I-am trimis sms back, ca nici nu stiu de ce s-a operat... Am vazut ca nu a mai intrat de multicel, dar ma gandeam ca o tine bb bizi... Ooof, sa ii tinem pumnii sa se faca bineeee!!!


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!



off doamne...ce necaz..in loc sa poata sa stea cu fetita..ne rugam pt ea, sa-i spui!sper ca-ti va mai scrie, sa aflam mai multe!

ereena am vzut si eu albumul cu 1001 moduri de a dormi..foarte frumos!!!m-am topit!frumoasa idee ai avut!


MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Hello zuzici!


Ati avut spor la scris azi...ce-mi place!

Pacat ca am inceput capitolul cu vestea proasta despre Raluca, sa-i dea DD multa sanatate, cred ca e groaznic sa fie si bolnavioara in spital, si departe de fetita! Ufff...si eu care ma ingrijoram in seara asta ca ma incearca o raceala / viroza...acum tac, imi sorb ceaiul de tei cu miere si multumesc ca e numai atat.

Veronicka, din cate am vazut eu preotii acopera urechile micutilor cand ii baga in apa. Sau cel putin - unii din ei. Oricum, stii cum se zice ca in Biserica nu te imbolnavesti...in schimb am auzit de bebelina care a facut otita din cauza scaldei de a doua zi, cand nasa a bagat-o cu urechile in apa...Hai, ai incredere ca o sa fie totul bine!

Fetelor, unde o sa incapem atatea zuzici pe terasa aia? Am aruncat azi un ochi pe acolo...hm-hm...si noi si clopoteii, majoritatea in carucioare...Facem rezervare?

Sora mea a prins o viroza naspa si o taraie de aproape o sapt - cu febra in fiecare zi, tuse, nas...tot tacamul. Azi dupa-amiaza m-am trezit si eu cu dureri articulare si musculare, durere in gat, un inceput de febra...am luat Oscilococcinum, si acum un paracetamol. Bineinteles ca m-am repezit sa caut info - daca am voie sa alaptez cu febra - uitati ce am gasit: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=90114&whichpage=2 Poate foloseste si altor mamici, dar mai bine sa nu fie cazul.


Am vazut filmuletele bursucelului Robert...ce frumos il rostogoleste tanti aia pe acolo! Am bagat bine la cap miscarile, o sa le facem si noi!

Azi am avut o zi mai ciudata...Sofia s-a trezit dimineata la 8 jumate si de atunci pana la 1 numai intr-o masa a tinut-o...cu pauze bineinteles...adica adormea la supt, se trezea, cerea din nou...la un moment dat a a dormit calumea, m-am dus sa fac un dus si, cand am revenit, era cu ochii mari si cu fatzuca melancolica pe care o are dupa ce a facut un mega-cacutz ...deci i s-a dus somnul, si a cerut din nou de mancare...as fi cerut si eu dar n-aveam cui, asa ca mi-am luat micul dejun la ora 13 - dar mi-am luat revansa: omleta cu ciuperci si sunca, lapte cu cereale, etc etc...

Simt ca aberez putin, aveam mai multe de spus dar, cauta neuronul d eunde nu-i???

Revin daca ma mai tin puterile si daca imi amintesc ce aveam de spus!



Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia
Botez Sofia si
Scalda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

madalina si fetele care nu stiti unde e DAIMON CLUB - gasiti www.daimonsportclub.ro/harta.html" target="_blank">aici info...

jelimoni, e de coma fi-tu! Hihihi, ma tot uit la el cat de grasan e si cum se taraste gemand! Vai, e un adorabil! pulpitsele grase!

Daaaa, eu stiam de muuult ca Ven e o zeita... I-am vazut si pozele de la botez in care arata a femme fatale...

Am mai vazut niste poze dragalase, si mai voiam sa spun ceva cuiva, dar am un blank in mintea mea chioara... Revin!


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Stancutza, ma uit la pozele Sofiei tale si nu ma mai satur..Este su-per-ba si gingasa! Iar pozele de la botez si cele de la scalda sunt de milioane! Foarte frumoase!


Mami de Matei
http://www.dropshots.com/CatiM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

A, cati, multumim de viziune... Da' nici chiar asa... Nu suntem noi de concurs

Ellenuta, gatta, Ereena, merci, fetelor, de info. Ellenuta, mi se pare foarte mult 12... bulioane Ma gandeam undeva pe la 2 - 3, hai 4. Nu dau 12 pe o amarata de manopera! Sper ca vorbeai de rochia de mireasa La o adica, pot sa mi-o croiesc singurica, vreau numai sa fie cusuta ca lumea, sa arate ca rochiile de-a gata, nu carpaceala...

CameliaH, pe unde sta mama ta? Da-mi un PM, ceva, cu nr. tau pls...


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

A, Honey, tnx de pontu' cu Bucur Obor!

Shose, voi sunteti mai frumushele, si chiar ca te zgarcesti la pozeee!!! Vrem Pi-pe, vrem Pi-pe!


Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

Hei fetelor, iar nu am mai intrat de mult de tot.
Mi-a plecat mami acasa in Romania... mi-au venit soacra si nasii, am facut botez si suntem in mutare la casa. Sper sa mi se ierte absenta.

Puteti vedea poze de la botez, daca vreti.

Bianca mea e cumintica, dar avem o problemuta: nu facem caca. Prima data i s-a intamplat saptaman trecuta. Trecusera 4 zile de cand nu facea. Duminica seara am pus termomentrul in fundulet si a facut caca foarte mult ca eu m-am speriat cat de mult iesea... si era sticky si avea o culoare ciudata... nu era galbui cum era de obicei. Acum are iar 3 zile de cand nu face caca. Azi am pus iar termometrul, dar nu vrea sa faca.
Trebuie sa sun neaparat la medic. Voi ati patit asa ceva?


Va pup... as vrea din tot sufletul sa reusesc sa intru mai des, dar cu atatea de facut, nu am timp nici emailul sa-l verific.

Va pupic

Monica-Matz mami de Matzu-Mic Andrea Bianca(03.Feb.2008)
Poze cu noi

Mergi la inceput