Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Irlandeza abia acum am citit intrebarea ta.Nu prea stiu ce sa iti spun dar cred ca e mai bine sa ai cu tine paracetamol pentru copii.Oricum eu cred ca daca va face febra o va face din ziua vaccinului sau de a doua zi.Mai bine intreaba la spital ce trebuie sa faci.Mie dupa fiecare vaccin doctorul mi-a zis sa ii dau seara si a doua zi dimineata o doza de paracetamol corespunzatoare greutatii lui.Pup Patriciei din partea lui Albert.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Gugu ce mai faci?

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Cred ca am ramas singurele pe aici, fetele se pregatesc de marea intalneala.
Acu ma pun si eu sa ii dau papa la Razvanelu,revin mai tarziu.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

Gratiela se poate folosi carutul ala deja? Adica pot sa o scot in el la orizontala (am vazut ca are inclinatie 170 grade), nu-i atarna picioarele? Ca eu am un animal de carut pe care nici nu vreau sa-l vad cat de mare si de greu e Pot folosi carutul ala exclusiv? Ca l-as comanda pe net...mi se pare extraordinar, mai ales ca-i asa usor


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni



eu l-am plimbat deja pe Tudor...pe prospect spune ca poate fi fol de la nastere...e un picut inclinat dar eu l-am prins cu centura... eu sunt tare incantata...zici ca mi-am luat Mercedes!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

fetele, ma bag si eu in seama cu dormitul cu paturica sau scutecel pe fata.

la noi face minuni, asa adoarme in timpul zilei, i-am pus sub el un scutecel in romb, capul e pe la centru si partea de sus vine rasfranta (sper ca ati inteles) asa ca nu se poate strangula din agitatie cu ea, si si-o poate da la o parte daca nu are chef. asta e ritualul de culcare si seara, mufa, scutecelul pe fata, jucaria care canta o melodie si noapte buna. ce face dup-aia, daca nu are chef sa adoarma il priveste, uneori mai vorbeste acolo cu el stie ce, rareori il gasesc cu scutecelul pe fata. ori ca il da inainte sa adoarma, ori cand se trezeste... peste zi de obicei ramane cu el, dar e altceva, ca doarme ba in cosulet, ba in balansoar si sunt cu okii pe el...

of, fetele cred ca sunt la intalnire. si la noi e tot vreme frumoasa, trebuie sa scot balamucu' mic, ca azi-noapte a vrut iara la 3-4 ore sa manance, iar eu am vut o insomnie nashpa rau de tot, ne plimbam la aer sa ne calmam...

pupici la mamici si bebei sanatosi, si cate doi pupici la cei mai bolnaviori...

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by zeririlouiza

Mersi mult fetelor, o sa incerc si eu sa vad din ce mi-ati spus voi cam ce da rezultat, bine ca acum bebe a si crescut iar seara sa fiu eu sigura ca se scoala doar o dat ii dau laptic muls cu orez sa fie mai satios



Louiza este mult prea mica sa-i dai altceva in afara de lapte. E normal sa se trezeasca de mai multe ori pe noapte daca are nevoie de lapte, la varsta asta. Sistemul digestiv nu inca maturizat si il soliciti cu alt aliment in afara de lapte.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by stoisor

[quote]Originally posted by ramonab

Stoisor,
eu am alta problema care deja ma obsedeaza......papa ragaie si dupa ultimu ragait ramane cu sughit care o chinuie cateva minute bune.......nu este regula dupa fiecare masa dar se intampla macar la 2 mese zi de zi ......m-am saturat de sughit ca de mere acre



Stoisor sughitul la bebelusi e fiziologic. Pe ei nu-i deranjeaza absolut deloc. Cand iese aerul la ragait uneori se contracta muschiul diafragmei. Nu se da nimic pentru sughit, trece asa cum a venit.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

Roli25, i-am luat orez de la nestle recomandat de pediatra si il pun peste laptele mult, nu-i schimba consistenta e tot lichid dar e mai satios si asa nu mananca la o ora distanta, iar eu acum am inceput serviciul si sculatul de 2 ori pe noapte e criminal plus cafac naveta ploiesti bucuresti

Fetelor va urez weekend placut si pe luni pupici la mame si clopotei

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Distractie placuta fetelor la BE!

Ellenutza daca Bitzi are program haotic, inseamna ca mai avem si noi de tras.

Fetele cu sporirea prod. de lapte, azi am luat tinctura de marar...astept efecte. Cu Galactogilul nu am facut mare lucru, iar ceiutzul cu anason...apica de ploaie. La mine una din cauze e si lipsa poftei de mancare.Abia ma fortez sa bag ceva in gura. Si nu stiu de ce....ca sanatoasa sunt, sau cel putin asa par.

Iulia mai baga un mesajel acolo, o data la cateva zile sa ne treaca de dor. fetele amandoua si inteleg ca esti ocupata. Irisucu ce face? Ce programel mai are? Cumntzica sau terorista?

Doculetz multumesc si io de ideea cu scutecelul pe fatza. Am zile cand funcioneaza minunat...si zile cand nu merge, dar perseveez. Pt tine si dom' inginer.



Shose si Pipetzica

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Sunt mare

Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

stoisor in Bucuresti se gasesc produsele in magazine Miniblu, Happybaby, acum la Baby expo au stand.
De pe net poti gasi la bebelusul tau jucarii de la firma aia. Site-ul ala l-am pus doar ca sa arat jucaria.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput