Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (22)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Buna dimineata!!
Iulia82, ma bucur ca ai aparut si tu, am tot intrebat si eu de tine.E bine ca sunteti bine amandoua, mi-ar place sa mai vad poze cu frumusica de Iris.Ce zici?

Miri, ma bucur ca nu e enterocolita, sper sa isi revina Bruno cat de repede.

Zeririlouiza, nush ce sa iti spun cu marirea productiei de lapte.Eu inafara ca beau ceai de anason sau chimion (si ala din an in pasti), nu iau nimic, mananc trei mese pe zi si fructe cate un mar sau o portocala.Si productie este atat cat sa il sature pe asta micu plus ca noaptea ma mulg si pun in congelator.
Am vazut ce i-ai luat bubulinei, bune jucarii, imi place piramida.

Cat despre nedormitul copiilor ziua, eu nu am de ce sa ma plang.Razvan doarme dupa fiecare masa macar 1 ora jumatate sau doua, si mai doarme si singur fara leganat, cantat sau mai stiu eu ce.Pur si simplu il pun in patutz se joaca cu mainile, povesteste cu caruselul pana adoarme.Se mai intampla sa mai si planga dar nu mai mult de 5-10 min.

Azi primesc si eu rezultatele de la proba de urina a lui Razvan, sper sa nu aiba nimic.

Distractie placuta mamicilor care se intalnesc azi, asteptam poze.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Stoisor,am citit ca ai gasit pe net programul de poze.Cred ca sunt mai multe variante, al meu acu am vazut ca e PhotoImpact 10.

Tot am vrut sa va intreb ceva si am tot uitat: am obeservat la razvanel ca atunci cand suflu pe el sau il bate vantul nu poate respira, face asa ca si cum nu ar avea aer. Sper ca intelegeti cum zic. Sa ma ingrijorez? Ai vostri puiuti fac asa?

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

quote:
Originally posted by ramonab

Buna dimineata!!
Iulia82, ma bucur ca ai aparut si tu, am tot intrebat si eu de tine.E bine ca sunteti bine amandoua, mi-ar place sa mai vad poze cu frumusica de Iris.Ce zici?

Miri, ma bucur ca nu e enterocolita, sper sa isi revina Bruno cat de repede.

Zeririlouiza, nush ce sa iti spun cu marirea productiei de lapte.Eu inafara ca beau ceai de anason sau chimion (si ala din an in pasti), nu iau nimic, mananc trei mese pe zi si fructe cate un mar sau o portocala.Si productie este atat cat sa il sature pe asta micu plus ca noaptea ma mulg si pun in congelator.
Am vazut ce i-ai luat bubulinei, bune jucarii, imi place piramida.

Cat despre nedormitul copiilor ziua, eu nu am de ce sa ma plang.Razvan doarme dupa fiecare masa macar 1 ora jumatate sau doua, si mai doarme si singur fara leganat, cantat sau mai stiu eu ce.Pur si simplu il pun in patutz se joaca cu mainile, povesteste cu caruselul pana adoarme.Se mai intampla sa mai si planga dar nu mai mult de 5-10 min.

Azi primesc si eu rezultatele de la proba de urina a lui Razvan, sper sa nu aiba nimic.

Distractie placuta mamicilor care se intalnesc azi, asteptam poze.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24






bafta la analiza....sigur nu are nimic bebe Razva

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

200 de mesaje!

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

quote:
Originally posted by laura_dimitris

quote:
Originally posted by godzila

Hallo!

Mai trec si eu pe aici cu stiri pe scurt despre puiul meu.
Vladut a zambit in jur de 6 saptamani tot pe atunci a inceput sa isi descopere mainile si a ras cu hohote la 10 saptamani. Acum (11 sapt) e mult mai cuminte, plange adunat cam o jumatate de h, max 1 h in zilele agitate, priveste cu interes jucariile, rade la oricine si la orice, ne urmareste cu privirea, gangureste de mama mama, nu-i tace guritza de loc, mananca laptic de mama cam 6 mese pe zi. Daca vrea sa doarma ii pun ceva pe fata – prosop, sau o carpa, suzeta si adoarme instant. Noaptea nu recurg la nici una din artificii caci nu vreau sa devin sclavul obiceiurilor si sa fiu nevoita il mufez la suzi cand e somnul mai dulce, dar il infas caci am senzatia ca se trezeste cand isi da manutele pe fata si ca se simte bine infasat. Au existat zile cand a stat nemancat chiar 10 h noaptea dar sta in jur de 6 h fara papa, ii dau san si il pun in pat treaz...fara scandal si se mai trezeste peste 4 h. Zilele trecute am incercat sa ii dau cu lingurita apa..e surprinzator de adaptabil...a reusit sa bea. La baita nu mai plange deloc. Strategia cu Sab Simplez pe suzeta functioneaza uimitor..tace ca prin minune. Perioada dificila la baita ramane imbracatul...oricum in genere baita ii face mare placere pt ca e foarte relaxat si bine dispus. Cu greautatea sta peste asteptari. La 2 luni avea cat avea Iulia la 5, adica 6100 g. La dispensar l-a masurat si are 59 cm.

Cam atat despre noi.
Numai bine,

Vera, mamica de Vlad Mihai (25 ianuarie 2008) & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE



Felicitari !!! Ai un bebe "ca la carte" !!!!
Spune-mi te rog, faza cu paturica pe fata... nu e pericol sa si-o traga pe fata.. ne nas gura...?? As incerca-o si eu dar mi-e frica... Cred ca i-ar placea pentru ca observ ca ziua adoarme daca o mangai usor pe frunte cu palma facuta cumva caus si cu ochii acoperiti astfel de palma mea...
Noaptea a mea nu are probleme... La 9 seara, dupa baita si laptic cade lata si nu o mai poti trezi pana dimineata la 4 sau 5...


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni



Laura incearca sa ii iei o jucarica de somn (dodou)
Au de exemplu la BE , la etaj stand cu jucarii de la K's Kids. Noi avem un catel (cap de catel si corpul este ca o batistuta ) pe care si-o fatzaie Andrei pe ochi pana adoarme.
Il cheama patrick si il poti vedea aici in josul paginii :
http://www.kskids.co.uk/acatalog/Comforters.html



O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze








Lala ai comandat ceva de pe site-ul acela?si ti-au venit produsele sau l-ai pus numai sa ne areti de model paturica....eu as vrea sa comand ceva de acolo dar nu stiu daca vor si veni....

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

quote:
Originally posted by ramonab

Stoisor,am citit ca ai gasit pe net programul de poze.Cred ca sunt mai multe variante, al meu acu am vazut ca e PhotoImpact 10.

Tot am vrut sa va intreb ceva si am tot uitat: am obeservat la razvanel ca atunci cand suflu pe el sau il bate vantul nu poate respira, face asa ca si cum nu ar avea aer. Sper ca intelegeti cum zic. Sa ma ingrijorez? Ai vostri puiuti fac asa?

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24




cred ca totii puiuti fac asta.....se sperie si nu trag aer in mom respectiv,cel putin Sara face la fel .....nu ai de ce sa te ingrijorezi.....
eu am alta problema care deja ma obsedeaza......papa ragaie si dupa ultimu ragait ramane cu sughit care o chinuie cateva minute bune.......nu este regula dupa fiecare masa dar se intampla macar la 2 mese zi de zi ......m-am saturat de sughit ca de mere acre

Sara Ioana 15.02.2008


POZE CU MAMI SI SARA

ALBUM ZUZE

asa a intrat Sara in viata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Stoisor, ba ma tem ca ar putea iesi ceva rau la analize pt ca am vazut ca avea urina inchisa la culoare, un portocaliu.Si Stiu ca acu 2 luni cand am facut o alta analiza tot pr suspiciune de infectie urinara, urina era deschisa la culoare si limpede ca apa si intr-adevar atunci nu i-a descoperit nimic.
Dar sper totusi ca, culoarea asta portocalie sa fie data de faptul ca acum nu mananca noaptea si atunci e mai concentrata.Poate spun prostii dar incerc sa ma incurajez, ca pana la ora trei cand primesc rezultatele
o sa imbatranesc 5 ani.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Ramona asa face si Albert asa ca nu te ingrijora.Si noua cand ne vine vantul in fata ni se creeaza o senzatie de disconfort si ne e cam greu sa respiram.Pup.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Ramona sper din suflet ca testul sa arate ca totul e in regula.Multa sanatate lui Razvan.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

quote:
Originally posted by danonique

Ramona sper din suflet ca testul sa arate ca totul e in regula.Multa sanatate lui Razvan.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert




Mersi mult


Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24

Mergi la inceput