Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by pussi

la mine nu s-a terminat ieri distractia numai cu vomitatul Elenei, Ana n-a mancat decat 20 ml lapte pana la ora 21, doar apa si ceai cat cuprinde... prin urmare exclus rosu in gat si dureri de dintisori. Iar am sunat dr.... concluzie: nu portocala e vinovata ci faptul ca le-am dat prea mult sa manace..160ml/ bucata fata de mancare solida. Ma simt super vinovata fata de ele. Dar ele mancau, ca n-am bagat in ele fortat, eram chiar bucuroasa ca le place. Asta este, trebuie sa-mi revin... Iar cu cantitatile tot am citit ... peste tot se da in functie de varsta, greutatea nu e luata in considerare. Iar formula cu greutatea X 1.5 = cantitate totala /zi, la noi n-a functionat niciodata, adica mancam mai putin de atat.

VOI CE CANTITATE DE CEREALE, LEGUME, FRUCTE LE DATI LA O MASA?

ANUTAd acum sunt epuizata.. mi se pare super greu...dar o sa-mi revin.



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!



Alexia papa 150 ml de piure de fructe la pranz, adica la 12:30. Cereale (fulgi de orez) nu i-am mai dat ca s-a constipat ingrozitor. Dupa ce papa piureul ii dau un pic de apa (20 ml) sau daca nu am biberon curat (ca s-a intamplat ) ii dau un pic de tzatza, cat e pe acolo la pranz.
Si deja nu mai cere lapte dupa masa, adica bibe, urmatoarea masa o are la 16-16:30(bibe).
Nu stiu cand sa incep sa-i dau inca o masa solida...cred ca peste vreo saptamana-2...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Ank83

si eu m-am gandit la ele Dany... de aseara ma tot gandesc la ele.. si ca mi-ar fi super folositor un carut pt gemeni...



Vezi ca exista si carut special pentru frati de varste apropiate, adica un sezlong mai mic si unul mai mare .
Aaa.... si acu tre sa-ti modifici si semnatura, de , nu?

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Ok .. hai sa va sochez.Mi-am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv ... Maine merg si mai imi iau vreo 2 diferite... Doamne si l-am facut mai mult in gluma

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito


Felicitari!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Buna fetelor,

Ank felicitari, este tare frumos si iti doresc din inima o sarcina usoara si inca un bebe frumos si sanatos. Asa fetelor, faceti copiii, ca e cel mai frumos lucru, dupa cum spunea si sotul Ankai, mie imi pare rau ca nu am facut mai multi in tinerete, si pe cand mi-a venit mintea la cap am reusit cu mare greu, dar am reusit si asta numai cu ajutorul lui Dumnezeu, caruia ii multumesc zi de zi.

Pussi aceeasi intrebare mi-o puneam si eu cu cantitatile, Andreea mea mananca aprox. 80 ml - foarte rar 100 ml la masa de 10, deci cea cu fructe si aprox. 100-120 ml la pranz, adica piureul de legume facut cu supica. Am inceput cam cu vreo 20 ml mai putin acu 2 sapt. Ei inca nu stiu sa zica nu si atunci m-am orientat dupa cantitatea de lapte pe care o bea in medie.

Bianca tu ce mai zici ? cum mai stati cu papatul ?

era o baimareanca pe aici, Daria, adica mamica de o frumoasa Daria, nu a mai intrat. Mai stiti ceva de ea ? Fiind si eu din acelasi oras ma tot uit pe strada sa vad daca recunosc fetita in vreu carut, ca o stiu din poze.

va doresc o zi frumoasa alaturi de bebeii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pussi eu ii dau cat vrea ea

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Gata, am terminat cu colindatul la Baby expo
Frate, desi am fost la ora 11 acolo tot aglomeratie era
Am cumparat o sacosa mare de jucarele , sac de dormit de vara, hainute cocodrillo, scaun de baie babyok, marsupiu brevi plus diverse de la Nuk, inclusiv bavetica de plastic, lingurite si castronase
Mi-a placut

Andrei continua greva foamei insa cred ca am descoperit cauza : avem mugurasi de dintisori in gingia de jos
Sper sa isi revina odata.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

o liniuta!!!!!!!!
am scapat..:):)

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Lala_D, din punctul tau de vedere merita sa merg la BabyExpo? Ca eu as merge maine si daca nu merita, nu bat tot orasul cu mama si bebe cloantza dupa mine...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

probe de rostogolit

... si alte poze noi, de la pag 7 incolo ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

PUSSI, la noi e asa:
- dimineata 150 lapte+2 cupe cereale Novalac cu orez, porumb , tapioca , prune si caise ca sa nu se constipe;
- 11 masa de fructe - abia am inceput de o saptamana - cam 40 ml max + 100-120 lapte;
- seara 150 lapte+ 1 cupa cereale ca o agita dc ii pun mai mult.

Eu vreau sa ii pun maine in fructe putine cereale de porumb, orez si vanilie, e ok?

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput