Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (45)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Anka, felicitari ! Sophia se intoarce de pe spate pe burta (cu avant), dar ce folos ca odata ajunsa acolo trebuie sa o ridicam noi ca se zbate ca pestele pe uscat.

Adina, aceeasi problema si la mine, adorm greu, asa ca de multe ori ajung sa stau treaza de pe la 2-3 pana dimineata. Sincer, astept diversificarea cu nerabdare!

Alina, sa stii ca si noi am pus patutul langa patul mare, dar nu am incercat macar sa o mut acolo ca ar fi mult prea greu pentru mine sa ridic peste laterala (chiar si coborata) 8 kile de 7 ori pe noapte...

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Ank.san, felicitari!!!! Zi mare! Bravo lui!

Ank, poate fi ceva? Astept cu merabdare rezultatul!

Cristi, eu nu stau la Bucuresti, ci la Viena, dar si noi avem metrou. Si noi mergem sigur de cateva ori pe saptamana cu metrou/tramvai/autobuz, ce ne trebuie...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Mihuta, noi avem patut din lemn cu laterale tip gratii, si pe partea dintre noi am scos gratiile alea. Deci e ca o prelungire a patului nostru, la acelasi nivel. Si doarme acolo o bucata de noapte, insa cand incep trezirile dese, tot la noi il iau insa pe partea mea, nu la mijloc (oricum alaturi e patullui, n-are cum sa cada), ca m-ar stresa si asa... Il alaptez la orizontala noaptea si adoarme imediat, si ptr mine e mai simplu ramanand intinsa, mai adorm cu titi in gura lui.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Anka, multumesc si felicitari pentru intoarcere! Noi stam numai pe burtica, in marsalier nu mai merge. :))
Ank , sa inteleg ca nu voiai asa repede? Iti tin pumnii sa fie cum vrei tu.
Adina, eu am intrebat pediatra daca pot incepe cu piureuri si a zis ca nu se poate. :)) M-a dat gata si n-am mai comentat, dar trebuie sa ma informez eu asupra subiectului. Tu ziceai ca ai inceput la Jasimina cu cartof parca, nu? Sper sa nu fac vreo confuzie. Daca ai timp spune-mi cum a mers, sau da-mi un PM.
Stef, nu stiu cum te pot ajuta, nu am trecut prin asta. Sper sa-ti revii repede. Va pup pe amandoua.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

quote:
Originally posted by adinag

Ank.san, felicitari!!!! Zi mare! Bravo lui!

Ank, poate fi ceva? Astept cu merabdare rezultatul!

Cristi, eu nu stau la Bucuresti, ci la Viena, dar si noi avem metrou. Si noi mergem sigur de cateva ori pe saptamana cu metrou/tramvai/autobuz, ce ne trebuie...

Adina, multumesc de raspuns...e drept ca as mai merge si eu cu metroul pe la viena (la un mic shopping)



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

quote:
Originally posted by cristi07

quote:
Originally posted by adinag

Ank.san, felicitari!!!! Zi mare! Bravo lui!

Ank, poate fi ceva? Astept cu merabdare rezultatul!

Cristi, eu nu stau la Bucuresti, ci la Viena, dar si noi avem metrou. Si noi mergem sigur de cateva ori pe saptamana cu metrou/tramvai/autobuz, ce ne trebuie...


Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



Adina, multumesc de raspuns...e drept ca as mai merge si eu cu metroul pe la viena (la un mic shopping)




Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu




Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Multumim mult de felicitari
E asa grozav sa urmaresti progresele bebelusilor. Trece asa repede timpul... parca ieri a zambit pentru prima data....

Si de asemenea e grozav sa impartasesti aceste experiente cu alte mamici. Va multumesc ca existati

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

noi inca nu am iesit afara, acum a adormit si imi este mila sa o trezesc!
Anka_san, cu placere!astazi inca nu am plecat in IOR,nustiu daca mai mergem pana acolo, vad niste nori cam negri si mi-e frica sa nu ne prinda ploaia pe acolo; noi nu stam chiar vis-a-vis, ca Lala.
Felicitari pt. progres, ai grija unde il pui si cum il lasi !
Ank,asa sa faci; nici la mine nu a functionat pompa la Sebi.Acum nici nu m-am mai complicat cu ea.
Adina,chiar ca ar fi ideal.La Sebastian am ajuns repede sa bea laptic doar seara si dimineata, lui i-au placeat de la inceput suoa si fructele..Aveam asa dimineata lapte, la 10 fructe, la 13 supa+carne,la 16 fructe, apoi lapte.Chiar ca nu ai mai avea probleme prin care sa trebuiasca sa ii dai si biberon .

Am pus si eu cateva poze noi, printre care si unele in care este asezata in caruciorul sport.Problema ca nici poz.cea mai de jos de aici nu-i place, ridica capul tot timpul..

Astazi am mai avut o premiere:i-am dat o lingurita de suc de morcov..nu s-a topit dupa ea,dar asta este...Nici lapte nu mai mananca,ieri a trait cu nu mai mult de 3-400 ml...

Eu pe Mara nu prea am mai vazt-o,ne-a promis ca ne viziteaza mai des...Mai era si Nelia din continentul american,la fel si ea..

Va pupam ,cand se trezeste o plecam afara...sa vedem cat de departem ajungem...Anka,trimite-mi si mie te rog nr. tau de tel,daca se poate;daca suntem prin zona,te sun-poate sunteti prin apropiere

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by anka.san

Vai Ank .... succes
Iti doresti o noua sarcina?
E adevarat cu pompa Avent e foaarte buna, dar eu nu prea o folosesc..

Cum stai cu procesul de emigrare? Sa stii ca ma bate si pe mine gandul . O sa ma apuc de franceza ca habar n-am.

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei






sincer desi ..parca e prea devreme .. mi-as dori.. cu toate ca ma ingrozeste ideea ca grasanul asta mic va vrea in brate si atunci va trebui sa fiu mai precauta .. Dar sincer as vrea si o fetita ... Cu emigrarea , sotul a inceput un curs aici pentru a trece cu brio de interviu la ambasada pentru viza de lucru.
Adina ... am sa incerc la inceput si asa.. dar imi este asa de ciuda ca poate cu pomap as fi reusit. La inceput scoteam 100 ml dintr-un san dar asta rupandu-mi cu o pompa de la chicco

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Anka, multumesc si felicitari pentru intoarcere! Noi stam numai pe burtica, in marsalier nu mai merge. :))
Ank , sa inteleg ca nu voiai asa repede? Iti tin pumnii sa fie cum vrei tu.
Adina, eu am intrebat pediatra daca pot incepe cu piureuri si a zis ca nu se poate. :)) M-a dat gata si n-am mai comentat, dar trebuie sa ma informez eu asupra subiectului. Tu ziceai ca ai inceput la Jasimina cu cartof parca, nu? Sper sa nu fac vreo confuzie. Daca ai timp spune-mi cum a mers, sau da-mi un PM.
Stef, nu stiu cum te pot ajuta, nu am trecut prin asta. Sper sa-ti revii repede. Va pup pe amandoua.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.



Alina, aici TOTI incep cu piureuri... :-))
Iti voi da detalii, dar acum ma grabesc la frizer!!!


Mergi la inceput