Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (45)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Buna dimineata
Stefania mersic de . taaare buna....Imi pare rau ca ai inca probleme cu sanii. Eu nu stiu ce sa-ti spun ca nu am avut niciodata, desi alaptez exclusiv si mai stau si eu pe post de suzeta.
Sunt alaturi de tine cu o vorba buna, o imbratisare si un - sper sa ajute

Camelia mie imi place foarte mult Trixera de la Avene. Andrei are pielicica uscata si cand avea o luna a inceput tot asa sa se irite pe fata de la propria saliva si de la transpiratie pe partea pe care dormea. A facut minuni crema asta (eu ii dau si pe corp).

Si vrem si noi la intalneala in IOR


Alina
, ma bucur foarte mult ca e bine printesa ta

Adina si Mihuta sa treaca oboseala. Sper sa fie mai bine in curand

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Buna!
Mihuta, asta e, astept dintisorul meu. :) Cred ca e o perioada in care sunt mai agitati copiii? Si a mea a inceput sa fie agitata in somn, am luat-o cu mine 2 nopti, ieri am renuntat, pe la 3 am pus-o la ea in patut si a dormit mai bine. M-am gandit ca poate prin faptul ca o pup si o mangai sa o linistesc nu adoarme profund. Acum nu stiu daca a fost o intamplare, astept si noptile viitoare sa vedem.

Am o intrebare: pe la ce ora adorm copiii vostri? Maria adoarme pe la 11,30. O fi din cauza ca seara trebuie sa pape de mai multe ori sa adoarma? Cei care primesc biberon adorm mai repede?

Eu ajung joi la baby-expo, pe la 12-1 cred, dar noi suntem cam pe fuga. Sotul meu are ore dimineata si apoi de la 3, asa ca trebuie sa ne uitam, sa ne duca si acasa, apoi sa ajunga la job.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Totulii, si Andrei a folosit de la 2 luni scaunul auto. Noua ne e foarte util....ii place sa stea si cand mergem cu masina mai mult doarme. Eu nu conduc si am stat mereu langa el in spate, incearca asa pentru inceput.
In plus l-am mai folosit ca un balansoar...



Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Eu la urmatorul copil voi folosi pompa de la inceput ... asta pentru a nu mai priva copilul de laptele de mama.... Am deja 3 exemple care au hranit doar asa copii si a fost un real succes.Unul dintre exemple este MaraD... si mai am o mamica de pe Mamici de Timisoara care .. nu stiu daca am mai zis ajunsese sa scoata cate 1,6 l pe zi... Initial pompa la 3 ore , chiar la 2 ore daca era cazul pentru a produce cat mai mult lapte , iar apoi a ajuns la 6 ore si dupa la 8 ca deja avea prea mult lapte si nu mai avea loc nici in congelator sa il depoziteze.Acum bebele are 7 luni trecut, si papa inca laptic de la mama lui.. Eu as zice sa incercati si varianta asta inainte de a trece de tot pe formula.Eu am incercat tarziu asta , cand deja lactatia era ... foarte scazuta... dar la urmatorul copil sigura asa voi face.Stiu ca nimic nu se compara cu bebele pus la san... dar decat sa patesc la fel... mai bine papa de la mami ...dar prin metode mai "moderne".AA ... toate 3 mamici au extras laptele cu pompa Avent manuala

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Azi imi iau un test de sarcina ... ca menstruatia din nou intarzie... si in plus daca nu mananc cand imi e foame ametesc de mai ..mai ... si cad... exact cum ma simteam in primul trimestru de sarcina

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Si acum sa va dau vestea cea mare:
Andrei s-a intors de pe burta pe spate !!!!!

A incercat si invers ieri dimineata dar s-a blocat pe la jumatate din cauza manutei de sub el
El nu suporta sa stea pe burta si ma gandeam ca o sa dureze mult pana o sa reuseasca sa se intoarca.

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Vai Ank .... succes
Iti doresti o noua sarcina?
E adevarat cu pompa Avent e foaarte buna, dar eu nu prea o folosesc..

Cum stai cu procesul de emigrare? Sa stii ca ma bate si pe mine gandul . O sa ma apuc de franceza ca habar n-am.

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Ank, sa faci asa data viitoare, dar incearca sa-l pui si la san. Eu cunosc multe femei la care productia de lapte a scazut folosind numai pompa. Cred ca si asta depinde de fiecare femeie. La mine nu prea functioneaza cu pompa, scot tare prost cu ea (tot de la Avent am), dar asta e, macar eu am reusit sa nu dau asa mult supliment. Am zile cu mai mult, altele mai putin, in mediecred ca 150-180. Ieri au fost 130...
Si cand ma gandesc cat timp am alaptat-o pe jasmina...

Eu am de gand, daca reusesc, dupa 6 luni, cand voi incepe cu deivesificarea, sa elimin sticla la inceput, adica sa ramanem san + piureri. Voi ce parere aveti? Ca asa scapam si de biberon, macar...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

anacami, mersi de raspuns
totulli,nu pune copilul in fata cu fata spre sensul de mers,mai ales...Doamne fereste de o fana ,sau te loveste careva si se deschide airbag exact in fata lui ...il face zob...mai plange 5 minute,il pui regulamentar in spate dreapta ca sa ajungi la el din fata cat de cat
nici la Ana nu-i prea place dar trebuie obisnuiti incet incet ,azi un drum , maine 2 ...asa si cu statul cu el tot timpul, 2 min. 3min 5 min,il lasi singur si dupa aia mergi si stai cu el
slimatei, ma bucur ca nu e nimic..dar imi pare rau sa aud ca incep chinurile din nou ...pt. ragade eu am fol comprese de la bioclin multi-mam
creem , chiar crezi ca nu o sa-si faca griji??
mbontos, eu am facut cauterizare...mai demult...nu am mai avut probleme,e putin neplacut,nu e foarte dureros trece repede
oana8188, eu nu i-am luat nimic,geanta de travel am luat una de la logitech care nu e pt. copii,dar sre o gramada de compartimente potrivite pt. mini bagajul ei; umbreluta nu stiu daca e necesara avand in vedere ca are parasolarul de la landou
eu trebuie sa-mi comand plasa de insecte care nu am primit-o cand l-am cumparat
Ank83, crezi ca pote fi ceva acolo? ref la lapticu de mama , si eu la fel voi face...eu acum am reusit pana la 4 luni si am avut pompa avent dar electrica dar eu am mai pus-o si la san + formula...pate daca doar pompam era mai bine
bravo lui Andrei

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi07 spune:

Mamici, voi ati avut curajul sa mergeti cu bebeii cu mijloace de transport in comun (metrou, cele din Buc)?

BB, ai coborat salteluta Iasminucii? te intreb ca si la mine va urma cat de curand si eram curioasa daca Iasmi s-a sesizat de schimbare..

Cristina si Radu Nicolae (3.12.2007)
Poze Radu

Mergi la inceput