Bucurii de sept-oct 2006 (118)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26

Sandra - multumesc mult de tot pt mesaj, chiar imi face bine...azi toata ziua am radiat de fericire gandindu-ma ca poate o sa am sansa sa cumpar si eu rochite

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!






_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Mira, pun imediat "centralizatorul" pe prima pagina. Si ca sa-ti raspund la intrebare, ca MA SIMT bufnitoiaca sefa... am un program perfect normal:
- trezeala la 7.30 pt biberonul gargaritzei
- mai dormim 30-45min si gataaa
- maxim 8.30 vrea "dane" (desene), eu ii pregatesc micul dejun
- 9-9.30 ne apucam de treburi (ea de joaca si eu de ordine, curatenie si facut "bagaj" pt plimbare)
- 10.30-11 iesim la plimbareala cu masina (in parc daca e frumos, la mall-uri sau in vizita la cuscra cand e vant si frig, la cumparaturi)
- revenim la 13.30 pt masa de pranz si somnic
- am si eu 1ora pt mineeee cat timp doarme (90% petrecut pe mess sau telefon)
- gustarea de fructe si iesit afara minim 2ore
- 19.30 intram in casa cel tarziu ne mai jucam un pic si urmeaza baita, masa de seara
- somnic la 21-21.30
- si liber la bufniteazala


SECRETUL MEU??? Nu am somn din nastere, sunt insomniaca de cand ma stiu si imi ajung chiar si 3ore de somn...O s spuneti ca e normal cat nu lucrez?! Aiurea, sunt asa de cand ma stiu. Singura perioada somnoroasa au fost primele 3luni de sarcina si greturi...Apoi pana la 40+ am ramas cu bufnitzeala si arsurile (Andra ma intelege atat de bineee).




_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac

Beatrix abia azi am reusit sa pun pozele pe site, e bine asa?

N-am mai spus la fiecare dar am pus pe site tot ce am primit pe mail. Sper ca voi mai dati pe acolo cate un ochi.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

DAAAAA, multumim foarte mult pt ca ti-ai facut timp sa treci absolut tot in site-ul Bucuriilor .



_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

quote:
Originally posted by microbu

Tare trista sunt ca viata noastra a luat asa o intorsatura si nu poate avea si Ruxa un fratior . Mor de dragul pufisorilor, gemenilor si celorlate perechi de fratiori . Nimic nu e mai frumos decat sa-ti vezi copiii jucandu-se si iubindu-se.




_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!



De unde stii ce-ti va rezerva viata, soarta, destinul????....hai fruntea sus ca esti tanara doar

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Am mancarici la degete....TREBUIE sa raspund la provocari...



_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Salutareeee

Moaaamaaa cat ati scris de aseara pana acum...

M-am apucat eu frumos sa citesc si cand vad postarea Alexutei...stateam si ma uitam ...am recitit de cateva ori sa fiu sigura ca citesc bine...Vorba Sandrei asa ne spui tu? Cu juma' de gura? Inseamna ca s-a rezolvat si pb serviciului, si a bonei..te-ai linistit si mai stai acasa. Iti doresc din suflet sa ai parte de o sarcina foarte usoara si de o bebelina sanatoasa si frumoasa .

Am vazut pozele cu fratiorii Dragos si Adelina...ce grijuliu mi se pare ca este cu ea...si fff atent cum o tine de manuta si cum o pupa...nu e asa Alina?
Nici pufisorii nu sunt mai prejos...asa induiosatoare sunt cele doua poze in care dorm si cum se pupa amandoi printre gratiile patutului

Cristina hai mai tine-o acolo pana pe 12-13 cand am zis eu...sa mai rad un pic ...sau nu?

Mirabela lasa-l cand vrea el la olita...mai in joaca, mai cu o carte, mai cu niste onomatopee de-ale tale/tati...si daca nu o sa vrea...il pui direct la wc cu adaptor

Beatrix te scutim....numai maine nu-i poimaine si te chem la apel...Sa ne mai spui de nepotelul tau

Gonghy dar tu ce patisi coconita?...de ce nu stai bine aici...? unde iti sfaraie calcaiele sa pleci? Stai aici ca stai f bine!

Lilico tu ai devenit scumpa la vorba/scris...doar te hlizesti si atat?


------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Itzy, incerc sa ma acomodez cu statutul de angajata....abia mai am timp si chef sa fac ceva pe acasa, noroc cu mama si socrela ,ca fac ele cam tot (ramane pe capul meu curatenia adica aspirat si mop si un pic de mancare) am scapat de spalat vase, mai spal eu seara, dar f. putine

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by lilina

Itzy, incerc sa ma acomodez cu statutul de angajata....abia mai am timp si chef sa fac ceva pe acasa, noroc cu mama si socrela ,ca fac ele cam tot (ramane pe capul meu curatenia adica aspirat si mop si un pic de mancare) am scapat de spalat vase, mai spal eu seara, dar f. putine

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe



hopaaaa iata cine aparu ...mda stiu....lasa ca esti la inceput...dupa ce te rodezi un pic o sa fie altfel

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Itzy, da, Dragos e grijuliu cu Adelina, dar de multe ori ea il "streseaza" si atunci zice ca-l enerveaza. Ea vrea tot timpul jucariile lui cand el se joaca, vrea sa deseneze pe foaia lui, desi au fiecare cate o foaie sau carticica de colorat, ii mazgaleste uneori desenele...multe prostioare...
Intr-o zi cand a venit de la gradinita imi zice ca si Eric(un coleg de-al lui) are o surioara enervanta...iti dai seama cam ce discuta ei la gradinita si cum se consoleaza unul pe altul, astia cu fratiori mai mici.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza si poftiti la cafea, ceai, suc si guma

am vazut si eu pozele cu Adelina si Dragos, doi fratiori blonduti tare frumusei

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput