Bucurii de sept-oct 2006 (118)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Ramo, ma bucur ca tii legatura cu Cristina, m-am linistit.
Mira, sa stii ca noi tot in pauza de olita suntem, am tot incercat dar fuge de pe oala, nu are stare. Asa ca vom incerca mai incolo.
Alina


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

salutare

Azi am fost prinsa pana peste cap...acum m-am eliberat cand plec acasa dar am vrut sa va salut...poate intru diseara sa citesc cee ati scris si sa raspund

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Bedrosmart, daca ne citesti, asa cum spui, inseamna ca o sa citesti si ceea ce am eu de rectificat la mesajul tau si anume ca mamicile care au ales sa scrie in alta parte si-au sters ELE INSELE copiii de pe lista si s-au sters si ele de pe lista datelor de nastere, nu a facut-o nimeni altcineva. Stiu sigur lucrul asta, pentru ca eu activez si "dincolo". Asa ca nu vad unde e penibilul.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Xandrutza, ft. frumoasa poza cu surioarele, , cine are doi copii, stie...

Ioana, si Iustin are cateva jocuri pe comp pe care mi le cere sa i le pun, zilnic, plus puzzle. Il las, dar nu mai mult de juma de ora.

Alina, ce se iubesc fratiorii, , Dragos e un adevarat cavaler si Adelina o dulcica.

Mirabela, si noi avem olitza cea mai simpla, dar nu ma stresez sa-l pun si nici el sa faca. Se mai cere, din cand in cand, in rest folosim scutecul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ramomar, nu n-am nici o veste, dar mi se umezesc ochii cand citesc ce scriu mamicile de 2 copii. Pe termen scurt n-am in plan al doilea copil, dar pe termen lung, nu stiu sigur. Mi l-as dori pe al doilea, tocmai din acelasi motiv scris de Alexutza: sa aiba un frate (sora) cu care sa se ia si ea.

Bedrosmart, nu s-au sters din listuta din rautate nume de Bucurii si mamicile acestora. Sustin ce-au scris mamicile inaintea mea.

Mirabelac, olita simpla am pentru Maria. Eu am inceput sa o las in timpul zilei fara pampers, ar fi o parere ca ar "constientiza" cat de cat cand se uda, pe cand la pampers absoarbe tot. Plus ca am avut probleme si cu roseata si dr. a zis ca e foarte bine sa o mai las fara pampers. Face pipi si no. 2 numai daca o "prind" sa faca. O data am asezat-o, n-a facut nimic, am imbracat-o la loc si peste 5-10 minute a facut pipi pe ea. Cam asa decurge la noi "operatiunea olita".



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Seara buna! Am ajuns acuma din parc. Scuze ca n-am intrat mai devreme sa va zic ca n-am nascut, dar a tot aparut ba una, ba alta, am si dormit, cum bine a intuit Ramona. Nu am nascut, si daca inainte mai aveam si ceva contractii, de cand sunt la termen nu le mai am . Bag ture intensive de parc in continuare, dar se pare ca Daria nu se grabeste deloc sa se intalneasca cu familia noastra numeroasa. A propos, va promit solemn sa nu plec la maternitate fara sa va anunt. Daca printr-o intamplare nefericita nu voi avea acces la net, dau sms la toate mamicile ale caror numar de mobil am in agenda. O sa fiti primele care veti afla

Alexutza - FELICITARI neoficiale! Ar cam fi cazul sa eliberez locul la noile burtici. Haideti mamici, care se mai inscrie,sa nu ramana lista de goala cel putin inca 5 ani de acum incolo

Mira - nu stiu cu olita, inca nu am inceput operatiunea.

Am vazut poze superbe cu fratiori si surioare!

Bedrosmart - total off topic...

Oare ce-am mai vrut sa scriu? Tare zapacita mai is...

Mami 39+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Fetele - seara buna ...si multumesc pt felicitarile neoficiale

Cristina - asa sa faci..sa anunti pe toata lumea, ca sa ne mobilizam sa facem galerie...Doamne fereste sa nu mearga nnetu'...

Am vazut pozicile cu Adelina si Bogdanel - superbi amandoi, sa va traiasca!!

Mira - de ce te stresezi cu olita???mai lasa-l vreo 2 luni, taman bine se face si mai cald si il poti lasa la funduletul gol, ca sa simta cand face pipi ...noi inca nu am inceput, desi tare mi-e ca o va refuza, dat fiind ca nu-i mai incape curuletul in ea (avem 2-sunt mici dom'ne) - cred ca ne vom orienta spre adaptor wc - il tenteaza oricum mai mult wc-ul, se si sterge cu hartie..e mai antrenant

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna seara! cat ati scris azi, dar ati avut si motive .
Oricat m-am straduit sa citesc tot nu am retinut mai nimic pt ca am in minte numai vestea impartasita de Alexutza cu jumatate de gura.



Alexutza , mi-au dat lacrimile de bucurie pt voi . Sa nu fii nici o clipa botoasa atata timp cat voi doi va doriti BB2 nu conteaza alte pareri, mai ales ale parintilor/socrilor. Din prea multa grija ajung sa dea sfaturi (pe care le uita mai tarziu) si voi veti regreta ca i-ati ascultat. Si eu am in minte "sfaturile" soacrei...





_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Sandra - multumesc mult de tot pt mesaj, chiar imi face bine...azi toata ziua am radiat de fericire gandindu-ma ca poate o sa am sansa sa cumpar si eu rochite

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Tare trista sunt ca viata noastra a luat asa o intorsatura si nu poate avea si Ruxa un fratior . Mor de dragul pufisorilor, gemenilor si celorlate perechi de fratiori . Nimic nu e mai frumos decat sa-ti vezi copiii jucandu-se si iubindu-se.




_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput