Fulguleti de nov-dec 06 (166)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

acs, adeju, multzam de idei.
si inca o intrebare: mazarea o dati la blender dupa ce e gatita??? io nu-mi inchipui altcumva... si totusi raman coji, nu se blenduieste ok intotdeauna, cred ca depinde de mazare :)

merci fetelor si de raspunsurile cu lintea, m-am cam lamurit, atata doar ca n-am gasit linte rosie nicaieri .. mai caut... vad ca m-a lovit gastronomia ;))

Dia de Oana 29.11.06

"Da aripi unui copil, dar lasa-l sa invete singur sa zboare" Marquez




linte rosie si orez rosu la raionul cu orezuri in kaufland, de ex.
mazarea la conserva mare bonduelle se blenduieste pasta fina.


Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Fetelor, a fost careva dintre voi la Covasna? Imi puteti recomanda o pensiune? Vrem sa plecam din Bucuresti imediat dupa Paste si ne gandeam la Covasna.

Multumesc,


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Sunt si io pe aici, citesc, ma minunez, ma intristez, imi trece...
In rest, oboseala mareeeee...
Donia, sanatate multa familionului emergent!
Acs, de Covasna nu stiu nik, da' metoda Google nu functioneaza?
Maria-Sa a inceput sa mai dea din jucariile lui si la alti copii. Nu la toti si nu tot timpul...dupa niste criterii numai de el stiute...dar e un mareeee progres!!!
Pup ca ma duc sa-mi termin treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Salutare
Suntem prin zona, citesc si ma enervez.

Dandusa creca merge s-o facem lata cu un lapte ceva

Stela 30s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Danutz, google-ul e primul studiat :). Dar n-am fost pe deplin convinsa, asa ca intreb.

O seara placuta (eu ies cu bursucii in parc :) ),


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

intors de la expo,ne-a placut...,mai mergem...,am studiat piata de scaune auto...,nu ne-am hotarat,avem timp pana duminica sa ne hotaram...,deci n-am cumparat nimic...in schimb ne-am intors cu multe cadouri...
cadou de la nestle,cadou de la hipp(f consistent...),cadou de la pampers...,cadou de la dorna...,baloane,nebunie...
nu mi-a placut ca nu aveau un loc mai ca lumea de joaca...,sau poate nu l-am vazut noi
ce-am gasit noi,era o chestie la parter bagata intr-un colt...langa un colwn "fioros"
am gasit niste incaltari f dragute,piele int/ext 60 ron...,restul 150 ron majoritatea...
triciclete dragute de la miniblue 320 ron,500 ron si cea mai bengoasa 580 ron...
nebunie de rochite,dar cu nspe' mii de culori,volanase,floricele...,as fi vrut ceva mai simplu...,dar nu prea am vazut...,Teo cauta body-uri cu maneca scurta...,i-a luat ceva pana a gasit 3 modele dragute...,nu stiu,ni s-a parut putin mai saracutz decat data trecuta...





Mamica stralucitoare
10+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

danduso lasa rochite si volanase, scoate visinata. sau ne dam pe bere, ca am niste covrigei care merg de minune.


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


buna dimineata!!! ce ploioasa este ... primavara asta

convinsa ca ati scris o gramada si am la ce sa raspnd, intru dis de dimineata si, cand colo... ciu-ciu

acs draga mea sorry, nu stiu nika de covasna...

acuma sa mai zic de noi daca tot n-am altceva de comentat.

marc este mai nou in etapa 'nu vreau sa dorm'. nu conteaza ca are ochii mici-mici, ca isi pierde echilibrul de oboseala si se impiedica in propriile picioare, pur si simplu refuza sa stam in patul mare sa dormim. cu greu il conving, dar tot apar niste maraieli de suparare. si nu, nu pot sa-l tin pana la 12pm, pt ca atunci ar sta si ianis, iar ianis la 7am se trezeste pt gradi, deci tre sa-si faca somnul.

olita este f.fun sa ne asezam imbracati pe ea si s-o taraim prin casa. dar atat. dezbracat nu sta nici 10 sec. nu spune kk si nu anunta verbal, dar daca nu observ scanceste sa-mi dau seama ca e 'ceva'...

cu papa, noi mancam de o vreme numai la desene sau baby einstein + o jucarie. probabil ar manca si altfel, dar masa ar dura cate o ora si nshpe pauze. de foame sigur ii e foame, ca scanceste de nerabdare in jurul meu cand incalzesc papa, dar nu are rabdare la masa fara 'calmante' asa dureaza 15 min si nu mai am impresia ca mananca toata ziua, cum era inainte. si nu-i dau mai nimic intre mese, doar lichide.

nu socializam deloc, inca, adica iesim doar in curtea proprie. ori era prea frig, ori ploua, ori era bolnav... nicicum nu era potrivit parcul in oras. sper ca daca vine caldura dam mai des prin parc (si atunci, scuze, mai rar pe aici ) si mai am in gand sa-l duc la grupul de joaca la care il duceam si pe ianis. teoretic, cred ca e singurul de aici care nu stie ce-s aia copii.

in continuare nu spune decat mama, si asta nu numai mie, ci si lui ianis sau alin. silabiseste tot felul de chestii dar nu e f.vorbaret. a devenit in schimb maimutza lu' fra'su. toate nazdravaniile pe care le vede la ianis vrea sa le faca si el. urcatul in picioare pe scaun/masa de plastic, coboratul scarilor cu spatele, urcatul pe spatarul canapelei, etc. numa' bune de cazut, pt ambii. iar ianis parca are ora de demonstratii periculoase pur si simplu se da mare cu ce poate el sa faca... no, studiem problema ca nu e chiar ok, asa nu-i mai pot pierde o clipa din ochi. aaaa, si mai au program de lupte corp al corp. nu stiu care pe care, cateodata il aud pe ianis tipand, si-l gasesc pe marc calare peste ianis si-l framanta/smotoceste/ciupeste pe asta de sub el de numa'

cam atat ca prea vorbareata am devenit.

si despre mine pe f.scurt. am inceput sa merg la sala, fac tae-bo de 3 ori/sapt. imi place f.mult, nu mai stiu explicatia chimica, dar cand faci sport se elibereaza nu stiu ce substante in creier si ma simt asa fresh si optimista, si BINE BINE DE TOT!!! ceea ce va doresc si voua, pe orice cale vi se potriveste!


Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Dandusa, eu ma bag... la orice ar fi.. alcool sa fie.... dar cer si o cafea tare inainte
Diana, Tae-Bo... super tare, frate.... si eu as avea nevoie de ceva miscare
Tocmai vroiam sa zic ca Luca doarme super bine, dar aseara iarasi s-a trezit, nu a vrut deloc la mine in bratze, nici macar in pat, s-a dat jos si statea in picioare langa patutzul lui si urla.... am incercat iarasi sa-l iau in bratze, ii vorbeam calm, i-am cantat.. nimic..cum ma apropiam de el urla si mai tare.. la un moment dat am vazut ca ar escalada patutzul lui si l-am pus acolo.. in 2 minute a adormit... oare a visat ceva urat? ceva legat de mine de era atat de nervos in preajma mea? Mentionez ca eu eram foarte calma.. abia adormisem si m-am trezit usor cand a inceput sa urle... nu stiu ce este cu el.... dar sint atat de deprimata cand vad ca ma respinge....
Off... mi-am zis si eu oful... si ma duc sa ma cert cu colegul meu.. de la 7 o tinem doar in suturi...Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

neata.
avem ghetute noi. sunt din piele interior si exterior, cu taloneta, roz, azi ne imbracam in rochita si iesim la plimbare iar diseara punem poze.
noua ne-a placut la targ. multe hainute de vara, preturi pentru toate buzunarele, noi n-am luat decat o bluzita, dar poate mai mergem. oricum sunt multumita ca i-am luat ghetute, pentru asta ne si dusesem. era si incaltaminte de 120-150 ron, dar, nu prea ne permitem sa dam atat si peste cateva luni sa fie mici.
tema cu olita. e buna doar sa se urce pe ea si sa se catere pe masa, sa se urce in pat, sa puna jucarii in ea. se mai se aseaza, imbracata, sta 1 minut si gata. dezbracata nu vrea. deocamdata nu zice cand face kk. mai asteptam.
de mancat, de vreo luna incoace mananca la baby einstein sau la www.youtube.com/watch?v=0V85jXP9tvA&feature=related" target="_blank">melodia asta. in 10 minute a terminat. cand nu mai vrea intoarce capul si gata. nu conteaza ca sunt inca desene la calculator. si se si da jos dupa scaun. ieri la targ am vrut sa-i dau sa manance in carut. si nu vroia deloc. dupa ce am asezat-o pe un scaun cu spatar a mancat un borcanel mare de la nestle. deci se poate, dar doar unde vrea ea.
azi or sa fie 24 grade, asa ca multa plimbare ne asteapta. va pupam, o zi buna.


poze concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in iarba si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">ganditoare

Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20061220_-8_Maria Cristina.png[/img" target="_blank">20.12.2006

Mergi la inceput