Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!Miki imi pare rau ca Saara are febra.Sper sa treaca repede.Pupici.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Am uitat aseara sa va zic ca am vazut toate pozele cu bebei, care mai de care mai frumosi si dulci. NU zic nume ca sigur uit pe cineva.

Gatta si Mitsu, da fetele mele sunt gemene, dar nu seamna deloc. doar ca au aceeasi talie, inaltime si greutate.

Mitsu cand ai botezul? MAma mea croieste si mi-a zis ca iti face rochita daca nu e foarte urgent. Noi avem botezul pe 28 aprilie a doua zi de paste si inca mai are de terminat niste rochite pentru fete si mie imi modifica o bluza. Si da fetele ti-au zis bine la Obor gaseesti materiale tot ce vrei, numai ca trebuie sa ai grija sa se preteze tipul materialullui cu modelul pe care il vrei. MAma de obicei vorbeste cu fetele inainte sa cumpere materiale ca sa le dea si indicatii din astea.

www.ralucamihu.com/matei

Maria si Ioana 6 ani pe 1 februarie
Matei nascut pe 4 februarie
Toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Ven v-am vazut pozele.Ai doi copii superbi iar tu arati foarte bine.Nici nu s-ar zice ca ai nascut de doua ori.Nu stiu daca ti-am mai spus dar mi-a placut foarte mult cum te-ai imbracat la botez.Pup.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Neatza zuzele!

Vad ca ne strangem liota mare la intalnire !Sa vedem daca ne accepta aia de la Daimon pe terasa...
Mitsu , multumim de aprecieri...asa e, Sara nu suporta rochitele , si le ridica in cap . Si eu nu prea sunt fan rochite , ma atrag mai mult salopetele , treningurile , chestiile mai sport.
Materiale faine gasesti , asa cum ti-a zis si Ereena , pe Lipscani iar de cusut , poti merge la Casa Adeline , langa Cocorul. Te duci tu cu modelul si ti-l fac exact asa cum vrei...sunt f. meseriase tipele , insa cam costa.
Miky , ma bucur ca Saara este mai bine...draguta de ea , bine ca n-a mai facut febra
Ven , am vazut si eu pozele noi cu Mathias si e , intr-adevar , baiatul mamei

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

noi asa suntem : cand nu e ceva, sigur e altceva...OFFFF - sa va povestesc...deci aseara dupa baie, la ora 9 seara, era atat de obosita, incat a mancat foarte putin si a adormit...noaptea pe la 2-3, s-a tot foit sa faca caca, a reusit sa faca...cand sa o schimb, ea dormea la loc...nici n-a mancat...n-am mai deranjat-o din somn...la 5,30 se foia iarasi in somn de caca, dar nu a reusit sa faca ...am luat-o fortat, am pus-o la tzatza...ea dormea..a supt de 2 ori si atat...am pus-o la loc in patut, n-aveam cum sa-i bag cu forta, ca probabil i-as fi bagat...dimineata la 8, a reusit intr-un final sa faca caca, am spalat-o, schimbat-o, etc, am pus-o la tzatza, iar a supt de 2-3 ori si a adormit...acuma am pus-o iar la tzatza, a supt foarte putin, si iar a adormit, si mi se pare apatica asa...nu stiu ce-i cu ea....acum face caca iarasi....
aveti vreo parere?

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2243343089/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

quote:
Originally posted by Adryana_4u

noi asa suntem : cand nu e ceva, sigur e altceva...OFFFF - sa va povestesc...deci aseara dupa baie, la ora 9 seara, era atat de obosita, incat a mancat foarte putin si a adormit...noaptea pe la 2-3, s-a tot foit sa faca caca, a reusit sa faca...cand sa o schimb, ea dormea la loc...nici n-a mancat...n-am mai deranjat-o din somn...la 5,30 se foia iarasi in somn de caca, dar nu a reusit sa faca ...am luat-o fortat, am pus-o la tzatza...ea dormea..a supt de 2 ori si atat...am pus-o la loc in patut, n-aveam cum sa-i bag cu forta, ca probabil i-as fi bagat...dimineata la 8, a reusit intr-un final sa faca caca, am spalat-o, schimbat-o, etc, am pus-o la tzatza, iar a supt de 2-3 ori si a adormit...acuma am pus-o iar la tzatza, a supt foarte putin, si iar a adormit, si mi se pare apatica asa...nu stiu ce-i cu ea....acum face caca iarasi....
aveti vreo parere?

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2243343089/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca



se mai intampla ..nu iti face griji...are zile si zile...asa face si stefy..azi mananca de zici ca explodeaza..maine e mai scalandiva...iar cand trebuie sa faca caca..trage de tzitzi in toate partile...



Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Buna dimi!
Miki imi pare tare rau ca a racit Sara. Ma bucur ca ati trecut cu bine peste noapte si acu e vesela mititica.

Docdecap mersi pt PM

Ven, am vazut pozele cu baietii tai.Ai baieti foarte draguti, felicitari, iar tu, ce sa zic, precis ai nascut? Arati super!

Noi am implinit azi 3 lunite
Am fost aseara la control, are 5.020 kg, lungime 59cm ( a crescut 4 cm de luna trecuta), Dp 40 si toracic nu mai stiu.Dar doctora a zis sa nu ma ingrijorez inca in privinta greutatii, ca el a crescut foarte mult in ultima luna in lungime si deocamdata se inscrie in parametrii.O sa mai mergem peste 2sapt sa il cantarim din nou.
E si fff energic, fetelor daca l-ati vedea cat da din picioare si din maini... eu nu mai trebuie sa ii fac gimnastica de inviorar dimineata ca isi face singur.A zis si doct ca are muschi la picioare, se vede ca da din ele mult.
Ne-a trimis doct sa facem si o analiza de urina ca nu stim de ce face febra (37.5) ca rosu in gat nu are, alte infectii nu i-o descoperit, acuma sa vedem cum stam cu urina, sa nu fie cumva acolo vreo infectie.
Sper sa nu fie nimic.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://community.webshots.com/album/562622931EnvRDd?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

fetele si clopotzeii.
Ascult "In padurea cu alune" impreuna cu Pipetzica. Io citesc forumul iar ea se agita toata la melodie.

Irinouka si Pipe saliveaza la ce papam noi. Am crezut ca mi se pare. Mancam banana si am vazut ca scotea de zor limba afara...i'am dat sa o miroase si a ramas cred. Imita masticatia, scotea limba...era inebunita. Mi'a parut asa rau ca i'am facut pofta si am lasat'o balta.

Shose si Pipetzica

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Sunt mare

Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Ven arati de moarteee. De kg nu ma plang nici io, ca am putzine, dar cu burtica ce ma fac?

Caeliah ce mamica tanara si deja cu 3 bblusi. Nici nu vreau sa ma gandesc cat esti de ocupata. felicitari ai 3 copii f. frumosi.

Shose si Pipetzica

www.flickr.com/photos/10814074@N07/" target="_blank">Poze

Sunt mare

Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:



quote:

Originally posted by Ereena

deci, sa ne numaram . reply with quote la mesajul meu si treceti-va pe lista
ZUZE pt intalnire
1- Ereena
2- Ellenuta
3- AngeliquedeS
4- Alina023
5- Nemary
6- Stancutza
7- Gatta
8- Irinuka
9- Laura D
10- Gabrittza
11- Gratiela
12- Alinaatudor
13- Mitsu-Bishu
14- Anandrei
15- Anca Diana dar nu este 100% sigura ca ajunge




Filmuletse cu iubirea lui mami
www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem mari!
[/quote]

Irina de Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput