Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (44)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

apropo de mese..pai depinde si cate mese are..al meu are de regula 4..mai rar 5..si mananca peste 200 ml la fiecare(cu exceptia celei de a 5a, care de regula consta in san, pe la 18-19 cd el e f obosit si nu mai poate adormi...ca ziua nu-s ce face de nu doarme..ieri spre ex a dormit 3 reprize de 30 de min fiec.atat.de la ora 7 pana la ora 19...)
deci cam 900 ml pe zi.

aaa..si s anu uit de cele cateva lingurite de supa..

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by adinag

No, azi e mai rau ca nu stiu ce am avut, cred ca din cauza oboselii am mancat ca nebuna, mai rau ca in timpurile cand eram gravida



Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)


Eu de cateva zile mananc ca nebuna.. parca sunt gravida ... mai stii!! Si de ieri am intrat la cura ca in ritmul asta ajungeam la kg pe care le aveam inainte sa nasc .Plus ca a venit vara-mea ieri pe la noi si mi-a zis senina, "Iar ai burta " .
Azi e a doua zi de cura si imi vine sa mananc si butoanele de la tastatura

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

la mine sunt 700-750 ml pe zi, dar noi suntem fetitze!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Multumim fetelor de urari!!!Ce a trecut timpul...mie nu-mi vine sa cred.
Dam de baut laptic si pireu de banane si branzica pentru bebei!!!!!Si pentru mamici,ce vor ele!Ca au voie orice!!!!

BB-ule felicitari pentru iepuras gogonas!!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Poze
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large" target="_blank">Montaj
Povestea nasterii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Vasari

Mi-am promis ca nu intru in a doua sarcina inainte sa-mi revin complet cu kg. Sa vedem daca reusesc.



Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.




Cam asa mi-am propus si eu ca daca nu ... cine stie la cat ajung

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by slimatei

va las si eu o decafeinata ca n-am de alta...

si va spun ca ieri am fost la dr. cu fiimea... e racita..stam si combatem cu aerosol... si facem un teatru..abia in 2 daca reusim s'o tinem si sa-i facem..si plange mititica.. cred ca de asta nu dormea si nu papa bine

mai nou am descoperit ca treaba cu innegritul e de la inima... nu i s-a inchis nustiu ce orificiu.. desi nene dr. ne-a asigurat la eco ca-i normal la varsta ei...(avea 2 luni) pediatra mi-a spun ca tb sa se inchida la nastere..eu pe cine cred acum...azi voi lua o programare la un cardiolog..tineti-ne pumnii avem nevoie.. eu una numai pot de suparare..nu merita micuta mea asa ceva....

va dati seama ca nu mai am chef de nimic...nici de net ..nici de nimic..

va pup o zi buna...

Stefania X2 ... sunt crestina!!!
avem masinutza noua :)
Nasterea unei stele...numita Stefania!




Are suflu sistolic??? Daca da ...e normal stiu multi bebei care s-au confruntat cu asta... si sunt bine acum.. s-a inchis in timp

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ok am terminat cu cititul din urma... merg sa termina papa... II trag sotului o salata de telina ..
Cate un pupic pentru mamicile suparate ca bebeii nu papa

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Azi mergem la control la eco transfontanelar si dupa la neuro.. Sper sa fie totul ok .. sa se mai fi retras chistuletul acela si sa primim unda verde pentru vaccin ca facem intr-o saptamana 6 luni si noi nici pe cel de 4 nu l-am facut

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Hai ca am luat-o pe urmele Stefaniei si umplu aici pagina singura ... hehehe si mai radeam de ea

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

slimatei,aniaei i-a descoperit la o luna suflu si la controlul de la 3 luni nu mai avea,spunea neonatologul ca daca nu dispare pana la 5 luni trebuie facuta electrocardiograma.eu am suflu,aveam scutire la sport in liceu.

Anya-Dumitra si Matei



oana si matei(12 NOV.2003)si ania-dumitra(26.10.2007)http://community.webshots.com/user/oana_r_76?vhost=ania

Mergi la inceput