Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (287)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Giovabravo lui Marco ptr. progresele facute, de acum cred ca o sa te tot uimeasca cu ceea ce va descoperi zi de zi. Vorbeste bine, l-am vazut in filmuletze . Conteaza mult eu zic ca a fost pus in gradinita de mic copii copiaza mult unul de la altul.
Ne place aici, noi am mai locuit pe aici on-off cand eram in Ro, probabil o sa plecam fie in iunie, daca nu sigur in august cand avem biletele de intoarcere

Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Mirelutza ce mai faci,vad ca nu mai ai mult si o sa fiti si voi o familie fericita...o mami cu 3 baieti cucuieti, sanatosi sa fiti ca in rest se rezolva toate cu multa rabdare. O sa te ajute cineva?
Astia din Ro vor sa ma opereze neaparat de fibrom, cei din US au zis ca pot sa mai am bb si cu fibromul acolo, asa cum l-am avut pe David. Speram sa fie cat de curand. Pupici lui Dani scump, ce mare s-a facut si ce tare seamana cu tati lui


Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

quote:
Originally posted by Ana_m

Hola si din Timisoara ,
Dupa cum stiti eu sunt in Romania cu Clara . Va multumesc din suflet pt gandurile bune , venite pe forum si pe PM . Mi-au mers la suflet . Si cu ocazia asta am invatat ca viata e prea scurta ca sa ti-o irosesti tinand suparari . Nu pot acum sa scriu prea multe nu mi-o permite nici timpul , nici starea sufleteasca . Clara doar e fericita pe aici , o vad ca radiaza , totodata imi simte mult lipsa , eu o zii fiind cu mama , o zi cu ea , ei in ziua cand sunt cu ea nu ma slabeste, nici nu vrea sa auda sa faca ceva cu bunica-sa , doar cu mine . Si eu mor de dorul ei , si mi se rupe inima pt mama , si asa ..........
Multumesc celor care au votat-o pe Clara in albumul de concurs , pun si aici linkul pt cine mai doreste sa o voteze
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=28 poza MA JOC

http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=42 poza TE IUBESC MAMI

Un gand bun pt toata lumea si pt spiridusi .



Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m





Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata de la noi,

Ali sa va traiasca baietelul, sa fie sanatos, papacios si cuminte Te asteptam aici cand ai timp de doua randuri
Ana de Spania, exact cum a scris Ioana:refacere buna mamei tale, sper din suflet sa mearga totul spre bine
Giova vad ca Marcolino manca-l-ar mama le prinde din zbor, bravo puiului pt. ( am un lapsus, ma incurca muzica ) tot ce face
Flori am vazut pozele cu David Fata ce baiat frumos aveti Stai pe la Unirea?
Toanca mii de scuze Nu stiu de ce am avut impresia ca nu ai venit la noi cand erai gravi Probabil nu erai asa de activa...
Ioana pupici si sanatate Razvanelului, daca medicii spun ca e de la gat,asa o fi...el sa fie sanatos ca are timp sa puna la loc si kg
Asterz voi ati terminat cu branula? Este mai bine Razva?Oare o fi laringita de fiecare data si este nevoie de antibiotic?si te asteptam cu vesti bune!
Noi mergem la dr. romanca azi la 11.00 Sper sa ne dea ceva pt. pofta de mancare...sant la sv. si m-am prins de ce nu avea net de cateva zile M-a pus naiba sa bag de paste un backround cu felicitare si italianului nu i-a convenit ca mi-am bagat nasul in laptop Drept urmare, a scos cablul din modem si abea astazi m-am gandit sa controlez Va pup pe toate, intru mai tarziu ca am treaba si trebuie sa plec mai repede sa ajungem la dr

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici
eu cu treaba administrativa ...spalat curat si altele

papan e la mama si e asa greu fara el...ieri m a jelit dupa ce am plecat si m am ascuns dar se pare ca...nu mai functioneaza si tb as ma gandesc la alta posibilitate de a mi lua ramas bun

bianca la scoala ...s a trezit cam greu dupa zilele astea de vacanta


ANA frumoasa papusa ta
MARAKI sa va zica tanti dr numai de bine
GIOVA bravo la blondin ptr cate zice cate face
IOANA sanatate la frumos
FLORININI vezi cu fibromul ca nu i de joaca
SILVI pupicei la ALAIN

stef????? eu un smecher si un nazdravan dar e comic rau de tot, numara si el si spune zilele saptamani, zice ..a enit bush cu aionul, ii place as spele pe maini dar in ...wc, zilele trecute bianca a avut o indigestie si ii venea sa vomite si fugea la baie...cat timp eu o doftoriceam ce credeti ca facea frumosul???????era la baie ridicase capacul de la wc si scoate sunete ca si cum vomita, sambata in parc o fetita mare l a impins ...ce a facut??? a umplut galeata cu nisip si i a turnat o in cap...face multe nazbatii si eu nu prea s invatata ca bianca era o cuminteeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Ioana, incearca sa ii dai cate o gura de lichid cand incepe tusea aia vomicioasa..la noi functioneaza de fiecare data. Trebuie sa te misti super repede, sa fii pe faza, la primul semn de tuse sa ii dai lichid. Cand tusea strumfa aveam apa in toate colturile casei...acum stie singura lectia...cum se sceme un pic a tusit" dai apa lepede".
Pup Razvaneii bolnaviori sa treaca repede repede.
Pup toti spiridusii.

Ralu si Strumfita Anastasia(01.01.2006),Bebestrumf2
Poze si filmulete Anastasia www.dropshots.com/anastasia6 " target="_blank"> Noutati

www.flickr.com/photos/14405706@N03/sets//" target="_blank">Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am dus pitic la gradi, nu a plans, credeam ca face crize pe acolo, dar tare cuminte a fost. Insa, mie mi-e un dor de el.....m-am invatat iar cu el, si e casa goala fara iubirea mea.
Eu nu mi-am prea laudat piticul, dar asa am simtit eu nevoia ieri. Si asa Clau zice ca prea-l vad eu cel mai destept si ca vb. foarte bine. Dar chiar stie multe, si nu stiu de unde. eu v-am zis ca nu prea fac cu el mai nimic acasa, ii ajunge cat face la gradi, acasa ne jucam mult, mult, si invatam mai putin, tot prin joc, of course.
Aaaaaa....ce a inceput sa invete e italiana. stie cateva cuvinte pe care le pronunta chiar bine. a avut 2 prof. pe mena si Luca. era asa nostim cum ii explica el lui luca in romana, ala intelegea, dar nu tot, ii zicea in itlaiana, etc dar important e ca se intelegeau.
ar trebui sa continui si eu cu italiana cu el, acum ca am mai exersetat-o, macar cuvintele principale sa le stie.

Ioana imi pare tare rau de Razvanel, of dragul meu...nu stiu ce sfat sa-ti dau in privinta asta.
Esti tare cu soacra. Imi imaginam ce fatza ar fi facut Cristi daca ii ziceai de ce razi.
Cosmi te cred ca-ti lipseste Stef, si eu sunt in aceeasi situatie. sunt tare isteti si comici acum. ma distreaza teribil tot ce face si zice piticul meu, si cred ca asa sunt toti.
Mirela cum mai esti? hai ca mai ai putin... frumosului creolin. imi vine sa-l mananc de fiecare data cand ma uit la poze. ai un copil tare frumos, asa va fi si fratiorul lui.
Maraki bafta la dr. romanca. sa vi cu vesti bune.
Ti-a facut-o italianul, daca a vazut ca ti-ai bagat coada in compu lui. nu mai lasa urme altadata.
Florina ma bucur ca va e bine in capitala. deci mai stati putin pe aici...nu va e greu pe urma sa luati totul de la capat?
am vazut pozele, e un dulce si un frumos david, si ce mult a crescut de cand nu l-am mai vazut.
te-am intrebat si in drop...ai un DSLR? ca tare faine sunt pozele.
Ralu ma bucur ca sunteti bine, nu am mai apucat sa-ti raspund pe mess. zi mai multe despre Anastasia, ce mai face? ce mai zice? bb cum e? miscacios?

hai sa pun si eu lista actualizata, ca avem ceva sarbatorite in aprilie.
edit:am actualizat listutza.
bb Ianis mai e si Alexandru
e nascut pe 4 aprilie

nu mai stiu exact cand ne-a dat vestea Acina, si nici nu am acum timp sa caut in urma.

cu intarziere pt. Ursoaica!!!multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!!!


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Feriti-va ca dam cu bulgari...
Mi-ar fi placut sa zic: partie!, dar e numai pe masini si acoperisuri...
Nu mai conteaza, avem zapada!
Stiam io ca e doar o zi pe an, dar in aprilie nu prea ma asteptam...
Acum fug repede sa ma ascund dupa birousa nu-mi dati replica(bulgarii)

Ali-sa-ti traiasca feciorul!
Giova-asteptam matematicianul gastii si era in ograda ta.
Maraki-bafta!
Florinini-Drumul cunoscut e cel mai scurt! a functionat cu David, mergi si de data asta ep amna americanilor-parerea mea!
Multa sanatate bolnaviorilor!
Despre noi numai de bine, doar ca a inceput baiatul sa ne puna la punct
taica-su credea ca vb despre balti ca-s peste tot, cand el se referea la masini, asa ca la pus la punct taios: tata, opreste-te!nu vorbeam despre apa!-incepe sa se ingroase gluma
Sper sa mai pot intra curand...


ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

eu imi plang singura de mila pe aici prin casa,ca nu stiu de cate nopti nu mai pot dormi bine.daca prind si eu vreo 3 ore in total pe noapte e bine...si am niste dureri de burta cam ca la menstruatie.nu am chef de nik si totusi ar trebui sa ma mobilizez sa fac ceva treaba.
e o vreme tare nasoala,sta sa ploua...dani e cu mancarici .
azi am desfacut caruciorul pt andrei cu landou sa-l spal si bineinteles ca musiu a fost tare incantat sa se plimbe cu el(de abea incapea).zicea ca el e bb mik si vrea tzitzi.
am incercat sa mai stau si eu intinsa dar cu cine ,ca dani a inceput sa se suie pe mine,avea chef de joaca copchilul ce-l intereseaza pe el de durerile de simfiza pubiana ale masii.e 100 la mie dependent de mine ,ma insoteste si la wc.de abea o mai accepta pe buni in preajma...
cand nu-i intra adidasul sau soseta in picior zice :"mama masii!"(a preluat de la taticutzul lui) si rade cand vede ca ma incrunt .
daca face vreo prostioara sau ii e mila de vreun animalutz in desene zice :"nu-i mimic!"si mor de dragul lui.
vrea tot timpul "sene -desene"la "cutor"(calculator)desi nu sta cumintel sa le vada.e disperat mai ales dupa "nica-veronica!"
daca nu-i convine ceva la noi da "shut".
e un rasfatat si un alintat,da-l iubesc de nu mai pot.deja mi-e teama ca nu-l voi putea iubi asa si pe andrei

http://www.dropshots.com/mirelutza
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (37) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florinini spune:

Salutari de la noi!
Multumim de comentariile din drop,toti copilasii sunt superbi si frumosi si destepti.
Giova o sa-l intreb pe sotul ce fel de aparat e, cred ca e DSC, dar stiu de la el ca conteaza cel mai mult sa setezi camera dupa tot felul de functii...nu ma pricep. Multumim de comentariile din drop. E un smecheros Marco!!! Si acum mai invata italiana...ce mai e cool tare!!! mama pe el!
Maraki, multumim de comentariile din drop...stam aproape de Unirii la prima mare intersectie dinspre Unirii spre Tineretului, zona Budapesta(restaurantul fost). Hai ca te-am teleportat..., i-al si pe Angelo cu tine sa ne intalnim!!!
Ana sa sti ca acum sunt la varsta la care incep sa fie importanti...se manifesta cam asa cum explici tu...asa patesc si eu de multe ori...eu cred ca incearca sa ne arate ca si ei stiu ce stim si noi cei maturi.Pupici lui Alexander sfatos! Cat despre problema mea...si eu deocamdata merg pe mana celor de peste ocean...nu de alta dar nu par asa de radicali...cel putin am primit incurajari...rezultatul fiind David, nu vorbesc de sarcina pierduta, dar eu cred ca nu a fost doar intamplare sa raman gravida...aici fara discutie, nu am sanse sa fac copii, mai intai trebuie sa fac operatia...si daca trebuie o sa o fac acolo nu aici...
Ana de Spania, multa putere, ma bucur ca Clara e vesela si iti umple zilele cu bucuria ei
Cosmi asa e trebuie sa am grija cu fibromul...sti tu ceva despre asta...mai spune-mi si mie orice info e pretioasa ptr. mine
Ralu, te apropii si tu de marea...finala, sarcina usoara in continuare

Florinini si David (13.01.2006)
Albume poze David
www.dropshots.com/florina1" target="_blank"> David

www.fertilityfriend.com/home/1a93be" target="_blank"> Incercam...




Mergi la inceput