Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (287)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

bianca...eu m-am referit la prazul nostru oltenesc. p-asta nu ni-l ia nimeni. este AL NOSTRU. stim ce sa facem cu el...o gramada de retete...e al nostru si al lu' nea marin.

ref la "dansez pt tine", tare mult imi mai place de laura cosoi asta. arata si foarte bine, danseaza si bine...

da, imi vine sotu si sunt tare fericita...acum ca am ajuns sa am sot doar de wknd. sa ma mut la bucuresti? nici eu nu stiu. asa cum ii zicea cristina mirelei, le iau si eu pe toate din apropae in aproape, nu imi fac planuri pe termen lung...

asa deci...ai zis pass la piscina!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici....noi la pc la cleopatra , lautar il fac pe asta mic ca tare ii place muzica si are si ureche muzicala


BIANCA e la mama a pus de un concert ..cica fiecare copil plateste intrare 1 leu si banii ii dau unui copil amarat,,ea nu mi a zis nik dar m am intalnit cu taticul unui copil si mi a povestit...ce figura e


BIANCA ia draga si odihneste te ca dupa 1 sapt de munca meriti
GIOVA drum bun si as ajungeti cu bine
ASTERY asnatate multa si pupicei la frumosul cuminte
BUMBI...lasa prazul eu n am mancat in viata mea la socri praz nici la alte rude si tine cont ca ei sunt la 25 de km de NEA MARINmai mult praz face mama aici la buc, la tara la gabi n am vazut pe nimeni sa cultive praz , asa ca mai bine zaibarul e al oltenilor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

si eu pe aici,ca o musca beata ca noaptea ma invartesc pe toate partile fara sa reusesc sa adorm decat spre dimineata.de abea astept sa nasc odata sa ma mai calmez,ca acum nu-mi mai intra nimeni in voie.
am impresia ca mi s-a mai lasat si burta,contractii am inceput sa am dar neregulate,iar dop inca n-am pierdut.asa ca mai dureaza...
dani nu a dormit de loc ieri,in conditiile in care s-a trezit la 10.l-am culcat pe la 9 aseara.s-a mai trezit azi noapte de vreo 3 ori din cauza de mancarici.macar avem noroc ca-i vreme frumoasa aici si bramburim prin parcuri.

http://www.dropshots.com/mirelutza
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (35) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata doamnelor....la mine e dimineata ca acum m-am trezit...ce bine e sa dormi cat de mult.
Cosmi, am presimtit ca imi vei da sfatul asta asha ca mi-am permis sa dorm pana la 11 .
Bumbi si mie imi placea Laura Cosoi dar blonda nu satena. Ii sta de 20 ori mai bine blonda. Dar ma rog...nu pot sa ii spun ca i-as spune . Eu o urmaream in serialul "la bloc" si imi place personajul "o prostutza" . Profita din plin de sotul tau cat e acasa. Distractie placuta sa aveti in familie
Mirela...dupa cate vad la semnatura mai ai o luna buna. Nu te gandii inca sa nasti, lasa sa mai stea acolo bebele sa mai creasca putin .
Eu aveam scoala de la 12 dar merge naiba...am vb cu Nelu si e pe drum...au plecat la 9 din Bucuresti..deci la 3 vor fi acasa. Trebuie sa fac de mancare ...are pofta de ciuperci la cuptor cu cascaval. Si fac si o ciorba...si am si friptura de zburatoare (numai dinasta mananc de o sapt) asha ca m-am rezolvat.
Fetelor eu am nevoie de ochelari acum stau la calc si vad ca prin ceata deja imi simt ochii obositi. Si schimbarea asta brusca de vedere e de cand am avut conjuctivita. Cred ca ar fi mai bine sa mai merg la un control si apoi sa imi fac ochelari...la care as avea 0.25 si 0.5. Nu e mult...( 0.5 am de mult si nu s-a mai agravat) dar acum nu vad bine aia e baiul. Am nevoie de ochelari doar la citit cum s-ar zice...nu permanent. Off.
Sandra ieri mi-a spus sa iau de la ea bani, deseara sa il scot pe tati la restaurant de bucurie ca a venit acasa. Inainte am vb cu ea si nu a uitat ideea de ieri , a zis ca suna ea la restaurant sa comande mancare pt deseara . Bineteles ca i-am spus sa termine Copila asta a mea... atat de mult ii place sa faca surprize..sa ne impresioneze cu anumite lucruri.....

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

FELICITARI ALI, SA-TI CREASCA MARE FECIORUL, SA FIE SANATOS SI FERICIT!!!!
Frumos nume are si ce mare a fost, asteptam pozici cu voi.
Astery sa ai azi spor in toate ca o sa ai nevoie. Am vazut frumosul la sacou, tare dulce mai e.
Giova drum bun, sa ajungeti repede la tati.
Bianca ei zile de rasfat ai avut, mai tb. si dinastea sa ne incarcam bateriile.
Mirela sa mai stea bebe macar pana la 37 de sapt. In legatura cu dermatita lui Dani, bine ar fi sa folosesti cat mai putin crema aceea cu corticoizi. Am inteles ca trateaza defapt doar la suprafat, da dependenta si folosita pe termen lung duce la subtierea pielii. Imi pare rau ca e asa violenta la Dani tb.asta, eu tot insist, stiu ca ai nimerit un dr. aiurea dar incearca inca o data cu homeopate. Dr. lui Tudor, care in primul rand da tratament alopat nu homeopat, mi-a zis ca in dermatite tratamentul homeopat asociat cu un regim alimentar care exclude pe cat se poate potentialii alergeni merge f. bine. Daca vrei eu iti pot da schema de tratament homeopat care mi-a dat-o ptr. Tudor. Si noi avem corticoizi inhalatorii si abia astept sa scapam. Uite inca ceva i-am dat lui Tud vreo 3 zile cate o cioco mica Kinder, in a patra zi vad ca se scarpina de numa,ma uit o pata, cum n-a avut niciodata rosie, rana. Deci clar de la cacao. scuze ca m-am intins atata ma gandesc ca poate te putem ajuta macar cu informatii. Am uitat eu mai folosesc ptr. piele Trixera de la Avene, dar astea stiu ca nu prea merg la orice copil. pupici
pup toate fetele si spiridusii, weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am terminat ciorba, am pus ciupercile in cuptor si ..ma uitam prin dropuri. Cautam un film anume si am gasit doua...preferatele mele de la "puiul de oltean"
Asta:
http://www.dropshots.com/bumbita#date/2007-04-21/22:05:09

si asta :

http://www.dropshots.com/bumbita#date/2007-01-09/20:49:11





Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Miha, bine ca ati fost la gradina sapt trecuta ca de 3 zile numai ploua . Wekend placut si tie .
Cosmi, am uitat sa zic.. frumos gestul Biancai...dar are cu cine semana nu? .


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

vai MIHA,daca ai stii ca am citit toate topicurile despre dermatita atopica si eczeme la copii de pe toate forumurile....am 3-4 genuri de creme pt piele atopica in casa,in afara de advantanul cu corticoizi.am incercat sa-i exclud alimentele cu potential alergen din alimentatie,f rar ii scap cate o banana sau vreun biscuitel cu ciocolata.bea lapte de soia,rufele i le spal cu detergent pt piele sensibila,iar pe el il spal cu gel de dus pt piele atopica.
stiu f bine ce efecte are crema cu corticoizi,de aceea evit sa-i dau decat cand are f multe bubite si atunci indoita cu crema hidratanta.mai repede ii dau sirop antihistaminic,dar si de asta a inceput sa-mi fie groaza ca-i dau deja de prea mult timp...
cu homeopatul am zarit un cabinet prin zona pe aici dar la cum ii stiu eu pe medicii de aici nu ma mai incumet ca nici bani nu am de incercari aiurea...
oricum iti multumesc din suflet pt informatii,citesc si aplic orice sugestie.am auzit si de TRIXERA de la avene,o sa caut si pe aici...
ACINA,tot sper si eu sa-mi dea pediatra sa-i fac testele la alergeni,dar aici tre sa astepti f mult pana iti da o programare...
BIANCA,am 37 de sapt deja,nu am actualizat semnatura inca...
sunt asa amarata ca am fost cu puiul afara si cand sa ne intoarcem ne-am asezat pe o banca sa ne descotorosim de nisipul din pantofi.iar el incapatanat a vrut sa-si dea adidasii singurel jos si atat s-a chinuit incat a cazut cu capul de spatarul de fier al bancii si apoi pe sub el direct cu capul de ciment.imi venea sa-mi dau palme ca nu-s mai atenta si-l las sa faca ce vrea.a plans micutzul de mi se rupea sufletul de el...

http://www.dropshots.com/mirelutza
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (35) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am o intrebare si rugaminte la voi:
Aveti cumva ceva referat la sociologie?. Ar trebui sa fac un referat si ne-a spus proful clar sa nu il copiem de pe net ca le stie pe astea . Daca ati avea cumva ceva...si nu va mai trebuie (oricum nu il pun pe net..il duc la scoala si atat)...Imi trebuie pt sambata viitoare si chiar nu am chef sa ma apuc sa cumpun referate .

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Mirela, tare rau imi pare ca e asa rebela dermatita asta la Dani, din ce scri tu acolo reiese clar ca din pacate in mom. asta nu prea ai cum sa eviti advantanul ala. Esti chiar mai drastica decat mine, cu ocazia asta mi-am adus aminte sa merg sa iau det. ptr. piele sensibila ca s-a terminat de mult.Sa-ti zic ca si noi de 1 an luam antihistaminice, acum nu chiar continuu dar oricum f. mult timp.Sper programarea aceea la derma sa va aduca un tratament eficient. Pai mami de acum poate sa vina bebe 2 oricand. Legat de cazatura, mi-a spus dr. la chirurgie cand am fost sa-l coase la cap pe Tudor ca maj. accidentelor se intampla cu parintii de fata. Nu le putem prevedea pe toate, sa-i treaca repede frumosului.
Bianca n-a ajuns sotul? Eu n-am referat de socio, imi pare rau.
im. se trezesc si ai mei si nu stiu ce facem ca e tare urat afara, iar de stat in casa ne-am saturat.

Mergi la inceput