Sa ma "introduc"...

Sa ma "introduc"... | Autor: Vanessa36

Link direct la acest mesaj

Doamne, dar cum sa ma "introduc" eu voua ACUM, cand eu va cunosc de cand fi'miu cel mare avea vreo 5 ani?..sa tot fie cca 5-6 ani..daca nu mai mult (oare cati ani are DC?!)
Pai eu am stat cu inima cat puricele cand Elise si-a implinit visul de a avea copilul ei..am plans de sarea camesha pe mine cand am aflat ca a lasat job, una bucata barbat, ca a mai si ramas cu inima franta pe deasupra...si am pupat-o si imbarbatat-o (in gand,ce-i drept), de mii de ori...
Cu Ologutza am fraternizat de cand i-am citit primele bloguri...are fata asta un stil de ma scoate din cele mai negre depresii..si cred ca nu m-am rugat in viata mea asha cum m-am rugat cand am aflat de boala aia nemiloasa, pe care (intre noi fie vorba) STIAM ca ea o va infrange..cu asha arme, nimic nu-i poate sta in cale...dar am tacut..la cate prietene are, ce nevoie mai area ea de mine..ca nu ash mai putea aduce nimic nou...
Ahhh...Va mai aduceti aminte de Diana Intruder...oh, nici nu va imaginati cat am sperat ca fata asta sa inceapa odata sa traiasca, sa se respecte, sa se iubeasca....nu stiu ce o mai fi cu ea...
Si ar mai fi atatea....
Sunteti pilula mea zilnica..de viata...Uite asha imi aduc aminte va veni primavara si pe meleagurile in care traiesc (oare?), imi (re)amintesc (a cata oara?) ca viata nu e grea DOAR pt mine si ca noi femeile, suntem o adevarata minune pt consortzii din dotare

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Incantata de cunostintza, Vanessa.
Bun venit in iarmarocul "damelor fine".
Multumesc pt ganduri si "ajutor", dar sa stii ca e loc pt toata lumea




olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."
www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vanessa36 spune:

Multumesc pt primire, Olgule..
Nu-s de ce, dar blogul asta al meu a aparut fff tarziu, asa ca ma dadusem batuta si hotarasem sa renuntz la bloage...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

ptr ca o cunosc pe Olguta de mai mult timp , m-am gandit sa ma alaturi s eu comunitatii voastre

Numele meu este Mihaela , am 38 ani si sunt din Bucuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

bine ati venit pe


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Bine ai venit, Mihaela


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla Suntem in concurs la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=11" target="_blank">Clipe de viata 2008 gab1 si gab2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

bine ai venit... draga prietena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

bine ati venit



Claudia si Raul-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

buna,

ma alatur si eu in fan-clubul Olgutei12, ale carei scrieri le-am descoperit din intamplare si am devenit dependenta de ele...

cel mai mult m-a impresionat faptul ca Olguta mi-a raspuns pe PM la o postare, desi stiam ca traverseaza acea perioada mai putin fericita din viata ei si niciodata nu "ne conversasem" (ca sa zic asa...)

Olguta, ti-am raspuns cu reply la mesajul tau, dar nu stiu daca l-ai primit, poate trebuia sa-ti trimit de pe forum raspunsul meu...

daca nu l-ai primit, iti trimit acum o mare imbratisare...si apropos, arati foarte bine in poze, de galusca nu mai zic, e o minune...pe cand o noua postare in blog ?


Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

Olguta e o super tipaaa o cunosc de cam 5 ani ....din alta locatie si stiam cand a ramns dar nu stiam povestea ei pe indelete ..mi-a facut placere sa citesc asa ceva

mi-am dat seama ca nici daca ma apuc acum la anii mei ( curand 38 ) nu e tarziu ptr un copil cu toate ''chinurile '' care l;e ai ptr asa ceva

in lucru mici regasesti fericirea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Vanesa, te asteptam la Sezatoare

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput