Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (39)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Mneatza

Aralia, felicitari pentru cumparaturi ! Noi n-am mai ajuns la Kidex, ca se facuse tarziu si mi-a fost lehamite de drum.

Noi continuam cu mancatul noaptea de 4-5 ori, deci cand era mica mica avea 2 mese noaptea, acuma ca a crecut... In fine, sunt obosita dar nu ma plang , i-o fi foame i-o fi sete, trebuie sa-i dau. Zic mersi pentru saptamanile in care a dormit de seara pana dimineata neintoarsa.

Si sa stiti ca s-a intors si ea, na ! Deh, fundul mare, patul moale, dar pana la urma a reusit...

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Felicitari Mihuta pentru realizare! Stiu cat de fericita am fost eu cand am gasit-o pe burtica!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

La semnatura gasiti poze noi, si mai ales de la botez, ca pana acum nu am apucat sa pun!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Aralia

La semnatura gasiti poze noi, si mai ales de la botez, ca pana acum nu am apucat sa pun!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie



Foarte frumoasa pitica ,sa va traiasca

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

quote:
Originally posted by mihuta


Si sa stiti ca s-a intors si ea, na ! Deh, fundul mare, patul moale, dar pana la urma a reusit...

mami de Sophia



Felicitari! Na, acum a ramas a mea cea mai lenesa!

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Buna ziua si de la noi.
A avut Raulito vreo 4 zile de trezit noaptea pt inca o masa.De 2 nopti ne-am revenit la normal... dormim iar toata noaptea...... Ieri am vrut sa ii dau carnita pt prima data ... dar dupa ce am fiert carnita am scoso pe o farfurioara mica pt el... si pana am apucat eu sa ii pregatesc si legumele ... ia carnea de unde nui... O mancase mama ..
Si asa am papat tot pireut de morcov ...dovlecel cartofel si putin unt....A papat 190g de pireu ...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

quote:
Originally posted by mihuta


Si sa stiti ca s-a intors si ea, na ! Deh, fundul mare, patul moale, dar pana la urma a reusit...

mami de Sophia



Felicitari! Na, acum a ramas a mea cea mai lenesa!

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)



stai linistita .... ca noi suntem fruntea la lenesi ... ca vb aia suntem cei mai mari si nu avem inclinatii de gimnast.... dar taras pe spate ca noi nu face nimeni

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

Buna dimineata...asa pe la amiaza...

Creem am patit si noi faze din astea cu pauze mari intre mese, eu iti spun ce imi zicea mie doctorul, normal ca fiecare face ce vrea sau ce ii propune doctorul ei: nu e o catastrofa ca nu mananca, dar hidratarea e f. importanta. De aceea imi zicea sa ii dau ceai, in acest caz usor indulcit, sa bea cat pofteste. Dupa aceea am observat ca manca la masa urmatoare si mai bine, probabil ii spala stomacelu si plantele respective o si ajutau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Eh, mai feteleor (in speta Ank si Adra, acuma sa nu va ganditi ca se tot da de-a dura ca Iasmina lui BB. Sta pe spate, ridica picioarele sus si se arunca intr-o parte. Foarte utila e prezenta cuiva pe care sa-l poata trage de maneca sa se intoarca . Dupa care ocazional mai ajuge si pe burta in nas. Dar nu mereu...



mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Victo poate nu e vb de hepatita asa cum ziceau si fetele!oricum cred ca tratamentul nu ii face rau mai ales ca Liv e pe baza de plante!
Sanatate multa pt pitica!

Fetelor si eu gasit-o pe pitica acum cateva zile pe burta si o lasasem pe spate si mai nou se roteste in pat si ajunge cu picioarele acolo unde doarme cu caputul.De pe burta nu stie sa se mai intoarca pe spate dar se pune imediat din doua miscari pe burta.
E cam devreme la 3 luni..?Cam cand invata sa se intoarca si invers,adica de pe burta pe spate?

19.12.2007-fetita!!!!!!!!!
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo

Mergi la inceput