Colectia de toamna-iarna 2005 (191)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

FELICIA, ce serioasa e ILINCA! foarte draguta! vad ca si ea probeaza caciuli, la noi e activitatea preferata de 2 zile!
am vazut si poze ale fetelor de MONET! DRAGUTE FOC!
VA PUP SI VA DORESC NUMAI BINE, SPER SA NE ADAPTAM USOR LA SCHIMBAREA DE ORA!
scuze pt caps...

Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban 2007-2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Imi pare rau ca n-am citit din urma.Am intrat sa ma pling mai degraba.
T a intrat in cea de-a 3-a saptamina de viroza sau ce dracu o fi.Si e din ce in ce mai rau.Azi mi-a vomat de tz ori.Tuseste pina varsa.Cred ca o fi din cauza secretiilor pe care nu le poate elimina.Muceste la greu,tuseste, i se infunda nasul,nu maninca,e buhait tot saracul...iar eu am luat-o de la el.Sintem 2 amariti.Dr nu poa sa vina ca e racita si aia cobza.Nu stiu ce sa--i mai dau.Continui cu eurospal,nurofen,am adaugat si ambroxol,nu stiu de-i bine au ba.Oscillo...l-am indopat cu din astea de 2 sapt si ceva.A si aerosoli cu ser fizio.Si ceai hapciu cu lamaie.Desigur degeaba.Sa ma c.. pe el de noroc ce-l am.

=========================================================================

Vllleau si eu un vot...doua... la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=41" target="_blank">stralucire si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">picaturi...chiar daca mi-au fost inversate pozele...



Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Sanatate multa bolnaviorilor, sa incepeti saptamana sanatosi cu totii!

CUSCRA RIPLEY si tine cont de sfatul cu odihna, nu-i rau!

LEEA, e bun Ambroxolul, pentru ca fluidizeaza secretiile si cel mai bine e sa-i dai picaturi in ceiuc, daca bea. Se face tratament 10 zile. Si Eurespalul tot maxim 10 zile se da. Eu ti-as sugera si solutia Mandl, badijonaj in gat de 3-4 ori pe zi timp de 5 zile...la noi ajuta intotdeauna. Pupam dl T si pa mama lui co-imbolnavita!

GANDACEL, ti-am mai spus eu, cand mi-e greu ma gandesc la tine si atunci mi se pare ca mie imi e infinit mai usor! Multa putere in continuare si pofta de mancare Stefaniei!

MIHAELUTZA ce e cu voi? de ce nu mai scri?

MONET superbissime pustoaicele , exact cum ne-au obisnuit.

DORDIA< ce putin mai ai...

ROXI ati revenit complet la starea de sanatate? Tu cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

IOANA, wow, ce par mult are Stefan! Anna mea e tot cheala, il mosteneste pe frate-su'. Iar MARIA e super cu poncho! Dar poza cea mai mishto e cea cu taticul mandru de cei doi pusti, care-si tin mainile in gurita!

FELI ce mare se facu Ilincutza si...tot bucalata e! Are niste ochi superbi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Gata, a facut si febra.
Tania Mandl?N-ai uitat vreo vocala? in farmacii sau la mag de naturiste o gasesc? Ca i-as da cu ORICE numai sa nu mai ajung la 42 febra.N-ai zis nimic de Anna,ca si ea era bolnavioara...

=========================================================================

Vllleau si eu un vot...doua... la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=41" target="_blank">stralucire si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">picaturi...chiar daca mi-au fost inversate pozele...



Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Leea, nu mai e un dr caruia sa-i ceri sfatul? Ca o viroza ce tine 3 saptamani nu e chiar ok.
Mucii sunt fluizi? Ca daca da, ambroxolul fac mai mult rau deoarece el, chiar daca fluidizeaza secretiile, le si inmulteste. Iar ei pot ajunge la plamani si Doamne fereste ajungeti la alte alea.

Albi sau au inceput sa se ingalbeneasca?

Iar cu voma, esti sigura ca nu a mai luat altceva? El a mai fost la gradi in aceste 3 saptamani?

Daca cumva gasesti o farmacie cu laborator roaga-i sa-ti prepare Colargol - o solutie ce dezinfecteaza si usuca mucoasa.

Ripley habar n-am ce sfat sa-ti dau, doar sa-ti doresc multa rabdare si putere!

Daca stiam vreo solutie de calmat copil crizat o aplicam pe Ilinca, ca in seara asta nu stiu cum a scapat fara s-o arunc pe geam. Norocul ei ca stam la 1 Acum lasand gluma la o parte, e o perioada f.f.frumoasa, dar n-as mai sta acasa nici macar o saptamana. Of, fetelor care inca nu v-ati intors la serviciu, sunteti niste martire, mama, cum rezistati?


Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

LEEA, da, asa se scrie, Mandl sau Mandel, depinde de farmacie. O gasesti in farmacii, te poti da si tu cu ea, ca dezinfecteaza.

In legatura cu vomatul, daca elimini entero-... si alte alea (ma rog, un medic ar trebui sa faca asta), e posibil sa vezi putin si la medicamentele pe care i le dai, sa nu ii provoace vreunul stari de greata. Multe dintre ele au trecute astfel de stari la efectele secundare. Eu asa am patit cu Anna, am descoperit ca are intoleranta la Augmetin si, apoi, la "banalul" Nurofen. Dupa ce le lua la un interval de maxim o ora vomita tot ce avea prin stomac si avea si dureri de burta la greu. Acuma, asta e doar o ipoteza, musai sa te consulti cu unmedic, macar telefonic, daca nu poate veni. Daca vomita T. ai gria sa il hidratezi!!!

Anna e mai bine, ne luptam din greu sa-i dam medicamentele, e horror sa-i bag ceva pe gura! Mi-a fost chiar teama ca eram in plina diversificare cu ea si ma gandeam sa nu prinda repulsie de gusturi noi (maiales ca toate leacurile sunt cu arome de fructe), dar azi a revenit la pofta de manacre obisnuita si mi-a mai venit inima la loc. Che s-a reintors joi la gradi, cu mare veselie. A intrat pe usa gradinitei strigand "Guten morgeeeeenn! Eu am venit la gradinitaaaaaaaa!!!" I-a fost dor...

LEEA cat are febra T.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Mai are "doar " un 37,8. Da avind antecedente de 42...mi-e cam frica.Cred totusi ca pot elimina enterocolita si cred ca si medicamentele.Eurespal si Nurofen a tooot luat de multe ori si ma gindesc ca n-are intoleranta.Am zis ca ar putea fi de la scretii pt ca a avea o gramada de mucus in ceea ce voma si-l bufneau in acest timp mucii pe nas asa..in riuri. Am sa vad degasesc Mandl.Multumesc Tania.Mai io, desi vad ca nu mai e nevoie,am o seringa de-aia speciala de dat siropuri copiilor.E de la Farlin.Si cind n-a mers treaba,am folosit-o cu succes.Asta apropo de Anna care nu te lasa sa-i bagi nimic in gurita.


Feli nici nu mai stiu cum sa descriu mucii aia.In prima sapt au fost purulenti si verzi si grosi,in a doua au mai secat,pentru o zi s-au terminat iar acu sint albi,nu incolori ci albi.Cind si cind i-am pus colargol...Pe dr-itza am sunat-o ieri si a zis ca nu prea stie ce sa-i dea daca nu-l vede si nu-l vede ca-i racita.M-a intrebat daca tusete noaptea,am zis ca nu prea si atunci a spus sa-i dau eurespal.Doar ca i-am tot dat aproape 2 saptamini.Vreo 3 zile i-am dat stodal,dar...degeaba.Acuma is de-a dreptul in ceatza.La cele de mai sus, mentii recomandarea de-a nu-i da ambroxol?Acu i-am pufait si tantim verde.Cre c=o fi rosu-n git.Si tie iti multumesc!Si nu,nu merge la gradi.

=========================================================================

Vllleau si eu un vot...doua... la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=41" target="_blank">stralucire si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">picaturi...chiar daca mi-au fost inversate pozele...



Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si de la noi, inainte de mini-vacanta mea!Binemeritata, asa zice,dupa 6 zile petrecute alaturi de dusmanul de clasa, non-stop....

Vorba lui Feli, cum Doamne iarta-ma, am rezistat 2 ani acasa cu ea???? Cred ca eram drogata.
Lasand gluma la o parte, nu ma pot plange chiar asa de tare, e destul de cuminte piticania, doar ca din cand in cand o apuca cateo mostra de incapatanare = criza de personalitate...dar cu muulta rabdare si IGNORARE cu desavarsire ii trece pana la urma.

Delia, ce sfat sa-ti dau? Te inteleg perfect, ca vorba aia, Sarah nu a fost niciodata ingeras cum a fost pana acuma Ana. Io zic ca e o etapa, poate de o gelozie mai intensa coroborata cu plecari multe si lungi ale lui tati...dar sigur va trece. Incearca sa te odihnesti, asta ar fi top-priority, zic io.

Delia, Dordia- si eu am constatat cu maaare mahnire ca a scazut interesul si entuziasmul forumului...probabil ca maxim intr-un an-doi nici nu va mai fi. Trist, din pacate.

Catutza, saru-mana de interes. Inca nu am descarcat pozele. Nu am laptopul ziua, ca-l ia Adila, iar la fix nu apuc decat cand doarme bufnita si atunci nu vreau sa fac zgomot.

Feli, ehehe..nu credeam ca voi zice vreodata asta, dar AZI m-a socat pentru prima data Ilincutza-Tilincuta: a devenit fata lui mama, nu mai e doar "made in tati".

Ioana77, phiii...ce familion mumos aveti!!!!!

Leea, draga de tine! Tot dintr-o buba in alta!Sanatate multa T-ului!

Roxi- sper ca e mai bine pitica ta. Ma duc la ceva curs de comunicare. Prinde bine dupa un alt curs de negociere si partial de comunicare de semestrul trecut, de la ASE. De data asta, insa sunt trimisa de "bibiciu".

Ina- sanatate multa bunicii! Poate-poate mai are ceva zile!-am si burtica!


Gata fetelor dragi, bagajele-s la usa, maine de dimineata imbarc si bufnita si sotul si plecam o zi la Sinaia, eu raman apoi acolo si ei se inorc luni dimineata, iar io sambata. O sa mor in chinuri fara net, dar mizez pe Mitza pentru ""sumarul editiei".

Pup colectia draga! A...si sa ne 'revedem' fara bolnaviri!!!!





Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Delia, eu sfaturi nu am, decit tot plingeri! Daca as povesti, am plinge amindoua pe aici. Sper sa supravietuiesc perioadei asteia absolut ingrozitoare! Si fara nici un ajutor... E fooooarte greu!!! Iti trimit un pupic si o floricica Fii tare! Mie asa mi se tot ureaza...






Mergi la inceput