Colectia de toamna-iarna 2005 (191)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

In primul rand...buna dimineatza...sau Ziua buna ca la noi dimineatza era la 6.30 cans s-a trezit printzul.

Ripley....nu te supara...pls...dar sti ca prin aceasi sit trec multe dintre noi. Adica ignoranta la anumite postari, ignoranta care te face sa te simti in plus. Stii de cate ori am intrebat sau am povestit cate ceva si postarile au ramas ca si cand nu ar fi fost afisate? DAr m-am obisnuit si daca nu gasesc raspuns la noi pe topic...gasesc in alte parti...dar totusi...ramai cu un gust amar. As fi vrut sa spun mai multe dar deja m-a luat valul si sincer....intentia mea nu e sa creez o polemica. Asa ca....ramane la latitudinea ta daca ne mai vrei sau nu. Eu te poop si imi pare nespus de rau dar chiar nu aveam un raspuns la postarea ta.
Asa probabil s-a intamplat si cu postarile mele si fetele pur si simplu nu au avut ce sa imi raspunda. Multi din partea noastra!

Ina....ce sa iti spun...stiu si inteleg prin ce treci. Sti bine ca si bunicuta mea de 86 de ani se lupta de mult cu ometastaza la ficat...si are zile tare proaste cand credem ca o pierdem...dar...poate Dumnezeu ne-o mai lasa printre noi sa se mai bucure un pic de viatza ca tare mult ii place viatza. Nu putem decat sa ne rugam sa sufere cat mai putin. Imi pare rau despre bunicutza ta...ssi pt suferinta prin care treci.

Va poop ca ma striga Stefan!



Diana 34+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Mi-am schimbat si semnatura si peste o saptamana...pot spune uraaaa ca am scapat de pericolul nasterii premature. Eu sper sa stea cat mai mult in burtica daca ii e bine dar....ramane de vazut. Sapt viitoare tb sa ma duc la control...asa ca....om vedea ce si cum vom proceda.



Diana 35+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Delia , nu te supara te rog stiu ca esti foarte obosita si super solicitata dar nu te supara pe noi, macar aici te mai destinzi si tu putin.Nu stiu ce sfat sa-ti dau deoarece nu trec prin asa ceva, dar totusi nu e bine sa planga din orice.Un mare si un brat de de la mine sa revii pe forum.Si nu in ultumul rand mult succes la dentist sa nu te doara rau

Ina , multa sanatate bunicii tale , tu ce faci cum te descurci cu Rachel?

Meems , unghiile lui Mihai au inceput sa creasca, acum ne rugam sa creasca bine dar mai avem de asteptat pana va creste unghia toata, tu nu ne spui nimic de Rianna?

Pumba , ce fac fetele tale? poze ceva noi...

Diana , matinal rau baiatul tau mie nu-mi vine sa cred ca putin mai ai pana nasti!!!






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna!
Acum intru si eu, ca nu e rost de somn la Stefania... a dormit afara mai devreme si acum tocmai a varsat...

Nu v-am mai povestit despre noi pentru ca nu prea am avut ce... Copiii inca nu si-au revenit, avem deja 2 saptamani de boala. EU nu mai fac fata cu somnul, imi vine sa plang in hohote din cauza epuizarii (dar nu o fac, bineinteles...). Nu stiu cum mai stau in picioare, cum mai vorbesc, cum mai gandesc. Sunt racita, m-a luat curentul, ma intorc ca lupul.

Ripley, tu ai zis de problema cu Ana, acum ceva timp (o satamana sau doua) ma plangeam eu cu Mihaelutza, parca... Nimeni nu are solutii la asta, doar putem sa ne impartasim din experiente.

Eu in momentul asta ma confrunt cu urlete de la amandoi. Stefania e iar in perioada de eruptie de dinti (sper!!!), e rasfatata de bunica la maxim, Bogdan e pe dos, e pus la punct de bunica si urla la oricine altcineva decat mami. Cum ziceam si atunci, numai mami are voie sa faca tot ce e legat de orice, copii, casa, masa etc. Bogdan efectiv plange cu spasme daca incearca tati sa-i faca baita. Doua seri la rand nu am cedat si am crezut ca o sa cedeze el daca suntem hotarati amandoi si ii explicam cu blandete ca si lui tati ii place sa-i faca baita, ca poate face lucruri frumoase impreuna cu tati... A urlat non-stop! S-a invinetit, suspina si dupa baie... Plange din te miri ce. Urla, tranteste, loveste. Asta este! La mine (nu stiu daca si la Corap) deja Stefania este in crize de personalitate, mai are jumatate de luna si face un an. Deja vrea multe, poate mai putine, mai sunt si dintii, la Bogdan mai avem o masea... Ce sa spun? E numai veselie la noi in casa. Se cearta intre ei, sunt ambitiosi amandoi. El e mai sensibil si mai cuminte, ma intreb ce o sa ma astepte cu Stefania, ca ea e din categoria URLATOARE DE VOIE.

Ripley, pentru tine special am doua sfaturi: unul ar fi sa te odihnesti (si eu mi-as dori pentru mine acelasi lucru, ajuta), al doilea ar fi sa te inarmezi cu rabdare, sa treaca timpul si perioada asta dificila. Vor veni si altele. Eu ma gandesc cu optimism la viitor, sunt sigura ca peste doi ani imi va fi cu mult mai bine decat acum in ce priveste tipetele, urletele si crizele, sunt sigura ca vor veni alte probleme, dar sper ca voi putea incepe sa discut cu copiii mai rational, cum zice si Lavi. Si sunt absolut sigura ca peste ani buni imi voi aminti cu drag perioada cand erau ei mici si doar urlau!

Eu in general nu prea mi-am scris problemele mari, pentru ca nu gasesc aici rezolvare si nici nu vad de ce ar fi asa. Pe langa boala indelungata a copiilor, pe langa soacra care efectiv imi inegureaza fiecare secunda traita alaturi de ea... a mai intervenit si refuzul mancarii la Stefania, care la un an fara doua saptamani are 8,2 kg dupa laptele de seara!!! Deci... acum m-am mai descarcat putin, dar n-am ajuns nici pe departe sa depan a 100-a parte din problemele care ma macina clipa de clipa. CU serviciul, cu banii, cu bona, cu gradinita, cu soacra, cu barbatul, care este acasa cateva minute pe zi (pentru mine deloc) etc... si dupa un astfel de mesaj... cred ca imi va fi rusine doua secole sa mai scriu pe aici.

Ce vreau eu sa zic pe final este ca secretul oricarei reusite este gandirea pozitiva, nu glumesc deloc. Chiar daca nu ajuta ca lucrurile sa se schimbe (desi se poate si asta), macar atitudinea noastra mai relaxata ne ajuta sa nu cadem in grave depresii, ori nervi intinsi PESTE limita.

Monet, m-am indragostit de fetele tale, vineri la serviciu am pus pe desktop ultima poza cu fetele tale, atat de bine imi facea imaginea lor la psihicul meu vai-de-capul-lui. Felicitari! Voi ajunge si eu acolo cat de curand!

Si cum Stefania nu doarme, barbatul nu mai vine, parca as mai scrie putin, chiar daca nu aveti timp de citit.

Bogdan astazi mai devreme: am mers pe jos vreo 3 ore, el obosit mort, ne asezam cu totii la masa... cand termina de mancat se ridica si face doi pasi "au, au, au, ce ma dor picioarele!" Zic, pai daca ai mers atat de mult... El se aseaza la loc pe scaun si zice: "gata, s-au facut bine picioarele, nu ma mai dor!"

Sanatate va doresc, multa rabdare ca sa intampinam Pastele linistite! Pupici de la noi toti, pentru TOATA LUMEA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am citit si eu doar scutecul asta....vad ca Ripley s-a suparat ...imi pare rau draga mea dar nu te pot ajuta decat cu o imbratisare si un , si eu trec prin aceleasi chestii cu Miruna, am zis ca la noi o cauza poate fi si situatia asta tampita de acasa, Marius plecat...dar uite ca nu e doar atat. Nici eu nu stiu ce sa fac, efectiv am zile in care nu ma inteleg deloc cu ea, face totul pe dos, imi vine sa-mi iau campii. Sper sa trecem cu bine si peste perioada asta...cat o dura ea. Revino in "colectie"


Diana mai ai super putin, nici nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul

Monet admirat maimutzele la mare....mi s-a facut asa un dor de vara, de mare, de plaja

La noi in ultimele zile totul merge pe dos, mobila gresita, azi au venit aia sa monteze picioarele de la masa si sunt mai mici decat trebuiau...vecina de jos tot tipa ca-i curge nu stiu ce dracu pe perete...deja mai am un pic si-i bag in......mamii lor pe toti si sa vezi ce nu mai zic nimic, ca am ajuns la capatul rabdarii

S-a trezit maimutza mea...trebuie sa fugim

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

helou, sa-mi bag si io coada pe-acilea, daca tot au mai inceput sa apara mamicile de doi feti logofeti sau fete logofete

Eu ma confrunt cu cornitele de 2 ani, cu urletele de "vreaaaaaaaaau", cu colicile (m-am cam saturat de ele)lui fii-meu. dar per ansamblu suntem foarte bine. Am mai citit pe forum despre renuntatul la pampers si dupa ce m-am gandit pe toate partile i-am pus lui fii-mea inapoi scutecul. de fapt, o intreb dimineata ce sa-i pun si ma conformez. Zice ca nu vrea chilotei ca face pish in ei Asa ca o mai las pana la vara.
Abia astept sa mai creasca fii-meu sa se joace impreuna. Maria il dragaleste de cate ori are ocazia, el o urmareste cum topaie prin casa, rade la ea cand o vede.

Ca sa subliniez si eu din ce-au mai scris Ripley, Gandacel. SI Maria refuza deseori apropierea lui taica-sau, nici sa faca dus cu el nu vrea, nici sa-l dragaleasca. Ma gandesc ca e modul ei de a se razbuna pe lipsa lui.
AM vazut poze frumoase, aveti niste bijuterii de copii.

Gata cu linsitea, s-a trezit fii-meu

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Decembrie

Botez Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

delia, de dimineata ti-am scris un mesal kilometric si pentru ca una bucata copil ce nu ma lasa sa respir nicodata a dat peste mouse si mi-a facut parf bunatate de ravas. Nu mai reiau decat iti spun ca sunt de aceeasi parte a balantei ca si tine, ca rezultat da ce a spus monet si trebuie sa te odihnesti cat de mult poti. SI eventual incearca sa iesi cu ana in weekend la teatru de papusi sau la un loc de joaca.
Iti tin pumnii sa iti revina starea mai buna.

Cred ca este un inceput de an infect, numai probleme, boli, necazuri, accidente....toata lumea este cu nervii in pioneze.

noki in ce te specializezi?? succes tie cu "cartea" si lui adi cu "bufnita".

madau succes cu mutarea!

gandacel, esti un munte de optimism . Sanatate multa copilasilor! Eu zic sa nu iti faci probleme cu greutatea stefaniei.

ilenuta, ce mai faceti?

cora, sanatate mult anei

ioana..te citesc draga mea, eu am un ghimpe, ti-am mai spus eu!

maria, cum mai este? au inceput sa intre lucurile pe un fagas normal, cum te descurci?

ina, sanatate multa bunicutei tale!

a fost cineva la kidex?

Va pup, un weekend frumos intregii colectii.



Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

am pus si eu cateva poze la semnatura

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an

martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

draga DELIA , de cateva zile experimentez si eu trairi asemanatoare alor tale, desi inca la noi sunt la inceput... vrea ceva si nu-i nimeni sa-i dea? plange, dar cu suspine, lacrimi rauri, daca ii dam noi ce vrea plange ca nu si-a luat singur... nervi pe noi, greu ii ascundem, dar eu am noroc ca sotul meu, fiind prof e acasa de la 13- 14 zilnic, deci macar ne sprijinim reciproc... pe langa asta se aduna tot fel de rautati la serviciu, astenia de primavara, psihic nu mi-e fte bine acum, dar o sa trecem peste toate, nu? te pup si nu pleca, esti un membru de incredere, pe mine m-ai ajutat cand am avut nevoie!
intru rar, dar ma bucur pt toate noutatile si va sunt alaturi la toti cei cu probleme, sper sa vina o perioada mai buna pt noi toti! va pupam!
IOANA, SUPER PUIUTII TAI!

Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban 2007-2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Rox s-ar putea sa ajung maine doar eu cu Doru. De fapt vreau sa ajngem in zona, la targul de turism

Acum fug, ca duc niste poze la scos.

dar, apropo sa mai pun si niste poze, totusi:
http://picasaweb.google.ro/feliciamirela/FebrMartie08

Paaaa, revin!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput