Colectia de toamna-iarna 2005 (191)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

maria, nici eu nu stiu raspunsul la intrebarea asta. Mama a spus ca nu, voi vedea cum evolueaza lucrurile. Pot doar sa sper ca va fi bine.
Cristi doarme singur acum? Pitica e cu voi in pat ?
hi hi...stiu cum este, a mea nu sta decat scai de mine.

mihaela, sunt convinsa ca ai incercat multe.Eu as merge pana acolo ca as schimba unghiera sau forfecuta....cauta ceva mai ochios pentru copii.Si in viitor incepe operatiunea cand este odihnit si totul sa se faca in joaca...numai in joaca si nu sub amenintari.Eu iti tin pumnii, nu ceda si nu lasa sa vada ca te scoate din sarite refuzul lui.

madutza, uite ce am gasit. De multe ori si eu m-am gandit ca ar trebui sa iau o masura de precautie. ce mai faci?
www.sigurantacopiluluitau.com/products_new.php" target="_blank">siguranta copilului

leeo, fii-tu e frumos de pica, cum altfel ca doara seamana cu mami lui.Draga mea, nu te necaji .....zau asa, pana la vara o sa turuie ca o vrabiuta.

xandra ce mai faceti?

meems, voi ce mai ziceti? ce face micuta ta?


Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Mihaelutza eu si acu ii tai unghiile cand doarme. sambata, la somnul de pranz, darimediat ce adoarme, dc itarzii juma de ora simte si incepe sa se foiasca.vrei sa zici ca ti-ai taiat tu unghiile false ptr exemplu? nu prea cred. poate esti atenta cu ele si de-aia le vrea si fi-tu pe ale lui.
Leea cred ca nu repeti de multeori acelasi lucru. nici D nu vorbea cand statea cu mine, dar Titi ii spunea si de 10 ori aceeasi fraza pana repeta.m-ai prins in toane proaste ieri, ca acelasi lucru voiam sa ti-l zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

a venit soacra.sunt oficial in vacanta.nu calc, nu gatesc, nu scot zuuzu afara..(mai bag rufe la spalat, de fapt pun copilul, eu doar aduc cosul)

so, vazui pozele, remarcat ce sexi buze are mr.T (sper sa nu fiu acuzata de pedofilie)

am remarcar Sarah frrrrumoasa cu codite, mama hot in disco si strabunica "true" -in caz ca n-ati fost atente, era la laptop cand au deranjat-o cu poza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

LEEA se pare ca a realizat in sfarsit ca tot mai bine e langa noi, "acasa", eu sper sa revina in curand, Miruna e topita dupa el, toata ziua il suna si vb la telefon, ma rog la DD in fiecare zi sa ne "reunim", si sa luptam sa ne fie bine.

Noki vazut pozele, da' stiu ca ati petrecuit nu gluma. Sa va fie de bine!

As mai fi avut eu multe de zis, dar sunt pe ultima suta de m cu casa, sapt asta terminam tot si ne mutam....deja sunt la capatul puterilor, am zis ca sapt viitoare nu fac nimic, stau si vegetez

Pup, mi-e tare dor de voi...

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Madau, ma rog la Dumnezeu sa va fie bine, pentru ca meritati! Te asteptam cat mai curand cu vesti bune despre voi si ... poze noi cu Miruniciu!

Miri, ma gandeam ca David e mai grasunel ... doar 13 kg? Tot cam atat are si Dariuca!Enjoy the vacation!

Daria e mai bine; am facut si noi aerosoli si mai facem cateva zile ! Tuseste sporadic, mai ales cand alearga sau face vreun alt efort. Si, sa nu fie de deochi, parca mananca mai binisor de vreo saptamana! Doamne ajuta!

Pischi, Anda, Corap, Mirabilis, Bic, Tania, Gabitaco, Cata, Xandra ce mai faceti! Sper ca sunteti bine si voi si piticii!

Edit - v-am trimis niste mailuri si in contul comun si in privat cu desene pentru copii (cum sa desenam pas-cu-pas diferite animalute si alte chestioare) ... pentru cei interesati (noi suntem in impas pen'ca in fiecare zi tre' sa desenam impreuna cate ceva )!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Multumim pentru aprecieri!

Miri esti taaare la faza cu unghiile lu' Mitza.Fina observatoare! Io n-am bagat de seama gogoasa.Iara cu vorbitu...e drept ca nu ma omor vorbind,ca io-s mai mutaca si e mai drept ca nu repet o fraza de 10 ori.
Roxi aha, vrabiutza iti trimite pupi.
Maria dr de fam mi-a recomandat ori biseptol ori ampicilina.Cum antibiotic n-au vrut farmacistii sa-mi dea, am luat biseptol.Acu astept efectul.
Cami daca nu ma-nsel si pe voi v-am vazut la sertar,nu?Si daaa, mi se opreste inima-n loc cind il gasesc acolo sus.Da are o dexteritate si o repeziciune in miscari...de nu0i adevarat.Pina ajung io din camera el isi pune scaunul in bucatarie si urca pe dulap.
Joy,Ina unde sinteti?
Mada tinem pumnii strinsi sa se intimple odata.Pt tine cununi de lauri ca inca il mai vrei si faci eforturi sa iasa totul bine.

Nu v-am zis.Mi-a tras fii-miu ieri un cap in gura de mi-a spart buza de jos.Iar azi a gasit o foarfeca,pusa undeva suuus, si mi-a taiat frunzele la flori.Ori io am flori maaari,mult mai inalte decit el si le-am ingrijit ca pe ochii din cap.Am zis ca innebunesc.Dar deh,mi-am adus aminte de tata si ..mi-a trecut.

=========================================================================

Vllleau si eu un vot...doua... la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=41" target="_blank">stralucire si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">picaturi...chiar daca mi-au fost inversate pozele...



Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna seara colectie , am revenit si eu in , am citat in fiecare zi dar pur si simplu nu mai apuc sa scriu...

Noki , super pozele de la Bistrita si Sinaia iar tu se vede ca te-ai simtit bine ! cum sa descurcat Adi fara tine o saptamana?

Leea , frumoase pozele voastre iar tu arati foarte bine si tanara

Camy , multumesc mult pentru desene noua ne sunt de folos ca e maniacaa Bia cu desenatul

Mihaela , si eu am mari probleme cu taiatul unghiilor la Bia, la maini mai e cum mai e ...merge cu santaj dar la picioare nu merge si pace. Mie i-mi e teama rau ca doar Mihai a facut pana acum 5 operatii de scoatere a unghiilor asa ca-mi e frica. I le tai in somn si merge deocamdata.

Diana , gata bagajul? gata totul? un de la noi si te asteptam acasa cu un bebe sanatos si mancacios

CristinaB , ma bucur ca sunteti bine , chiar ma gandeam ca e ceva cu voi din moment ce nu ai mai intrat deloc

Ela , (daca citesti ) sa stii ca Bia inca te mai asteapta la noi, mai mereu spune ca vb cu tine la telefon iar atunci cand ma cauta cineva pe mess si nu sunt in camera vine dupa mine si-mi spune ca ma cauti tu...

Cine lucreaza la banca vreau sa va intreb ceva pe PM, multumesc mult

Ina , tu ce faci, cum te mai simti? multa sanatate bunicii tale

Delia ma bucur ca ai revenit pe forum si ca Ana e bine si au trecut problemele.

revin maine sau mai tarziu, noapte buna colectie .....






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna colectie!!!

Da, bantui pe aici cu un stomac deranjat, agatata de o cana de ceai de mente+sunatoare. Speram sa netreaca repede s sa mergem la nani.
Dupa o seara proasta...asta imi mai lipsea. In seara asta bunicuta mea a fost raude tot.Adica auapucat-o durerile, rau de tot si nu i-au trecut cu nici un calmant. Am stat langa ea...poate asta ar mai alina-o dar...degeaba...si salvarea dupa 3 ore nu venise....si dupa muuulte telefoane. Asa ca pe la 1 noaptea cand bb a dat semne de oboseala...m-am reugiat in pat...iar la 4 ...hop la "vecinul costica" cu un deranjament stomacal de zile mari.
Doamne....sper doar ca bunicuta mea draga sa nu mai sufere ca e cumplit sa se vaite de dureri groaznice (ea fiind o fiinta care nu spune cand o doare, nu ia calmante decat cand durerile sunt f. mari si nu le mai poate suporta...iar aseara urla saracuta de dureri de ficat). Mai bine ar ierta-o Dumneze...desi...tare as vrea sa mai stea printre noi...dar nu asa chinuindu-se. Saraca...aseara ne zicea ca spera sa mai reziste si spera sa se duca repede sa nu ne chinuie pe noi. E tare mahnita din cauza ca vede cum suferim pe langa ea. Intotdeauna si-a dorit sa moara inainte sa ajunga sa fie spalata si ingrijita. Dar..>Doamne Doamne se pare ca are alte planuri. Speram cat mai putin chinuitoare pt ea.

HAi ca....mi-am varsat amarul....scuze dar simteam nevoia sa spun cuiva...Iar Doru...doarme si e si el destul de afectat.

Madau...ma bucur ca merg lucrurile spre bina, si cu rabdare...se trec mari si tari! Sau munti...

Catutza...te si da, suntem gata doar sa punem bagajelul in sacosa de spital (care o fi aia ca inca nu m-am decis)

Leea...imipare rau de buza si mai ales de florile tale....dar...domnul"T" a cosmetizat un picut plantele ca...poate aveau nevoie...

VA poop Si Noapte buna



Diana 36+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Roxi Esti o draguta, mereu. Noi suntem bine, doar ca n-am mai intrat sa postez ca Rianna a fost plecata in vacanta la Los Angeles (a stat doua saptamani la frate-meu) si abia weekend-ul asta am adus-o acasa. I-a priit de minune acolo, am ramas uimita cand m-am dus dupa ea, ca am gasit o fetita cuminte si extrem de vesela si de linistita, iar acum e atat de dragastoasa si stie atat de multe! Cumnata mea se ocupa de ea atat de bine si are foarte multa rabdare cu ea, ceea ce se reflecta acum in comportamentul Riannei. Ne-a lipsit enorm, insa, iar acum e plin de jucarii prin casa, dupa doua saptamani de ordine si curatenie

Am vazut poze frumoase-frumoase cu Sarah de Noki si Tudor de Leea.

Madau, am vazut si apartamentul vostru, sa-l stapaniti sanatosi si bucurosi si... impreuna.

Dordia, un gand bun pentru bunicuta ta Cum zicea si Ina (parca) - o fiinta se duce, alta se naste...

Mihaelutza, sa stii ca si eu ma cam chinui cu Rianna la taiatul unghiilor, dar numai la picioare. Am ajuns la concluzia ca se gadila tare si trebuie sa fiu ft atenta de unde o prind si cum o tin de degetutze. La maini de obicei iesim afara in curte si ii spun cate o poveste despre fiecare deget, sau cantam, sau numaram... pana terminam. Bafta!

Pumba, pe unde te ascunzi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna Colectie!!!

M-a trezit Stefan la 8.00...cu burtica rezolvata si copilasul vesel.
Bunicuta e la fel, adica o doare dar parca mai putin....speram dupa tratament sa o mai lase...dar...cine stie. SAracutza...sufera rau. A venit salvarea pe la 2.30 si nu i-a facut nik ca nu au avut ce...dar s-au oferit sa o ia la spital...dar ea nu a vrut sa mearga. Dimineatza a impartasit-o preotul...si acuma...Doame Ajuta sa o mai lase durerile si sa mai stea printre noi...desi....daca se chinuie mai bine ar ierta-o Dumnezeu!!!

Ina...tu ce faci??? Cum te mai simti? Sper ca sunteti bine da???

Joy....halllooooo.....ce ma faci? Ce fac printisorii???

Fetelor ma scuzati dar am o tastatura proasta pe care ma chinui sa o schimb de muuuult dar mereu am uitat iar tati....se face ca uita ca ii e lene sa mearga sa cumpere una noua....si spacebar-ul merge din 2in 3 iar multe taste se mai blocheaza. Asa ca...nu sunt analfabeta...numai ca tastatura imi joaca feste uneori...si sincer...nici eu nu ma corectez mereu dupa ce scriu!

VA poop si o zi frumoasa va doresc!!!



Diana 36+ mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput