Colectia de toamna-iarna 2005 (191)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Buna de dimineata colectie. Dupa cum s-a vazut am aruncat buzduganul cu parintii si am disparut ca magarul in ceata. Am facut-o motivat ca am fost arestata la domiciliu cu Titi, singuri singurei din cauza de Nato si laptopul a fost la sotul la munca care a bagat non-stop de matri seara pana sambata dimineata, asa ca nu am avut de pe ce sa intru. Nu am intentionat sa scormonesc in sufletele voastre si nici sa trezesc amintiri neplacute dar se pare ca pe multe dintre noi ne-a marcat comportamentul parintilor. Eu sper doar sa nu repet din greselile lor, ca si asa fac eu destul greseli invetntate de mine.
Titi mai nou are o problema cu taiatul unghiilor. Nu suporta de nic un fel aceasta operatiune de cand il am, dar de casteva zile e de groaza, facve nste crize de nervii ingrozitoare, tremura, se zbate racneste de zici ca il taie cineva. Nu mai zic ca are unghii de cal si se zgarie cu ele dar nu putem nici sa il tinem cu forta ca se inroseste si tremura de am senzatia ca o sa ii plezneasca o vena ceva. Cu vorba buna nu merge nici atat, nici o amenintare nu a functionat, adica de genul iti iau jucaria preferata, iti iau dvd-rile la care tine ca la ochii din cap, iar aseara a preferat sa adorma singur decat sa stea la taiat de unghii ca i-am spus ca eu nu mai stau cu el pana nu vine la taiat, si s-a culcat singur in cea mai mare liniste....Nu stiu cum vom rezolva ca situatia e deja grava, mai ales la picioare, deja ii intra unghiile in carne si face rani....
Gata fug la treaba ca ma dau astia afara....
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello!!!! M-am repatriat la locul de munca dupa 2 saptamani de concediu!!!

La munte a fost suuuper misto, m-am relaxat, de odihnit nu m-am odihnit ca nu se poate numi odihna statul la discoteca zilnic seara pana la 3 noaptea si dans non-stop.


Am si cateva poze de la BISTRITA si cateva de la SINAIA - Sarah a fost cu mine numai duminca trecuta, apoi luni dimineata la prima ora s-a intors cu Adila la Bucuresti.


Nu am citit nimik in urma si sunt super-full cu treaba saptamana asta.Sper sa-mi fac timp sa ma pun la curent, ca-s tare rupta de realitate.


Sarah a fost extrem de maraita zilele astea, ca ii dau 3 masele simultan....Lavi stie.


In rest...toate bune. Sper ca si la voi la fel!


Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Io am fost la mama de simbata si ma asteptam sa gasesc citeva pagini scise si cind colo de-abia una...
Buluci sarumina ca ai dat un semn la intrebarea mea,neobservata in rest.Mai ,cel putin Simon are un motiv relativ intemeiat sa fie asa confuz.Ca probabil nu mai stie saracutzul ce sa aleaga din toate limbile...dar al meu...
Ripley faina treaba si la tine...ne putem da mina.Nici io n-am fost veci la disco,serenade,majorate si alte asemenea.Iar cind am scapat de ei,o fo prea tirziu ca nu-mi mai statea mintea la ele.Si ce urit din partea lui..sa va birfeasca.
Noki ce schingiuia fii-ta o pisica.Maaai! In plus vad ca-i place sa calareasca,ba cal,ba motocicleta,ba...

Eu am niste dureri cam crunte pe jos pe undeva.Am crezut ca ma ovulez,dar dureaza deja de vreo 5 zile.Am inceput sa iau biseptol in urma unei consultatii telefonice.Tudor e bine acum,am incheiat medicamentatia de orice fel.Ii caut ceva de incaltat si NU gasesc caci are labutza f grasuna si nu ii intra in NIMIC.

Miha la noi taiatul unghiilor s-a dovedit a fi o adevarata epopee de cite ori se intimpla,asta pina acu vreo 3 luni.De-atunci sta f linistit,fara sa fi intreprins io ceva.

=========================================================================

Vllleau si eu un vot...doua... la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=41" target="_blank">stralucire si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">picaturi...chiar daca mi-au fost inversate pozele...



Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Bai zau ca e naspa la noi cu unghiile, si abia am scapat de urletele de la spalatul pe cap si alea au durat vreo 11 luni, deci ma astept sa fie de durata faza asta, ca e incapatanat dn fire. La spalatul pe cap mai mergea si cu forta ca puneam dusul pe el si gata dar la unghii mi-e frica ca il taiem sau il ranim....Trebuie gasit solutie.
Leea si noi avem aceleasi probleme cu pantofii drept pentru care avem preponderen adidasi cu clapa sua mai luam pantofi de la Geox ca au calapod lat si inalt ca Titi are si talpa groasa. Sunt mai scumpi astia de la Geox ca cica respira, dar merita ca tin la tavaleala. La noi au rezitat o toamna si primavara asta. Si acum arata impecabil dar ii ramana mici curand.
fug la sedinta cu noul sef.
Mihaela


album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

hy!

noki, cred ca ti-a priit tare bine cursul de perfectionare ...poza asta spune totul :cool girl. Sa iti fie de bine!


mihaela exista cateva metode:
- taiat unghii cand doarme profund.
- prin imitatie, ii arati cum faci tu si il lasi si pe el cu o forfecuta cu capete rotunde sa incerce sa isi taie singurel. NU va putea si atunci intervi tu!
- in baie, ii atragi atentia asupra altei activitati.( stiu ce inseamna urlat la baie, alexia face crize si acum iar in primul an jumate m=a stiut tot blocul ca eu faceam baie alexiei)
-incearca sa il intelegi, daca treaba asta nu ii produce o durere inseamana ca nu ii place pur si simplu...incearca sa rogi o alata persoana sa ii taie unghiutele poate are succes.
-inventeaza povesti despre unghiutele lui, arata-i ce ai taiat si pune-l sa le tina..
Si mai lasa-l cateva zile acum.
succes!

leea, raspunsul meu ar fi fost ca ti-o dau pe lexi ca sa il inevete pe T cum sta treaba cu vorbitul.O sa vorbeasca curand si atunci nu va mai tace, alexia intreaba de 10 ori acelasi lucru- mami, unde meregem? mami, de ce...? unde este ww?? si tot asa. ii raspund si iar incepe.

buluci, serbati si pastele ortodox?

delia, nu imi vine sa cred cate asemanri exista intre tatal tau si al meu, esti o mama buna si sigur iti vei creste copii asa cum iti doresti.

Roxana, Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )
si BUBU

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Roxi cu alte cuvinte sa tac si sa ma bucur ca inca mai am liniste...
Miha si io i-am luat o pereche Geox, dar de unde crezi? Ihi,din Bucuresti,ca la noi nu-s.Inca i-am luat fara el si s-au potrivit perfect.Dar...au ramas mici.Iar aici nu gasesc.Sau n-am scotocit io peste tot.

Va pun niste poze cu noi ca de mult nu ne-ati vazut si ma gindesc ca va e dor
http://www.dropshots.com/leea_cv#date/2008-01-30/20:05:22

=========================================================================

Vllleau si eu un vot...doua... la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=41" target="_blank">stralucire si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=33" target="_blank">picaturi...chiar daca mi-au fost inversate pozele...



Leea si Tudor David (19.12.2005)
iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

hihi, exact sfaturile lui Roxi i le-as fi dat si eu Mihaelei . Probabil ca ai nostri nazdravani vor fi fiind siamezi in ale crizelor.
Roxi, tu o sa ai cev ajutor dupa ce nasti, sau ramai singurica cu amandoi? - eu sper ca nu

Noki, sa-ti fie de bine mini-vacanta. Frumoase poze, am admirat - ca de obici - si toaletele Sahrei
Mihaela, welcome back to reality, bine ca ai supravietuit saptamanii de foc.

Leea, mie mi se pare ciudat biseptolul in afectiuni de genul asta, eu as fi luat un antiinflamator. Sanatate multa!

Ca zicea Bulucel de lucrat la dezvoltarea memoriei copiilor: daca va amintiti, eu eram cea care, cand a intrat in prenatal, va stresa cu intrebari despre "activitatile educative" pe care le mai faceti cu copiii . Ei bine, de cand cu atata stat acasa si mai ales de cand cu doi pui, mi-au trecut preocuparile astea, sunt pur si simplu fericita cand isi umple Cristi timpul cu ceva - orice! De la bagat sticksuri in sticla mea de ceai la rasturnat trusa de scule a lui tati. "Educatia" am lasat-o pentru momentele in care o sa ma plictisesc cu ei si n-o sa mai stiu ce sa facem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Roxi, si io ma gandeam ca e expresiva poza aia.

Mitzo- io stii cum fac la unghiute? Ii arat ceva ff f interesant si-i captez cu ceva atentia timp in care-i tai unghiile. Apoi daca nu merge trecem la represalii..."daca nu ma lasi sa ti le tai, adio Tom si Jerry". De regula e ok prima varianta, raaar a doua.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello colectie !!

Noki, bine ai revenit!!! Moaama ce domnisorica s-a facut Sarah!!! Ce masa imbelsugata ati avut de pastele catolic... si ce oua frumoase!

Leea, v-am admirat pozele ! Sunteti dragalasi fooc! Si ce pleata are T! Doamne, da' nu-ti sta inima cand e cocotat pe dulap, asa aproape de margine! Iar poza din sertar !
Despre durerile tale, din pacate nu stiu ce sa zic!

Roxi, super sfaturi referitoare la taierea unghiilor. Din fericire noi nu avem probleme d-astea! Doar ca se mai gadila uneori!



Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Breef ca acum am iesit din sedinta si am de lucru o tona exact, dar exact, cand trebuie sa plec acasa. Am incercat toate tertiputile, mi-am taiat si eu si tac-su unghiile, am taiat unghiile tuturor jucariilor, am pus la tv toate desenele animate preferate, am aruncat la gunoi aceleasi dvd preferat, am plans langa el, am fost suparata etc...nu merge, e ca un catar de incapatanat....Mai ramana doar timpul sa treaca si sa rezolve el problema ca noi suntem neputinciosi.....Acum fug la munca de jos....
Mihaela


album dn Titi

Mergi la inceput