PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (82)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

bulinuta, multumesc, orice schimba gustul apei/laptelui, nu pune in gura (ia prima inghititura si atat); si chiar am pus f putin ca sa vad daca merge;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

anasia daca nu varsa e ok si 60/ora. Totul e sa nu se forteze si sa verse. Altfel cat si cum vrea


Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Anasia si noi doar ce am scapat de diaree. Trebuie sa ai grija cu hidratarea si sa nu fortezi copilul sa manance daca nu vrea. Dupa ce o sa-i treaca o sa-i revina si pofta de mancare. Banane, pilaf, stixuri pana se face bine.

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604200218221/" target="_blank">Primele zile din viata mariei
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604340884907/" target="_blank">Maria face baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Multumim tuturor pentru aprecieri!

Buli si eu ti-am scris vreo doua mesaje in care iti spuneam ca sunt cu gandul la voi. Se pare ca m-ai ignorat complet si nu stiu daca ai facut-o intentionat. Daca da, spune-mi ca sa nu-mi mai tocesc degetele de pomana. Adica, nu intelege ca am ceva cu tine (chiar mi-esti draga si Bulinelul si mai si), dar daca ai tu vreo problema cu mine, nu-i bai. Fac de-asa natura incat sa nu-ti mai vorbesc, fiindca nu-mi place sa vorbesc cu peretii.

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Map, Anasia sanatate multa la puiuti! Va pup!

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

muuh, tweety, multumesc!
de asta mi-e teama , sa nu bea prea mult(ca asa vrea) si pe urma sa verse
de fortat nici nu poate fi vorba, n-am facut-o niciodata si nici nu se poate ca imediat incepe: "nu", "tata(gata)", atat;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Buna, fetelor!
Azi suntem mai bine, Daria nu a mai facut febra de azi noapte cand i-am pus un Novocalmin, dar ii dau in continuare antitermic, sa fiu sigura. Multumesc tuturor celor care ne-au urat de bine.


Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

tweety nu ma intelege gresit dar...NU te-am ignorat cu intentie...eu era sa imi pierd copilul, dupa cum mi-a spus dr, deci nu cred ca vrei sa stii prin ce trec de 4 saptamani...


bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Buli am si precizat ca nu stiu daca a fost cu intentie sau nu. De-asta te-am si intrebat. Nicidecum nu te-am acuzat sau m-am apucat sa fac pe botoasa. Vroiam doar sa stiu daca ai sau nu ceva personal cu mine. Ufffff! Imi dau seama ca ai trecut prin clipe groaznice si intentia mea nu a fost sa te necajesc. Doamne fereste! Scuze, daca te-am suparat cu ceva!

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Pupici la piersicute,

nu stiu de ce dar Robert de vre-o cateva zile abia dupa ora 2 merge la nani si apoi abia se mai trezeste Macar acum face noaptea nani in patul lui, daca se mai trezeste merg la el si adoarme la loc si pana dimineata face nani la el in pat.

Dimineata cand se trezeste ne striga dar azi dimineata dupa ce se miscase un pic pe la 7.15 a intors spatele cand a mers sotul sa-l ia. Apoi pe la 7.30 taman ce atipisem iar cand ne-am trezit cu el la noi, nu a mai strigat, nici nu l-am auzit. Nu stiu cum a iesit din sacul de dormit dar doar ce-l vedem razand in gura mare venind la noi Asta a fost cadoul pentru tati de ziua lui Il intrebam "Cum ai iesit mami din sac?" iar el radea super fericit de reusita lui. Toata dimineata am facut curat si am dereticat si balconul pentru ca-a venit primavara. Afara iesim cu tati mai tarziu caci azi vine tati mai devreme acasa, cel putin asa speram sa petrecem ceva mai mult timp impreuna.

mirela ei cam mare burtica si cam mare mamica dar sper ca dupa nasterea lui bb2 sa dau jos ceva kg

anasia si noi dupa cum stii abia ce-am scapat de diaree. Robert refuza la fel orice schimba gustul apei, nu-i trebuie sucuri sau altceva. Cu toate acestea puneam saruri in apa si ii spuneam ca trebuie sa bea si incepea sa urle. Initial ii dadeam cu seringa de la panadol sau nurofen, inghitituri foarte mici sanu se inece. Apoi am realizat ca mai bine cu lingurita decat cu seringa. Asa cum mi-ti spus si voi atunci am inceput cu o lingurita-douasi am crescut. Nu lua cat era doza zilnica dar tot era ceva. Pentru voma aici noua ne-a prescris supozitoare care si-au facut efectul imediat: Vomex A pentru copilasi. In alta ordine de idei noua ni s-a spus sa taiam de tot laptele pana se face bine, nici cel fara lactoza nu s-a recomandat. Din fericire Robert a cerut numai in momentul cand deja se dresase.

Monica 26+ si Robertel (17.08.2006) care face numai nazbatii

Craciun si Rev

Duminica la munte, Toamna la munte, Mallorca, 1 an, poze mai noi, Süd Tirol, O vacanta minunata, Prima mea drumetie



Mergi la inceput